Частни училища - информативна тема 31

  • 31 408
  • 738
# 390
Явно се получава някаква специализация още на ниво начално училище. Хората си имат визия за нещата. За мен има известна горчивина от появяващият се понякога полъх, че само платежоспособността е определяща и ако хората не искат да плащат за АК, значи нещо не са добре финансово.
Мисля, че Ежко изобщо не се шегува. Той е твърд електорат и "кой не скача е червен". И презрението му към държавните гимназии и предпочитащите ги е съвсем искрено.
Виж целия пост
# 391
Цар е на съживяването на темите Simple Smile
Тихо. Не му давай крила.
Освен да съживява, успешно ги и съсипва.
Виж целия пост
# 392
Тя да не е ред бул! Wink
Виж целия пост
# 393

 Естествено, че не са 100 %, но когато само едно  училище привлича повече деца -над 50 %, отколкото всички останали, взети заедно, очевидно е, че е фаворит. Което е просто факт, нищо повече.

Всъщност, само в 4 години /от общо 23 обхванати в статистиката/ има над 50% в АК.
Виж целия пост
# 394
А, Ежо, ще трябва да си актуализираш информацията за Питагор, 'щото това не е благотворителна организация, че и особена разлика с СС не виждам в таксите. ("вместо да давате напусто пари за СС, изберете някое училище като Питагор" )
Разликата е, че от СС не се местят в СМГ след 4-ти клас.
И от какъв зор да се местят в СМГ?
Ако детето ми го бива по математика и училището му е кофти ще го бутам в СМГ, ако знам, че в училището всичко е ок, си остава там (това не само за СС важи)
Ако няма афинитет към математиката и учи в добро училище, ще си остане там.
Ами ето ти двойна причина, защо не се местят.

Децата в Питагор, нямат избор задължително кандидатстват след 4 клас и където стане - ПЧМГ, СМГ, другаде.
Виж целия пост
# 395
Andariel, само хора, които не са добре запознати биха определили нежеланието за АК като липса на финансови възможности. Само тук в темата има няколко човека, които доказват, че не е задължително. А АК все пак дават възможност и за стипендии.

Само Ред бул ли може да дава крила? Joy То малко като спора за АК Joy
Виж целия пост
# 396
Десем - над 50% от избралите СС не успяват да влязат в НЕГ (да не говорим за СМГ) и се налага да губят време и пари  в АК ...
Виж целия пост
# 397

 Естествено, че не са 100 %, но когато само едно  училище привлича повече деца -над 50 %, отколкото всички останали, взети заедно, очевидно е, че е фаворит. Което е просто факт, нищо повече.

Всъщност, само в 4 години /от общо 23 обхванати в статистиката/ има над 50% в АК.
Но са в последните 8 години, след 2011, тоест, актуална, и за този период, когато не е над 50 %, АК пак е с най-висок процент (макар и под 50 %) или е наравно с всички ДГ заедно (15/16 и 17/18 години),  които са поне 5-6, тоест, средно взето във всяка една ДГ има много по-малко деца от СС, отколкото в АК. Самият факт, че сравняваме броят деца от СС само в едно училище с броя деца от СС в 5-6 различни училища, взети заедно, говори сам за себе си. И има няколко години, когато дори сумарно всички езикови ДГ нямат толкова деца от СС, колкото АК.  АК е безспорен фаворит на децата от СС. Тенденцията е очевидна, за който иска да я види. И не разбирам защо това да е проблем.

Честита Коледа на всички!
Виж целия пост
# 398
Десем - над 50% от избралите СС не успяват да влязат в НЕГ (да не говорим за СМГ) и се налага да губят време и пари  в АК ...


И това е напълно вярно! Money Grinning Grinning Grinning
И още истини ще кажеш. Честита Коледа, да си жив и здрав! И да не бягаш от форума.
Виж целия пост
# 399
Е, sadlady, не си права, съживителят на теми например  се е възмущавал във времето на хора с финансови възможности, избрали да ходят на луксозни почивки и да имат скъпи коли вместо да инвестират в ЧУ, в частност в АК. И тогава му бях дала за пример деца на прокурори, съдии, депутати, видни бизнесмени, лекари с частни клиники, чиито деца САМИ са избрали конкретна ДГ, тоест няма място за "вместо". Родителите им явно не са циции, когато
става дума за обрзование, ако се съди какво плащат за следването им навън, на Острова предимно. А и ако не се лъжа, Санака ще каже дали беше така, беше дръзнал да й каже, че един ден дете и родители ще съжаляват за избора на ЕГ пред АК. Не познавам лично Санака, не надничам и в портфейла й, но едва ли парите точно са били довод.
Виж целия пост
# 400
Аз изгубих смисъла на разговора. Може ли някой да ми конспектира за какво конкретно иде реч?
Виж целия пост
# 401
Скрит текст:
Явно се получава някаква специализация още на ниво начално училище. Хората си имат визия за нещата. За мен има известна горчивина от появяващият се понякога полъх, че само платежоспособността е определяща и ако хората не искат да плащат за АК, значи нещо не са добре финансово.
Мисля, че Ежко изобщо не се шегува. Той е твърд електорат и "кой не скача е червен". И презрението му към държавните гимназии и предпочитащите ги е съвсем искрено.
И аз мисля, че Ежко не се шегува.
Виж целия пост
# 402
Сори, ама по-трудно се влиза в НЕГ, отколкото в АК! В АК  с всяко спадане на оценките в класирането, ако си готов да платиш таксата със следващата порция поканени, толкова по-вероятно е да си вътре. Нека не си кривим душите!
Виж целия пост
# 403
Скрит текст:

 Естествено, че не са 100 %, но когато само едно  училище привлича повече деца -над 50 %, отколкото всички останали, взети заедно, очевидно е, че е фаворит. Което е просто факт, нищо повече.

Всъщност, само в 4 години /от общо 23 обхванати в статистиката/ има над 50% в АК.
Но са в последните 8 години, след 2011, тоест, актуална, и за този период, когато не е над 50 %, АК пак е с най-висок процент (макар и под 50 %) или е наравно с всички ДГ заедно (15/16 и 17/18 години),  които са поне 5-6, тоест, средно взето във всяка една ДГ има много по-малко деца от СС, отколкото в АК. Самият факт, че сравняваме броят деца от СС само в едно училище с броя деца от СС в 5-6 различни училища, взети заедно, говори сам за себе си. И има няколко години, когато дори сумарно всички езикови ДГ нямат толкова деца от СС, колкото АК.  АК е безспорен фаворит на децата от СС. Тенденцията е очевидна, за който иска да я види. И не разбирам защо това да е проблем.


А кой е казал, че е проблем? Просто малко неправилно се разчита статистиката според мен. Или по-точно, не се отчита, че роля тук играе фактът, че в листата на топ гимназиите за повечето хора /освен за Ежко Joy / има 7-8 ДГ и само една частна - АК. И за тези, за които изборът на гимназия не се прави по критерий частна/държавна, има много по-голям избор и съответно, децата, насочили се към държавна се разпределят в 7-8 такива, според интересите си, когато балът стига за всички, а за 95% от тези, които са твърд електорат на частното образование, изборът е само АК. Все още за доста малка част ПЧМГ е първи избор, а всички останали са предимно резервен вариант.

Скрит текст:
Явно се получава някаква специализация още на ниво начално училище. Хората си имат визия за нещата. За мен има известна горчивина от появяващият се понякога полъх, че само платежоспособността е определяща и ако хората не искат да плащат за АК, значи нещо не са добре финансово.
Мисля, че Ежко изобщо не се шегува. Той е твърд електорат и "кой не скача е червен". И презрението му към държавните гимназии и предпочитащите ги е съвсем искрено.
И аз мисля, че Ежко не се шегува.

Аз пък съм сигурна, че Ежко не се шегува.  Joy
Виж целия пост
# 404
Много по-трудно се влиза в НЕГ, едва ли някой би спорил. За АК колко беше съотношението кандидаствали към приети, някъде между 2 и 3 деца за място май, и то последната година, а преди това дали имаше и 2 деца за място. Докато в НЕГ конкуренцията е поне 1 към 10.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия