КГБ = Клуб на Готините Баби - 199.

  • 50 146
  • 739
# 585
Добър вечер.
Да са живи и здрави Яжка и Креми, да си носят с гордост името!
И да ни наобикалят по-често тук, да споделят какво и как.
Кари, голяма рециклираща одисея си имала. Аз се изморих докато чета. Ако гювеча не се харесва от принцовете може да си правиш малка доза в огнеупорна/йенска/тенджерка. Слагаш я в студена фурна с каквото обичаш вътре.  Няма начин да не се продават при вас.
Дама Пика, не я мисли толкова детската градина. След като са обща група - значи борбата е за всяко дете за да не ги закрият. Може "лошата" г-жа да го е насилила да спи или да яде нещо нехаресвано.  Ани така не хапваше филия с лютеница и много мразеше като и я тикат в устата. Уж бях предупредила да не я насилват с ядене. Но една от госпожите се стараеше излишно. Ами и до сега я недолюбва. Все ще избутате 1 месец. Пък после каква ще е новата ....
Фло, подочух за Метро и разпродажбата. Ама като нямам карта ....
Освен като изпратиш гаджето пак да ми дадеш на заем твоята, ако не ти трябва. Оттивам да разглеждам каталога за нещо изгодно.

Виж целия пост
# 586
Фло, то няма кой знае какво за разказване. Къщата беше в едно село Фюрт на 12 км.от Ландсхут. Селото е малко, с малък център и 2-3 магазина, в които е по- скъпо, отколкото в града. По-големият син на Тони беше в пансион в града и там карахме Коледа и НГ. Центърът на града е интересен с това, че къщите са в различни цветове. Имам снимки в таблета, но не знам как да ги покажа. А Тони след 2 дена ще порасне, но ще пиша тогава.
Кари, а сложи ли нещо под капака? Фолио или хартия - ако не -  се замазва с тесто, за да не пропуска въздух. А имаш ли малки гювечета? В тях става по-лесно и всяко гювече  е една порция.
Моята Галена не ядеше само чушки (пипер ) по всякакъв начин наготвени и не я караха на сила. Бях доволна от ясли, градини, у-ще...
Виж целия пост
# 587
Янушка, тук съм, чета ви, но си имам проблеми и не ми се пише.
Да е нещо хубаво, да сподели човек, пък то.....
Ох! През 2018-та ми оперираха очите от перде, вградиха ми лещи, уж беше добре, хората с такава операция махнаха очилата, а аз качвам диоптрите!
Предната сряда ми направиха скенер, не минавал по Здр. каса- 50 лева, сега в сряда имам час за лазер, пак извън Здр.каса- пак 50 лева.....
Приятелка ме съветва да не ходя да ми "пипат окото или очите"..... чудя се какво да правя, а имам и поставени лещи, да не пречи нещо..... лекарят един млад..... преди 15-тина години ми правиха лазер и знам колко е неприятно, а и явно нетрайно това лечение щом пак се налага!!!
Ще се побъркам от мислене!!!
Дъщерите ме съветват да отивам, щом ми го препоръчва доктора.....  аз съм 50/50, до сряда ще мисля и каквото измисля - това ще е.

Бог да прости нашият акордеонист набора ми Венко! Беше човек с добро сърце! На доста хора пострадали от наводнението в квартала ни помогна с мебели, техника.....
По образование строителен инженер, но се беше посветил на акордеона.
Дойдат ли болести, става страшно, за няма й година си отиде!
А как му се свиреше!!!!! Дано да свири в небесния оркестър, дано! Sleepy

Добре дошли на DamaPika   и  Wild_rabbit!  Nerd   /да се смята за емотикон прегръдка/

Честит имен ден на Ягето и Кремче! Здраве и късмет! Sparkling Heart

Лека нощ!
Виж целия пост
# 588
Танита, с резултатите отиди на друг лекар за второ мнение.
На леля ми/85 г./ и направиха последователно операция на 2те очи. Доволна е, хвърли очилата, но те бяха само за четене. Сега решава кръстословици на телефона. Май в Разград или Търговище и правиха операциите, доволни са. Ако искаш да разпитам точно къде е клиниката.
Виж целия пост
# 589
Честити , здрави и щастливи да сте Яжка и Креме!
Танче , ходи си на лекар , не слушай приятелки и не го мисли.
Отиди и се виж , няма к'во да го обмисляш. И децата са те посъветвали , парите не ги мисли.
Ако нямаш , децата ще ти помогнат. Успех! Обади се като мине прегледа. 
Фло , започва се. Ралито пропуснах , че много шум , много нещо.
За мъже е най-вече. Но , останалите празници са пъстри и не ги изпускам.
Голяма патка съм , не съм поздравила новите ни момичета!
Добре сте дошли DamaPika и Wild_rabbit !
Лека вечер!
Виж целия пост
# 590
Яге, Креми, честито ви прекрасно име!
Фло, моята устна позараства. Плакнах със смрадлика, мерси за акъла.
Виж целия пост
# 591
Благодаря ви,мили момичета, за хубавите пожелания и за това,че не сте ме забравили! 
 Добре дошли на Дама Пика и Диво зайче!
 Чета,че има предложения за среща.Ако сте съгласни, нека да бъде след 20 февруари-тогава  ще пристигне Важна клечка.Каза,че много се е затъжила и иска да се види с всички.
  Танита,не се притеснявай и се довери на лекарите и на децата ти! Стискам ти палци.
  Здравче,прочетох за" самоухапването" ти и много ти съчувствам.Често ми се случваше с новите зъби в началото и знам колко много боли.
  Кари,много интересно пишеш и недей да казваш,че пишеш глупости,моля ти се!Винаги ме впечатлява как при вас работодателите проявяват уважение към служителите си с малки подаръци за празниците.Сигурна съм,че и друг път си разказвала за такива подаръци по различни поводи.
  Дама Пика,дано Дидиа прочете за въпроса ти,тя може да ти е най-полезна.
 

Виж целия пост
# 592
Докато още ви е празник - честити да сте Яги и Креми!
Здрави,спокойни и щастливи да сте!

Танче, и аз да дам "акъл" -отиди на друг доктор,както казва Айша.Просто ,за да си сигурна.
Стискаме палци,а ти ще кажеш какво и що е след сряда.

Добре дошла на Дивото зайче и от мен 🌺🌼🌸

Е,как така ще ми закриват Метрото🤔🤔
Аз редовно си пазарувам от там.
И никак не обичам Кауфландите.
Ако не са им прИмоциите незная кой и какво ще пазарува от там.
Лично мнение.

Диди, видях ти млечните хлебчета вчера и да не остана по-долу и аз днес ги направих.
Честно казано не съм толкова впечатлена.Харесаха ми,а и на домашните също.Нищо особено ,но с масълце ,шарена сол и сиренце стават.
Най-ми хареса хрупкащата коричка.
Припомних си хлябът от селската фурна .



Кари,Фло,Яне,Алфея,Здравче,Дама пика,Жабче,Айша,Борянчице 😍😍
Ако съм пропуснала някое другарче - и за него😍😍
Виж целия пост
# 593
Ох, Flo, вкарването във филми по-скоро дъщеря ми го прави. И предава всичките си тревоги на хората около себе си. Тя е типичната майка-орлица. Колко пъти съм ѝ казвала, че не трябва чак толкова да му трепери и да се тревожи (понякога даже и без никакви основания). Обаче... няма оправия. Може би защото израсна без баща, добре че бяха моите родители, но пък татко си отиде рано... Тя беше много самостоятелно дете още от детската градина и във всички етапи след това. Мен обаче много често ме нямаше вкъщи, все на работа... Няма начин да не ѝ се е отразило всичко това. И с детето са като гербови марки, залепени една в друга. Той на 26-ти ноември навърши 2, но наистина е много привързан към майка си. Не че с татко си не се разбират, даже напротив - вечер много си играят, четат, занимават се заедно, къпят се двамата, приспиват се. Но връзката с майка му е много по-силна, прекалено даже. Трябва да започне малко по малко да я разхлабва, но като си я познавам, не знам дали ще го направи или поне не знам дали ще е скоро. А виждам как не ѝ се отразява добре цялата тая тревожност, която я я обзема изцяло и знам, че тя се предава и върху детето - и той е такъв - чувствителен, страхлив на моменти. Явно по-грубото отношение от тази учителка веднага го е наранила. Доколкото разбрах му се е карала затова че плаче и не му е обръщала внимание - на това дъщеря ми е била свидетел като е ходила да го взема. Но според нея със сигурност има и още нещо, защото пък той казвал и че от някакви колички го било страх. А у тях - колички колкото щеш, и са му любимите играчки. Нещо се е случвало в градината, но какво точно - не знаем. Говорихме си с дъщеря ми дали да не поговори с по-големите дечица поне за тия колички да разбере, но да видим...
Благодаря на всички за съпричастността! Heart Exl
♥ ЖаБкА ♥, с тоя ник не може да си патка някак си...
За емотките - "взимам" си ги оттук, оттук или оттук: с десен бутон върху емотката -> "копирай адреса на изображението" -> и ги "вграждам" във форума като картинки с URL адрес.

Гледам, че си имате местенце и във Фейсбук. Къде точно е? Че търсих, ама намерих 3 групи и 3 страници! Много бе!
Виж целия пост
# 594
Добър ден Влизам с един топъл салеп балсам за небцето

Добре дошли на новите бабетки Дама пика и Диво зайче.
Честити имени дни на Кремче и Яжка. Да им е здраво името.
Дама пика групата във фейсбук е скрита в дън горите тилилейски. Ако искаш да влезеш просто трябва да станеш приятел на някой от групата и после лесно.
При мен зимно еднообразие.
На всички желая безпроблемни дни и добро здраве.
Виж целия пост
# 595
Танче, горе главата, ще се оправят работите. Направи скенер непременно. Защо да е неприятно? Нали е на мозъка?
Ако се навият докторите там и ако сметнат за наложително - направи и ядрено-магнитен резонанс. После си гушваш изследванията и пристигаш тук. За всеки случай във Варна евентуално да идеш при 2,3-ти доктор. Така се прави - втого мнение. Ако се запъне работата - иди и братовчедка ми - великолепен лекар, но кардиоложка. Ще я питам.
ОБАДИ СЕ!
Виж целия пост
# 596
Привет на всички.
Нерви. Докато чаках 4 перални и 3 сушилни да се извъртят,написах километров пост от телефона.И при една от "ариите" на пералнята екрана ми загасна. Като свърших , запалвам екрана и целия километър изчезна в хоризонта. Като е от компа знам как да търся пропаднали неща, но от телефона не става или поне не знам.
Писах писах, но вече не помня какво.
Айша йенски съдове имам за половината китайски народ, във всяка големина и форма.Но имаме и една голяма четвъртита тенджера с капак специална за фурни. Обаче друго си е гювеча.А малки гювечета не мога да си позволя лукса, че са много тежки за самолет.Simple Smile
Жалко че ще затварят Метро. Тамън си бях набелязала в каталога им едно микро и една прахосмукачка на много приемливи цени.Скъпи и сложни не ми трябват, а такива като за ползване месец в годината. Нали като почне човек от вилици и лъжици да снабдява един дом  то край няма. Жалко, че не мога да си пратя в колети от"дребните неща" от които тук шкафовете ни  се пръскат по шевовете, но нека такива да са ни само проблемите.
При нас все още е студ, та дори и климатик пускаме особено привечер.Обаче малкият за нищо на света не е готов да сложи палто, само тренинг.И големият също,като си тръгва в неделя сутрин с оня огромен сак и без яке пощурявам. Там си имал и си слагал, но тука нямало нужда за из пътя.И така ги вземат с автобуси .Само средния всеки ден сменя яке според облеклото Simple SmileБабини дертове Simple Smile

Здравче открили какъв е вируса  или още пратката е захвърлена на балкона.
Не се сещам какво бях написала, естествено нищо съществено , ама...
Дама Пика сегаще ти пратя на лични координати, виж и действай ако желаеш.
Лек остатък от деня девойки Simple Smile[/b]
Виж целия пост
# 597
Това за Метро сигурно ли е? Търсих да прочета някъде,но не намерих.Те периодично си имат промоция" 2 за 1"", друга подобна не виждам.
Виж целия пост
# 598
Градско ЯЖКЕ, веригата Метро се изнася от България и Румъния. Как да не можеш да намериш инфо в И-нет? Благодаря за музикалния поздрав.
КАРИ, не им се ядосвай на момчетата, че не искат да се обличат. Като станат на нашата възраст тогава ще се навличат. Аз и сега ходя леко облечена. На мен все ми е топло, от както се помня.
ЗДРАВЧЕ, започна да ме гризе едно съмнение... Как така се самоухапа? Я си признай без бой...Wink Нали носиш майтап?
ДАМА ПИКА, наистина попитайте по-големите деца какво се е случило, та малечко толкова плаче.
ДИВО ЗАЙЧЕ, от кога ще започнеш дежурствата при внучето? Поне първия ден ще ти стискаме палци, докато влезеш в релси. Не бой се! Simple Smile
ГЪБКЕ и аз пазарувам от Метро, но ще се наложи да се преориентирам. Нямам представа от другите вериги. Очаквам мнения, момичета.
ЖАБКЕ, ще чакаме снимки от карнавалите Simple Smile
АЙША, нямаш проблем, ще ти дам картата за Метро. Обади ми се.
ТАНИТА, не се отказвай. Потърси и друго мнение. Това са очи все пак! Дошло е време да се слушат децата. Simple Smile
ЯНЕ, макар и на кратко, след твоя разказ се опитах да си представя пъстроцветното селище. Сигурно е интересно и красиво.
ФУРИЙКЕ, жалко, че не планираш идване. Когато - тогава.
Май ще си лягам рано, рано. Казвам ви лека и спокойна нощ!
Виж целия пост
# 599
Фло, имаше такъв слух,но беше отдавна:https://faktor.bg/bg/articles/metro-oproverga-novinata-che-izliz … siya-bez-komentar
  Последното е от октомври 2019г,че Кретински е придобил 30%.Друго не намирам.Ако нещо си прочела,моля покажи го!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия