Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 44 739
  • 730
# 495
Аз само ще кажа...ооо, не! Горение в никакъв случай! Едвам върнах една такава. С три думи...не съм доволна.
Виж целия пост
# 496
Аз само ще кажа...ооо, не! Горение в никакъв случай! Едвам върнах една такава. С три думи...не съм доволна.

Вие от кой модел сте си изпатила?
а сега каква имате и от колко време я използвате?
Виж целия пост
# 497
Не помня модел...беше преди 2г някъде, чисто черна.
Сега си купих АЕГ комбинирана покрай черния петък за 1000лв.
Виж целия пост
# 498
И какво не му беше наред на черното Горение? За колко килограма беше?
Виж целия пост
# 499
Виеше много при центрофуга. Инк нищо друго...виках сервиза, казаха били четки някакви дето щели са се раздвижат. Да, ама не...иначе переше добре.
Брат ми и той 3 броя Горение смени...потроши ги от ремонти, замяна и накрая взе най-евтиното Беко Simple Smile
Виж целия пост
# 500
Благодаря за отговора, Mystic woman. Значи си е била ОК пералнята. Просто не е била с инвенторен мотор и е била шумна.

Здравейте, страхотна тема. От многото четене се насочих към Gorenje. Има ли модели, които трябва да избегна, тоест има ли хора тук, които са използвали даден модел и не са доволни. Насочила съм се към няколко модела. И трите са на различни цени. От 899 на долу.
Благодаря!

https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ni/ws846ln/729411

https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ni/wa963ps/734984

https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ini/wei843/729391
Ето я първата за 799лв.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-ws846ln

Вижте и тази:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-ws947ln
Виж целия пост
# 501
Родителите ми ползват Горене пералня. Модела не знам от преди 7-8г. за 6,5кг. и 1000 оборота. Нямат оплаквания. Няма екстри, но те са доволни.Преди това имаха Урпул, която издържа може би 10+г. Аз имам на Горене само един уред - сушилня и съм също много доволна.
Виж целия пост
# 502
Благодаря на всички. За мен е важно пералнята да пере добре и да не е много шумна. Имам една позната, която смени четири перални, защото все не изплкват. Знам, че АЕГ е доказана марка на пазара, но някак не мога да им се доверя. Ще разглеждам още. АЕГ къде се произвеждат (сглобяват)?
Виж целия пост
# 503
Благодаря на всички. За мен е важно пералнята да пере добре и да не е много шумна. Имам една позната, която смени четири перални, защото все не изплкват. Знам, че АЕГ е доказана марка на пазара, но някак не мога да им се доверя. Ще разглеждам още. АЕГ къде се произвеждат (сглобяват)?
Масово изплакват с малко вода, дори с включено допълнително изплакване пак е лошо. Мисля че Бош, Горение, Миле имат опция за по-високо ниво на водата освен допълнителното изплакване. Хотпоинт и Беко също плакнат с много вода, но не са високо качествени.
Виж целия пост
# 504
Благодаря на всички. За мен е важно пералнята да пере добре и да не е много шумна. Имам една позната, която смени четири перални, защото все не изплкват. Знам, че АЕГ е доказана марка на пазара, но някак не мога да им се доверя. Ще разглеждам още. АЕГ къде се произвеждат (сглобяват)?
Искам да ви кажа, че Горение са едни от пералните, които перат и плакнат с най_много вода. Вземайте си я смело.
Виж целия пост
# 505
Ние имаме АЕГ от четири години с инверторен мотор. Има функция допълнително изплакване, която ползвам, когато пера бельо. Никога, дори и без нея, не съм имала бели петна по тъмните дрехи от прах. Но винаги ползвам прахове. Дори до сега не съм пробвала ни капсули, ни таблетки. Доволна съм от пералнята. Има си всичко, което ми трябва - 1200 оборота, много програми, на които може да се регулират температура и обороти, отложен старт, пара. Купихме я за 800 лв. с 5 г. гаранция. Тръпна в очакване след гаранцията да нямаме проблеми. Че като чета колко са добри съвременните инженери при направа на дом. техника - малко след гаранцията уредите да се развалят с цел покупка на нов.
Виж целия пост
# 506
Нашата Hotpoint Ariston се бъгна нещо и виси на изплакване и изцеждане. Не стига изобщо до центрофуга 😐

Решихме да си вземем нова, и понеже сме фенове на Bosch (имаме сушилня), се спряхме на WAT24460BY.

Бихте ли споделили мнение за този модел?
Някой има ли идея какво означават буквените индекси до номера на модела? 🤔
И още един въпрос - има ли перални Bosch made in Germany, които се продават тук?

Искаме да е с инверторен мотор, тиха, с повече опции за корекции на температура и обороти на центрофугата, ако е възможно. И разбира се, търсим прилично съотношение качество/цена.

Благодаря!
Виж целия пост
# 507
Произведена в Германия:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-waw326h0eu
https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-waw32540eu
Обикновено го пише на челния панел.
Скрит текст:
Има и други. Все пак оглеждайте хубавичко етикетите. Обикновено на единия пише от коя складова база идва, а на другия къде е произведена. Същото важи за АЕГ.

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAW-28590BY/p/683918
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAW32690/p/683945
Виж целия пост
# 508
Искам да си купиме пералня на  Miele, може ли да ми препоръчате от по новите модели, от кой сте доволни и вашето мнение? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 509
Искам да си купиме пералня на  Miele, може ли да ми препоръчате от по новите модели, от кой сте доволни и вашето мнение? Благодаря предварително Simple Smile
Понеже бях в подобна ситуация преди около седмица, моят съвет е да решите дали искате някакви специални екстри и/ или програми. “Базовите”, в смисъл повечето модели на миеле имат припокриващи се програми, а вече отделни от тях имат различни екстри. Т.е. трябва да си прецените какво ви е важно и на какво държите като допълнителна екстра/и.
Аз се спрях на този модел:
https://m.miele.bg/domestic/washing-machines-1566.htm?mat=113335 … WCS_PWash&8kg
Все още не мога да изкажа подробно мнение защото съм я ползвала 1-2 пъти, но съм доволна от качеството на изпиране. Освен това ми направи впечатление, че е мн тиха, въпреки че мен това не ме интересува.
Един недостатък на този модел е, че няма сигнал за край на програмата, но това си го пише в опциите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия