Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 8

  • 86 779
  • 762
# 195
Да, и аз тях не ги слагам по бурканчета, освен пръчиците канела. Понеже не ги ползвам често, наистина не си заслужава, поне в моя случай.

Рядко използвани подправки държа в малките пластмасови кутийки на Икеа - примерно шафран, семена от фенел, една подправка за риба останала, червен и зелен пипер, хвойна, синапени зърна, девисил...
Виж целия пост
# 196
Тези на снимката са ми основните подправки, иначе в един шкаф имам по едно две пакетчета подправки които ползвам рядко и си стоят в пликчетата, като бакпулвер, лимонена киселина, амонячна сода, шафран, индийско орехче, универсални подправки, и други сладкарски подправки не виждам смисъл да ги слагам поотделно в бурканчетата. Иначе мислих да купувам още буркачнета но така ми вършат идеално работа и са ми предостатъчни!
Виж целия пост
# 197
Само брашно имам 6 вида.и то не в шкафа за подправки. А за билките и варивата да не отварям дума. Но имам и огромна кухня.
Виж целия пост
# 198
Събрах доста идеи, благодаря ви Simple Smile Прави сте, че рядко използваните подправки може и да си останат в опаковките. Аз съм заделила ниско чекмедже широко 50 см, ще видим какво ще побере. Влюбена съм в икейските, които показах, но на снимка ми изглеждат големи. Докато пишех се замислих, че някои подправки като черен и черен пипер се слагат по повечко, та за тях май са удачен избор.

Иначе вкъщи намерих двайсетина малки бурканчета, които бях поръчвала преди време за домашна котешка храна. Мисля за пробвам първо с тях. Ще разгледам и в Джъмбо. Но каквото и да е, имам огромна нужда от ред Smiley Ще снимам Преди и След, да видите какво е в момента. Колкото и да подреждам, в един момент става хаос Smiley

Трябва да помисля и как да организирам огромна торба с лекарства, витамини и добавки Scream Може би ще ги сортирам по вид в отделни панери
Виж целия пост
# 199
Трябва да помисля и как да организирам огромна торба с лекарства, витамини и добавки Scream Може би ще ги сортирам по вид в отделни панери
 Моята аптечка е шкафче от секцията.  Лекарствените препарати съм разделила на две - хр.добавки (витамини и т.н.) и
- лекарства
Те са подредени в 2 големи пластмасови кутии за съхранение с капак. Отделно имам голяма хартиена кесия с марли и бинтове за всеки случай. В един джоб за документи съм събрала листовки на често използваните лекарства, и от новите оп.такива изхвърлям кутийките.   Витамините които се пият всеки ден стоят в кухнята, където хапваме. Резервните бройки са в секцията. Дори и да  имам деца,  първите пет год.ще съм спокойна, защото  шкафчето е високо разположено.
Виж целия пост
# 200
За лекарствата съм отделила 2 чекмеджета на един гардероб. В горното съм сложила 3 кутии от бебешки обувки и вече в тях са сортирани: болкоуспокояващи, настинка, наранявания. В последната кутия обикновено стоят някакви инцидентно купени, които все още са в срок на годност (вече 7-8 години няма кой да смени надписа на кутията Innocent)
В долното чекмедже стои една чанта и вътре в нея са лекарствата. Там са и превързочните материали,нкремове, гелчета, лепенки Simple Smile В чанта са, за да са лесни за взимане (честно ни се случва, инцидентно да хванем пътя нанякъде)
p.s. по-късно мога да снимам
Виж целия пост
# 201
Аз във всяка кола имам кутия за бърза помощ. Като беше малко детето имах такъв плик в чантата. Лекарства имам всичко на всичко 3. Но пък имам два реда с ароматни масла... за билките цял шкаф.
Виж целия пост
# 202
Аз лекарствата за момента съм ги сложила в два несесера но тъй като още се обзавеждаме не съм разпределила всичко където искам да бъде, смятам да са в един шкаф и да отделя едно чекмефже само за тях, във всекидневната.
Виж целия пост
# 203
Писала съм и преди - лекарства, лепенки, бинтове - всичко стои в кутия за инструменти в един шкаф. Като тръгваме нанякъде за повече от ден взимам директно цялата кутия. Преди все се чудех кое да взема и кое не, няколко пъти се оказа, че не съм взела нещо, което изведнъж се оказва нужно, така че вече не се колебая - взимам всичко Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Държа в кутии от Икеа и Джъмбо всякакви неща в "лекарствения шкаф"(май съм показвала) . Разпределени са  според честотата на ползване и вида им , но предвид сегашното рядко излизане се поувеличиха.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 205
Някой лекрства след отварянето им могат да се използват до месец. Как ги складирате , или след месец обновявате запасите?
Виж целия пост
# 206
От такива с кратък срок гледам да имам винаги риванол и калциев глюконат - неотворени. Като отворя някое записвам датата на кутията, след изтичане на срока - изхвърлям и купувам ново.
Виж целия пост
# 207
И аз записвам с перманентен маркер на кутията дата на отваряне.
Проверявам всеки месец за такива с изтекъл срок на годност и подновявам редовно.
Но с ходенето на вилата (най-близката аптека е на 20 км от там, а най-близката денонощна - на 50), гледам да имам от всичко (съседите ме знаят и ме търсят по нощите за някое лекарство при нужда)
Виж целия пост
# 208
За хапчетата в блистери не важи това с отварянето. Все пак се взима едно по едно. Витамините след отваряне до месец вече са употребени.  Мед. кремовете имат 6 мес. след отваряне.
От майка ми съм научена винаги да имам парацетамол, аналгин и др.подобни,  все лекарства с по две години срок. Профилактично по някое време ги проверявам за годността и наличие, и при необходимост купувам нови. Тогава сменям и листовките в джоба  с листовки. Имам по една- две оп. според честотата на употреба.
Виж целия пост
# 209
Каква е причината да имаш запас от лекарства при налична денонощна аптека се чудя. Разбирам да живееш на село, да няма аптека, ами в районът около нас има 3 денонощни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия