Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 84 423
  • 767
# 120
Тогава когато аз лежах, здравна каса означаваше че минаваш по пътека, все едно си в държавна болница, не можеш два пъти да лежиш обаче по същата пътека. Спомням си че др. Андреева изкоментира преди да ме приемат, че съм тяхна пациентка "пуснете я по пътека". Не съм плащала нищо.
Виж целия пост
# 121
За да се използва пътеката по здравна каса трябва само да си здравно осигурен. И както казах се дават до 10 дни, за които се плащат 490лв. Момичето е платило по 150лв, защото е лежала само 3 дни и не е била по касата. Аз си използвах пътеката от 10 дни, но трябваше да остана още и тях вече си ги плащах по 150лв. на вечер.
Виж целия пост
# 122
Много благодаря! Значи си зависи от лекаря дали ще те пусне по здравна каса и зависи колко дни ще стоиш, защото за по-малко от 3 няма смисъл от здравна каса.
Виж целия пост
# 123
Здравейте, т.к днеска забравих да питам лекарят си, а сега се притесних. Знаете ли от коя гестационна седмица приемат родилки в болницата? Т.к се оказах със сериозни контракции в 34г.с, доктора ме вика през 2-3 дни на тонове, за да видим дали се случва често. Предписаха ми и лечение разбира се, като цяло може да се наложи и да вляза за вливки...
Просто много държа да раждам при моят доктор в болницата, и се надявам да избутам до седмицата в която приемат родилки, но не съм сигурна дали трябва да имаш навършени 36г.с или 37г.с..
Виж целия пост
# 124
Здравейте, т.к днеска забравих да питам лекарят си, а сега се притесних. Знаете ли от коя гестационна седмица приемат родилки в болницата? Т.к се оказах със сериозни контракции в 34г.с, доктора ме вика през 2-3 дни на тонове, за да видим дали се случва често. Предписаха ми и лечение разбира се, като цяло може да се наложи и да вляза за вливки...
Просто много държа да раждам при моят доктор в болницата, и се надявам да избутам до седмицата в която приемат родилки, но не съм сигурна дали трябва да имаш навършени 36г.с или 37г.с..
36 г.с навършени
Виж целия пост
# 125
Aз пък родих 35+2 дни. Така че е строго индивидуално. Бебето беше готово да излиза още седмица преди това, роди се доносено, нормално, без никакви проблеми. Обсъдете с лекаря, той знае най-добре как да процедира.
Виж целия пост
# 126
Aз пък родих 35+2 дни. Така че е строго индивидуално. Бебето беше готово да излиза още седмица преди това, роди се доносено, нормално, без никакви проблеми. Обсъдете с лекаря, той знае най-добре как да процедира.

Благодаря! ☺️Ами все още е малко кг 2345.. затова и иска да я задържим още, но определено ще го обсъдя, иначе всичко друго й е наред. ☺️
Виж целия пост
# 127
Aз пък родих 35+2 дни. Така че е строго индивидуално. Бебето беше готово да излиза още седмица преди това, роди се доносено, нормално, без никакви проблеми. Обсъдете с лекаря, той знае най-добре как да процедира.

Благодаря! ☺️Ами все още е малко кг 2345.. затова и иска да я задържим още, но определено ще го обсъдя, иначе всичко друго й е наред. ☺️
Спокойно, има и родени 2500гр, изписват си ги навреме, всичко точно. Не се притеснявайте.
Виж целия пост
# 128
По принцип трябва да си влязла в 36 седмица.
Първото си дете го родих точно на термин и беше 2600г. Изписана го 2400г.
Второто си дете не успях да родя там, защото бях в 35г.с и директно ме изпратиха към Майчин дом. Но и бебчето вървеше малко - 1800г. Във всички документи от МД пише, че е 32г.с.
Сега лекарката ми повтаря, че трябва да я стигна тази 36 седмица.
Виж целия пост
# 129
Здравейте, обменната карта кога се издава и от регистратурата ли я взимаш или от лекаря. Насочила съм се да раждам другаде и май ще ми трябва, а ще ми е неудобно да я искам от лекаря Grinning
Виж целия пост
# 130
Здравейте, обменната карта кога се издава и от регистратурата ли я взимаш или от лекаря. Насочила съм се да раждам другаде и май ще ми трябва, а ще ми е неудобно да я искам от лекаря Grinning

Едва ли лекарят ще остане неразбрал.
Всички документи и резултати от изследвания се подготвят и се предават на пациента, като лекарят също трябва да се уведоми. Да не се пропусне нещо.
Като нещата може и да не станат веднага готови......
Виж целия пост
# 131
Здравейте, обменната карта кога се издава и от регистратурата ли я взимаш или от лекаря. Насочила съм се да раждам другаде и май ще ми трябва, а ще ми е неудобно да я искам от лекаря Grinning

Едва ли лекарят ще остане неразбрал.
Всички документи и резултати от изследвания се подготвят и се предават на пациента, като лекарят също трябва да се уведоми. Да не се пропусне нещо.
Като нещата може и да не станат веднага готови......
До колкото разбрах обменната карта
се издава автоматично от системата им, а изследванията аз си ги имам. Въпросът е на регистратура ли да питам или лекаря Simple Smile
Виж целия пост
# 132
Предстои ми втора ФМ при д-р Чавеева (ако пак не ми спретнат някой номер и не ме прегледа някой друг). Имат ли 4д?
Виж целия пост
# 133
Предстои ми втора ФМ при д-р Чавеева (ако пак не ми спретнат някой номер и не ме прегледа някой друг). Имат ли 4д?
   Да.
Виж целия пост
# 134
А при редовните прегледи на ЖК пускат ли ви 4Д? Или само на феталните морфологии?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия