Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - 2020г.

  • 56 186
  • 1 720
# 285
Свири само като се намокри. Оня ден валя дъжд и цял ден свири. А лампата светна днес. Миналата година 3 пъти го сменях, защото все различни ми слагаха - един по къс, другия незнам си какъв бил, а бе пишман майстори. Не мога да попадна на читав и това е.
Ако я закачат на комп. ще покаже ли къде е проблема? Че по-добре да сменям пак ремък отколкото алтернатора.
Виж целия пост
# 286
Според мен е ремък. И понеже ремъка ту зацепва, ту не зацепва, лампата мига.
Виж целия пост
# 287
Mari, или закарай колата в сериозен сервиз дори и в Порше да отидеш, едва ли за диагностициране на тази повреда ще те одрусат повече от 100-тина лв, а никой не те кара после да я ремонтираш там...
Или в квартален, но прати половинката.
Поради характерни географско обусловени поведенчески особености на заетите в този бранш, направили по някой и друг месец в сериозен сервиз и отворили квартални капани за наивници, от тях трудно можеш да очакваш качествена услуга на ниво по-високо от смяна на масло, доливане на течности, ремонт на гуми или демонтаж на ударена ламарина (с монтажа трудно се справят)
Особено наглеят, когато наивника е с пола, е тогава заточват приказки от 1001 нощ и части от Бангладеж....
Дано не ти се е прецакал алтернатора, ако са му сложили къс ремък и проблема да е само в приплъзването.
Някои коли имат виско и там, но за твоята въшка не вярвам....

Успех
Виж целия пост
# 288
Свири само като се намокри. Оня ден валя дъжд и цял ден свири. А лампата светна днес. Миналата година 3 пъти го сменях, защото все различни ми слагаха - един по къс, другия незнам си какъв бил, а бе пишман майстори. Не мога да попадна на читав и това е.
Ако я закачат на комп. ще покаже ли къде е проблема? Че по-добре да сменям пак ремък отколкото алтернатора.

А ремъка там ли е ? -не се шегувам , два пъти ми се е случвало Laughing
Значи , за да го сменяш толкова често има някакъв проблем :
- може да е износена шайбата на алтернатора
-алтернатора се сменя в краен случай , ако има някаква тежка повреда и отремонтирането ѝ излиза по -скъпо или колкото друг
-възможно е да няма някоя предпазна ,,кора ,, която да предпазва гумата да не пръска вода в/у ремъците и алтернатора
- износен обтегач на ремъка. На този тип двг, обтегача е малко труден за смяна ,няма място за работа
- и още много ...

заетите в този бранш, направили по някой и друг месец в сериозен сервиз и отворили квартални капани за наивници, от тях трудно можеш да очакваш качествена услуга на ниво по-високо от смяна на масло, доливане на течности, ремонт на гуми или демонтаж на ударена ламарина (с монтажа трудно се справят)
Особено наглеят, когато наивника е с пола, е тогава заточват приказки от 1001 нощ и части от Бангладеж....

Това е серозен проблем , затова независимо за какъв сервиз става дума / коли , техника и т.н./ е добре да се посещава / да се избере/ един доверен сервиз  За мен лично, дори и понякога да стане гаф, е от значение как ще отреагират ,а не да бързам да сменям/ пряно - прясно , ни се случи с компа /
Виж целия пост
# 289
Диагнозата за премигването на лампата за акумулатора е в динамото. Понеделник ще ми го смъкват и ще го дават за ремонт.
Виж целия пост
# 290
А каква може да е причината за гаснеща бензинова кола при завой?
Виж целия пост
# 291
Офф - не може така да се дава диагноза по интернет!

Картите Таро ми отговориха:  Заминаваща си  помпа на хидравликата.
Виж целия пост
# 292
Здравейте,
Ще ми препоръчате ли зарядно за телефон за кола? Търся да е компактно, с два изхода, бързо и да е тъмно на цвят. Благодаря много 🙂
Виж целия пост
# 293
Здравейте,
Ще ми препоръчате ли зарядно за телефон за кола? Търся да е компактно, с два изхода, бързо и да е тъмно на цвят. Благодаря много 🙂

Не мога да препоръчам конкретен модел или марка, но с мъжа ми си поръчах е супер бързо зареждащо зарядно за кола от али експрес. Много, ама много сме доволни и сега поръчахме второ да имам и аз в колата.

Аз пък сменявяме работата и както и да го гледам, трябва всеки ден да минавам половината цариградско шосе и няма обходен маршрут, че да го избегна. Добре, че ще пътувам в часове, в които няма задръствания (тръгвам към 14ч и се прибирам след 23ч), въпреки че сме в София, знам ли... Днес ще ходя на разузнаване на маршрута Grinning

П. С. Моля ви, игнорирайте граматични или правописни грешки, телефонът ми ги поправя автоматично и на места звучи нелогично
Виж целия пост
# 294
В тези часове ще има трафик, но няма да е много, особено пък в 23. Голяма късметлийка си, ела да минеш в 18-19 вечерта...
Виж целия пост
# 295
Здравейте,
Ще ми препоръчате ли зарядно за телефон за кола? Търся да е компактно, с два изхода, бързо и да е тъмно на цвят. Благодаря много 🙂
Моето е Hama и съм доволна от марката като цяло, зарядни, батерии нямат грешка. Отдавна съм го взимала моето, но е подобно на това:
http://hama-bg.com/bg/product-view/27506.html
Виж целия пост
# 296
В тези часове ще има трафик, но няма да е много, особено пък в 23. Голяма късметлийка си, ела да минеш в 18-19 вечерта...

Да, вечерта не ме притеснява, по-скоро на обед ще е по-кофти. Гледах другите маршрути, но GPS - а този точно маршрут ми го дава най-бърз, а и в сравнение с другите, обхваща най-малка част от Цариградско шосе. Въпреки че се включвам с десен завой на орлов мост... Ще видим, още утре ще видя:grinning:
Виж целия пост
# 297
Какво точно те притеснява? Караш си в средната лента спокойно и всичко е наред. За десен завой от Орлов мост пък си има отделна секция на светофара.
Виж целия пост
# 298
А каква може да е причината за гаснеща бензинова кола при завой?

Стана ми интересно - само при завой ли се случва или и когато си на прав участък и решиш да намалиш/спреш? Мени ли обороти? При мен имаше подобен проблем от задръстен стар горивен филтър (на стойност около 5 лв). Намери ли се при твоята кола каква е причината?

Варненец, всички тук сме наясно, че мненията ни по въпроса са налучкване, но нали това е идеята на темата - да си споделяме неволите и да си споделяме опита, да се учим.

И... още от Втората световна война на жените се е наложило да обуят панталони и да се занимават с "мъжки задачи". Някак несериозно е да се мери компетентност по пол.
Виж целия пост
# 299
Тука, що никой не се сеща да честити Баба Марта. Simple Smile

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия