ХУХК - имате ли представа за това?

  • 499 402
  • 2 198
# 1 065
За много години, добри хора! Желая ви повече здрави, слънчеви и усмихнати дни! По-дълго време да се радваме на здраве и любими хора!
pepita28 ти от колко време си с ХУХК? Аз се чудя дали има хора с дълготрайно подобрение, защото като чета постовете ми се струва, че при повечето хора има влошаване, без каквото и да е обяснение. Преди около две седмици бях писала, че доктора ме похвали, че съм в клинична ремисия и че се връщам към нормалната си форма. Но сега проблемът ми е че по 2-3 и повече дни не мога да отида до тоалетна, а доколкото знам и това никак не е добро положение. Лекарят ми казва: "Пий много вода. По 2 и повече литъра на ден!"
Аз съм много изпълнителна, но ми е доста некомфортно и се притеснявам, че ще избие отново проблемът. Сега ще опитам със сокове от ябълка и дано помогне, че ще експлоадирам. Чудя се дали да не опитам и аз с ядки... Но май се страхувам много. Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1 066
Дидина, соковете от ябълка въобще не са подходящи за запек,  за червата и стомаха също. Имат много киселини. Сокът от морков е много алкализиращ и по-добре за червата. Също не е хубаво да се смесват сокове от плодове с такива от зеленчуци. Това е според принципите на здравословното хранене, без претенции, че разбирам много от колита. Иначе тиква или круша на гладно са супер за запек, но не знам позволени ли са.

Момичета, днес ми излезе диагнозата. Оказа се обикновен хроничен колит. Много съм радостна, че не е ХУХК, въпреки че не разбрах ще се оправя ли някога. Док. ми изписа 4-5 вида нови хапчета, но повечето са за стомаха и проблема ми там. Вече се химизирах.

Пожелавам на всички ви да сте много много здрави!
Виж целия пост
# 1 067
Дидина само добър пробиотик ще оправи положението.Аз в момента започнах нов пробиотик-протексин баланс ,четох добри отзиви за него и се надявам да ми подейства добре.Майка ми започна лиолакт и е много доволна.
Виж целия пост
# 1 068
Много ви благодаря за съветите Soleil* и рошавата гарга.   bouquet  Отивам веднага в аптеката.
Soleil*,  радвам се, че е обикновен хроничен колит, а не ХУХК. 
Виж целия пост
# 1 069
Аз не съм съгласна за сока от ябълка - напротив не е киселинен, а е неутрален и освен това съдържа полезен пектин. Може би идеалната комбинация сок е морков+ябълка, и е доста вкусен.
За пробиотика съм съгласна - аз пия Probien на Fortex или Bio Balance или Lactoflor. Помагат и трите.
Didina това за пиенето на много вода при запек съм го чувала от др. Пенчев, ама не съм убедена че ще помогне.
Аз познавам хора, който са болни и са имали период на ремисия от по няколко години - 5-7 без да пият и едно хапче и без да пазят диета. Не знам как са го постигнали и поддържали - не са правили нищо специално. После пак се влошават. Но определено такава дълга ремисия е за благородно завиждане. Аз уж бях ремисия няколко месеца, и като намалих хапчетата до 2 на ден и прокървих. Сега др.Чавушян едва ли не ми препоръчва да родя, защото имало тенденция на успокояване на болеста по това време и след това. Обаче аз не смея!! А съм на 32 и съм болна от 6 години....
Аз мисля че както другите хронични болести и аз се влошавам пролетта и есента - забелявала съм такава тенденция. И даже с перфектна диета и хапчета пак няма гаранция за ремисия. Така че гледам да се поддържам в прилично положение - 1 изхождане на ден/даже и със слуз/ и всичко останало не си го слагам на сърцето много...
Виж целия пост
# 1 070
АЗ ОТ 20 НОЕМВРИ СПРЯХ ХАПЧЕТАТА И СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ.СПОРЕД МЕН НАЙ-ВАЖНА Е ДИЕТАТА, АКО Я НАРУША И С ХАПЧЕТА МЕ БОЛИ И БЕЗ ХАПЧЕТА Е СЪЩОТО.ОТ САЛОФАЛКА НАПРАВИХ ПЯСЪК В БЪБРЕЦИТЕ,СЕГА СЪМ ДОБРЕ.МИСЛЯ ПРОЛЕТТА ДА НАПРАВЯ ЕДИН КУРС НА ЛЕЧЕНИЕ. ПЕРИОДИЧНО ПИЯ ЛАКТОФЛОР, АЛОЕ ВЕРА, ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА.
Виж целия пост
# 1 071
Супер hansev, дръж ни в течение, все пак ако диетата и хранителните добавки ти решават проблема е по-добре отколкото всички други хапчета и химия. Тогава си заслужава да се ограничаваш тотално за храната.
Виж целия пост
# 1 072
Извинете ме за въпроса , но искам да ви попитам нещо. При вашата болест задължително ли има болка? На мен почти всеки ден ми тече кръв при ходене по голяма нужда. Кръвта не е розова, а червена и освен кръв има и нещо като обвивка, което изтича още щом се напъна. Юни ми правиха колоноскопия и казаха вътрешни хемороиди втора степен. Болка нямам никъде. Някъде в София или другаде правят ли колоноскопия с упойка без да постъпваш в болница? Пиеш си очистителното в къщи единия ден и на другия отиваш само за изследването и после веднага се прибираш? Ще си платя прегледа, но не искам да стоя в болница. Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1 073
mami isi, болката и дискомфорта с "музикални" черва е нещо, което съпътства това заболяване, но може би има значение степента му. При мен беше тежката форма, лятото, когато откриха, че е засегнато цялото дебело черво.  Относно колоноскопията - на мен ми правеха на две места, но в Медицинска академия е с упойка- пълна, но се влиза в болницата. Можеш да се обадиш по телефона или да отидеш на място и да попиташ дали има вариант да се направи очистването в домашни условия и да влезнеш само за самото изследване. Мога да ти изпратя телефон ако си заинтересована, пиши. В Александровска също се прави с упойка, но за там нямам друга информация.
Виж целия пост
# 1 074
Би трябвало ако си платиш, навсякъде да може да се направи колоноскопия с упойка, и то без да се лежи в болница. Досега се лежеше в болница, ЗК отпускаше колоноскопия само като част от някаква клинична пътека. Обаче сега нали има някакви  промени, че може и еднодневен престой в болница без нощувка - поне по телевизията чух нещо такова. В София колоноскопия се прави, доколкото ми е извество, във ВМА, Токуда, Окръжна болница, Правителствена болница, ИСУЛ, Болница "Св. Ив. Рилски". Можеш да се обадиш предварително и да провериш.
Виж целия пост
# 1 075
Здравейте, в петък излезнах от УБ "Иван Рилски". За нашето заболяване има клинична пътека, която включва пет дневен престой. Прави се освен колоноскопия и пълни кръвни изследвания, бял дроб, ехограф, ЕКГ и вливане на физ.р-р с витамини. Колоноскопията там не се прави с пълна упойка, но се включва венозно медикамент, който притъпява усещането за дисконфорт и болка, но си в пълно съзнание и наблюдаваш прегледа. Това за мен винаги е бил най-добрия вариант.
Стигнаха до 1.40 м. /аз съм с по-дълги черва/.
Момичета, стискайте палци хистологията да е наред, Praynig

Мисля, че колоноскопия без хоспитализация може да се направи навсякъде, но в частен кабинет. На всички места, които ги е изброила NoWay в София.
NoWay за тези промени относно престоя  само се говори, но все още нищо не е окончателно.

В последно време много чета в чужди сайтове за новостите в лечението на болеста и открих много интересни неща. Има страшно много информация, както и мнения на болни.
Когато систематизирам информацията ще ви пиша.

П.П. Миналата година имах неблагоразумието да постъпя в Александровска б- ца за контролен преглед. Няма никаква упойка, а и условията са такива, че не бих помислила да повторя някога.
Жалко, че иначе добрите специалисти са принудени да работят при тези условия.
Виж целия пост
# 1 076
Благодаря ви, момичета, ще проверя.
Виж целия пост
# 1 077
vanvel , спокойно, мисли позитивно и всичко ще е добре! Напълно те разбирам как се чувстваш, защото миналата година м. април и аз бях в подобна ситуация с обяснението, че се е наложило да се вземе хистология от две места за по- сигурно. За моя радост, всичко беше ок, но още настръхвам като си помисля как изкарах тези 14 дни.
mami isi , аз ти препоръчвам Токуда. При мен първата колоноскопия беше платена и изчистването си го правих в къщи- платих си 90лв. за упойка, не помня вече колко за  колоноскопията  и биопсиите, но при втората бях в болницата по пътека и ми бяха направени пълни изследвания, консултации с ревматолог и  ендокринолог, ЕКГ, ехограф, тогава си платих само упойката.
Виж целия пост
# 1 078
Честно ,ви казвам, като чета някой неща имам усещането , че живея в Конго! Отдавна не съм влизала, но искам да ви споделя,че съм в пълно отчаяние. Не мога да вляза в ремисия вече половин година. Дадох си сметка, че твърде много се изтезавам с работа и това беше пагубна грешка. Сега страдам, много. Тук ме гледат като тапири и вдигат рамене, все едно съм от Марс. Не знам какво да правя! Дайте съвет, моля!Изхвърлям едни чудесии от мен... не е за казване...
Виж целия пост
# 1 079
mami isi,

Моля те да кажеш впечатления като си направиш колоноскопия без престой в болница -явно, че ще е платена- на коя болница се спря, и каква е процудурата, и след колко време ти записват час.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия