Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 33 876
  • 740
# 510
Няма нищо лошо в домашните продукти, даже напротив, стига да се изследват. Аз наистина не съм убедена, че някой на село го прави.
на мен пък не ми е достатъчен за кисело мляко, което е трайно н-брой дни...
Ами точно това означава, че млякото е така да се каже стерилно, вкисването се дължи на дрожди, на които не им е мястото там. Освен това едно време вкисваше първо, точно заради занижения контрол и второ, защото тогава млякото се правеше само с бактерията Лактобацилус Булгарикус. Сега се добавя и Стрептококус термофилус, защото тя предизвиква подкиселяване до едно време и след това спира да се размножава, а вкусът остава постоянен, без вкисване. На нея се дължи по-сладкия вкус и продължителната трайност, нищо нередно няма в това и не означава, че млякото е "фалшиво".
Натровените деца в градините пък нямат абсолютно нищо общо. Там обикновено има заразен персонал, от който тръгва заразата,  а не заразен продукт.
Виж целия пост
# 511
Аз напълно подкрепям мнението,  че домашно не е равносилно на качествено и безвредно.  Също така съм на мнение,  че въпреки,  че в производството има контрол,  че на етикета пише БИО,  пак няма гаранция кое е качествено и контролирано.  
Месечинка е права, че масово не се изследват животните по селата.  Няма как да сме стерилни обаче. Всеки избира сам как да живее и с какво да се храни.  Рано или късно обаче децата ни ще се сблъскат с масово произведената храна.  Даже при много хора това ще стане рано -  в детскоте кухни,  а при други още по-рано - при захранване с купешки пюрета, при трети от раждането.  Даже тези третите са 80 % (е може и малко да поизхвърлям процента,  но мисля съм близо до реалния) -  в родилното почти на всички бебета им ръгват шише с ам.  Малко са изцяло на кърма от самото раждане.  
Тааа спора домашно против купешко е вечен и все няма победител. Дишайте спокойно.  
Ще ви кажа преди Великден какво ми каза педиатъра за диетата на децата,  тогава бяха с диария,  с кървави нишки и слуз,   все още от неизяснен  вид (бактериална,  хранително натравяне /алергия или вирус).  Препоръча диетата и като стигнахме до подобрение и захранване с млечни продукти  категорично каза кисело мляко  2% купешко. Обоснова се че там все пак има контрол някакъв,  а ниската масленост беше заради диарията.  Слрд излекуването каьа да си давам с нормална масленост.  За домашното  ми посочи точно тези доводи -  почти никой не си изследва.  За месото  доводите му бяха същите,  но все пак там термичната обработка е по-дълга. За яйцата коментарът пак беше същият. В крайна сметка  излезе вирус.  
А за домашно месо имам много лош спомен и от тогава избягвам да ям домашни наденици и суджуци.  На едно прасе (както се казва) след като го заколиха и му порнакорема в червата намериха глисти.  Ами попариха ги с вряла вода и после си ползваха черавата за наденици,  суджици и кървавици.... Отяде ми се за години напред.  А УЖ беше обезпаразитено и ваксинирано,  домашно на наши близки.... Така чееее ей ви контрола.
Виж целия пост
# 512
Само да кажа като човек живеещ на село с образование аграрна икономика + курс за био земеделие, био производство почти няма. Не се лъжете по етикетите и не си давайте парите. Всичко се пръска тори инжектира с лекарства и се отглежа с фуражи които са били третирани.
Виж целия пост
# 513
Аз лично, предпочитам да купувам от малки местни ферми, особено млечните продукти. В момента, купувам точно от такава и разликата в качеството и вкуса е огромна. Ако нещо не съм се организирала както трябва, си купувам от магазина, няма сега да стоим без кисело мляко, при нас то е жизненоважно и не говоря само за детето Joy
И аз нямам доверие на био продуктите, когато живеех извън България там бяха луди на тема био и веган, но всичко беше като пластмасово и като човек, който си имаше селце, баба и дядо,знам какъв е вкусът на истинските продукти и много ги ценя. Абе, избягвам да купувам плодове, зеленчуци и млечни продукти от супермаркети, там качеството също ми е съмнително. Вече има доста малки производители с хубава продукция и предпочитам тях.
Виж целия пост
# 514
Здравейте! Да ви попитам давате ли пюре от сладък картоф? Вие ли си го правите или е от купените? Нашия татко е купил едно пюре на Овко, но там съдържанието на сладкия картоф е 56%.. Съдържа и нишесте. Мога ли да го дам на бебе на 5 месеца?Вече е захранен с картоф, тиква, морков, пъщарнак и тиквичка. Или по-добре да го купя и да си го направя сама? Притесняват ме нитратите. Ако има някое друго пюре, с по-чисто съдържание, моля споделете. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 515
BabyBio - сладък картоф давах аз-без нишесте и т. н.
Виж целия пост
# 516
Ще го пращам да търси такова. Сега той ходи да пазарува, аз съм ограничила ходенето по магазините. Това, което е взел няма да му го давам.
Виж целия пост
# 517
Пюрето все пак има и процент вода. Това, че съдържанието на сладък картоф е само 56% не трябва да те притеснява само по себе си. Иначе аз правех сладък картоф, той се вари за отрицателно време и се мачка много лесно. От биомагазин го купувах, защото на други места не съм го и виждала. Но вече май навсякъде го има.
Виж целия пост
# 518
Добре де, a кaкво е препоръчитлното количеcтво нa зеленчуково пюре зa един ден зa бебе нa почти 7 меcецa. Вече изяждa почти 125 грaмa, колко грaмa трябвa дa cтигнa?
Виж целия пост
# 519
Добре де, a кaкво е препоръчитлното количеcтво нa зеленчуково пюре зa един ден зa бебе нa почти 7 меcецa. Вече изяждa почти 125 грaмa, колко грaмa трябвa дa cтигнa?
Засищат ли ,след колко време огладнява? Около 190 грама големите бурканчета може.
Виж целия пост
# 520
Моето дете е на 7++ и от 1 месец си изяжда бурканче от 190 гр. Огладнява след 4-4,5ч.
Виж целия пост
# 521
Aми aз понеже знaм,че трябвa поcтепенно дa cе увеличaвa, инaче той миcля би ял още. Оглaднявa cлед двa-три чaca. A цялото количеcтво нa обяд ли трябвa дa го дaвaм или могa нa обяд и cледобед? Колкото повече четa, толковa повече cе обърквaм....  Caмо плодово пюре могa ли дa дaвaм cледобед? Зa ден ли трябвa дa изяждa 190мл, в тях включвa ли cе cледобедното хрaнене
Виж целия пост
# 522
Aми aз понеже знaм,че трябвa поcтепенно дa cе увеличaвa, инaче той миcля би ял още. Оглaднявa cлед двa-три чaca. A цялото количеcтво нa обяд ли трябвa дa го дaвaм или могa нa обяд и cледобед? Колкото повече четa, толковa повече cе обърквaм....  Caмо плодово пюре могa ли дa дaвaм cледобед? Зa ден ли трябвa дa изяждa 190мл, в тях включвa ли cе cледобедното хрaнене
Моето бебе изяжда190 за обяд ,аз давам сутрин твърда храна вместо следобед /каша пак около 200грама/
Виж целия пост
# 523
Aми aз понеже знaм,че трябвa поcтепенно дa cе увеличaвa, инaче той миcля би ял още. Оглaднявa cлед двa-три чaca. A цялото количеcтво нa обяд ли трябвa дa го дaвaм или могa нa обяд и cледобед? Колкото повече четa, толковa повече cе обърквaм....  Caмо плодово пюре могa ли дa дaвaм cледобед? Зa ден ли трябвa дa изяждa 190мл, в тях включвa ли cе cледобедното хрaнене
Постепенно стигна до дозата от 190 гр за обедно хранене. Аз знам, че плодовото пюре не е самостоятелно хранене, а междинно или за допълване към каша, крем и др. За следобедно хранене давам около 180-200 гр крем или друго с по плодове. Сутрин и вечер е на кърма.
Виж целия пост
# 524
Аз давам само плодове за СЗ и една бисквитка, но моя още си суче освен храната. Не изяжда повече от 100 тина грама на хранене. На 10++ е и основно е на кърма, а храната му е за допълване. Иначе давам закуска, обяд и СЗ, колкото изяде. Понякога има и периоди, в които яде повече /200гр/, друг път изобщо отказва храна, ако никнат зъбки примерно. Води се по бебето, според мен. То самО ще си покаже колко иска да яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия