Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 984 508
  • 21 677
# 4 260
Участвам в няколко фб групи за вируса, гледам, че хората масово са започнали да се запасяват с хранителни продукти, лекарства, санитарни материали....
И всъщност е логично, защото ако в Италия само за последните 48 часа са установили 79 случая, 2 смъртни и сега затварят няколко града, каква е гаранцията, че всъщност в редица други европейски страни положението не е същото, че даже и по-лошо?
Тези 79 човека с колко други са общували досега, другите - с колко други, и тн., в експоненциална прогресия?
За Иран дори няма какво да се коментира, там положението сигурно е страшно, но информация няма да имаме, докато не може вече да се крие...
Виж целия пост
# 4 261
Поне 18 човека от болните в Италия са в тежко състояние

https://twitter.com/BNODesk/status/1231369486932070400?s=19

Нов случай в Токио на мъж, който е пътувал до Индонезия, докато е бил болен. Мъжът е в тежко състояние.

https://twitter.com/BNODesk/status/1231370337566236672?s=19
Виж целия пост
# 4 262
Участвам в няколко фб групи за вируса, гледам, че хората масово са започнали да се запасяват с хранителни продукти, лекарства, санитарни материали....

Мнозина от германците по групите го направиха още преди 2 седмици, килерите изобилстват. Естествено, че е по-добре рано, отколкото когато паниката настане, всички се юрнат и се изпразнят супермаркети, аптеки и подобни. Под мотото "По-добре да имаш, отколкото да нямаш" - пък ако потрябва.
Виж целия пост
# 4 263
Просто повечето хора са в неведение. Или поне досега бяха. Сега и на най-невярващите трябва да им светне лампичката.
Италианците казват - "От 2 официални случая досега, само за 48 часа вече имаме 79 и 2 смъртни."
Само това е достатъчно да се паникьосат всички, защото във всяка една друга държава може (и най-вероятно ще следва 😔) същия сценарий.
Криене на информация от правителствата, недостатъчни или липсващи мерки, дезинформация, и накрая, когато нещата ескалират - дайте да затворим 50, 000 човека..
Виж целия пост
# 4 264
То като тука - мнозина ми обясняваха защо са необходими жестоките мерки в Китай, не били достатъчно, не било достатъчно бързо, пък сега - ако има в моя град и дим да ме няма.

Едит:
Според автора, местни в Иран протестират срещу транспортирането на заразени в града им, което води до сблъсъци с органите на реда. Не са само украинците.
https://twitter.com/HeshmatAlavi/status/1231293484394565633
https://twitter.com/HeshmatAlavi/status/1231295918982430723
Виж целия пост
# 4 265
Преди минути попаднах на това...май вървим по стъпките на Иран. Не очаквах чак такова безхаберие,нито тестове,нито дори изискване за карантина.
https://novini.bg/zdrave/bolesti/5837

Средно по 12 души на ден притигат от Китай в България, но засега нито един от тях не е проявил признаци на коронавируса Covid-19. Това обясни главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев на семинар за съвременните заплахи за общественото здраве в Русе, предаде БНР.

Пристигащите в страната ни от Китай са от различни националности, но до този момент няма случай на пренасяне на заразата на новия коронавирус в България, категоричен бе главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев.

Той поясни, че на всички летища вече са поставени термокамери, включително и на VIP секторите, които обаче биха засекли вече болни от вируса, но не и преносителите в инкубационния му период.
Виж целия пост
# 4 266
Истината е на път да се разкрие:
https://nypost.com/2020/02/22/dont-buy-chinas-story-the-coronavi … eaked-from-a-lab/

И както в Resident Evil, антивирусът не е сработил.

"☣🇮🇹 Good evening from Italy.
In the last day my country have been involved in an outbreak of COVID-19. It's like a bad dream; 2 days ago I was in this group for monitorate the situation of the virus in the world and now I have it at home.
This is where I live and where is one of the 60 infected of my country.
Fortunatly I have start to collect supplies from last genuary. Now I have fear for me and my dears.

Remember, no one in eccepted from this.
STAY INFORMED, STAY READY, STAY SAFE."
Виж целия пост
# 4 267
Сериозно увеличение

February 20 to February 23:

🇨🇳 China- 74,578 to 76,936
🇰🇷 South Korea- 82 to 556
🇺🇸 USA- 15 to 35
🇮🇹 Italy- 3 to 79
🇮🇷 Iran- 2 to 28
Виж целия пост
# 4 268
Сериозно увеличение

February 20 to February 23:

🇨🇳 China- 74,578 to 76,936
🇰🇷 South Korea- 82 to 556
🇺🇸 USA- 15 to 35
🇮🇹 Italy- 3 to 79
🇮🇷 Iran- 2 to 28




Няма ли информация за Германия,Франция,Африка.... там също има 😱
Виж целия пост
# 4 269
Е това е много лошото на паниката, че сега ще почнат масово да пътуват, ако Италия не ограничи това нещо, ще отиде из целия ЕС. Аз лично не бих рискувала да седя и ден в град, като знам че върлува смъртоносен вирус, вероятно ще се прибера в България и ще се скрия на село.

Според мен това е грешна стратегия. Първо, ако си носител на вируса без симптоми, по пътя до село можеш да заразиш хиляди. Второ, кой очакваш на село да ти помогне ако, недай си Боже, на 24тия ден вдигнеш температура и си с пневмония. Трето, никой незнае колко ще продължи карантината. В Китай са затворени вече 40 дни. Представяте ли си ако това продължи 18 месеца докато наистина излезе ваксина? С какви средства бихме съществували всички, които нямаме несметни богатства?

Японското правителство си признава грешката, че е пропуснало да тества 21 пасажери от круизния кораб и сега една от жените е заразител понеже се прибрала у дома с градски транспорт, а 2 дни по-късно при характерната симптоматика дала положителен тест.
Виж целия пост
# 4 270
Нарушаването на локдауна в Италия ще се наказва с 3 месеца затвор и и глоба до 206 евро.

https://twitter.com/BNODesk/status/1231402949680734209?s=19

В Южна Корея вече случаите са 556

https://twitter.com/BNODesk/status/1231387439006199808?s=19


Аз не съм се запасявала, но вече много сериозно се замислям. Маски и ръкавици имам от преди, мисля да докупя някои лекарства и евентуално храна.
Виж целия пост
# 4 271
Цитат
Японското правителство си признава грешката, че е пропуснало да тества 21 пасажери от круизния кораб и сега една от жените е заразител понеже се прибрала у дома с градски транспорт, а 2 дни по-късно при характерната симптоматика дала положителен тест.
Не само не са ги сложили в карантина за месец, ами пропуснали...
Тези наистина се държат рядко неадекватно.
Виж целия пост
# 4 272
Сериозно увеличение

February 20 to February 23:

🇨🇳 China- 74,578 to 76,936
🇰🇷 South Korea- 82 to 556
🇺🇸 USA- 15 to 35
🇮🇹 Italy- 3 to 79
🇮🇷 Iran- 2 to 28




Няма ли информация за Германия,Франция,Африка.... там също има 😱

#Coronavirus cases
     CASES   DEATHS
🇨🇳76,918 & 2,441
🇯🇵768 & 3
🇰🇷433 & 2
🇸🇬89
🇮🇹79 & 2
🇭🇰70 & 2
🇺🇸35
🇹🇭35
🇮🇷28 & 5
🇹🇼26 & 1
🇲🇾22
🇩🇪16
🇻🇳16
🇦🇺15
🇦🇪13
🇫🇷12 & 1
🇲🇴10
🇬🇧9
🇨🇦9
🇵🇭3 & 1
🇮🇳3
🇪🇸2
🇷🇺2
🇰🇭1
🇫🇮1
🇳🇵1
🇱🇰1
🇸🇪1
🇧🇪1
🇪🇬1
🇱🇧1
🇮🇱 1

TOT
78,615 & 2,458 dead
Виж целия пост
# 4 273
Ако наистина вируса се задържа на повърхности до 9 дни,както пише, не виждам начин да се спре,дори да се изолират и карантинират цели градове. Хората ходят да си купуват храна, едва ли всичко и всички се дезинфекцират толкова стриктно.
Виж целия пост
# 4 274
Според мен много скоро ще има и в Израел, след като заразени корейци са се върнали от поклонение. Но се съмнявам там да кажат нещо друго освен бройката. И там затъмнението е толкова силно, колкото и в Китай или Иран
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия