👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 32 642
  • 744
# 285
Здравейте момичета , мале докато изчета всичко , имам въпрос относно мамите които усещате осезаемо бебчетата, та аз съм в 21ва седмица и я усещам да ви кажа доста често , това нормално ли е , имам предвит всеки път като си легна през деня я усещам , сутрин , вечер също. Дали и е добре 🤔

Честно ли го задаваш този въпрос? Айде малко по-сериозно, а? GrinningVery Happy Grinning
Lemons😂ахаах,еее,така е.😂😂"Усещам го много често,олеле,не го усещам много често-пак олеле.😂😂
И аз съм лудичка,но чак пък толкова...🙄

christiana,
Момичешките бебешки дрешки са такива бонбони,добре че чакам момче,иначе щях да съм в преразход!😂Избрала си уникални неща,като се роди госпожицата чакаме ревю😊

Избора на количка определено ще е голяма драма.Харесвам нещо по сайтовете и като я видя на живо...ми нищо общо.

Относно лекциите за бебета-смятам да пропусна.Но пък след март месец мисля да отида на отворените врати на Шейново и Майчин Дом,имат график на сайтовете.Мисля си,че така ще си спестя неприятните изненади и ще съм запозната "от вътре" как и къде протича раждането и какви са условията за след родилния процес.И изобщо целия вътрешен ред в болниците.И явно чак после ще избера и доктор,при който да раждам.
Виж целия пост
# 286
И аз не знам как се е получило това с термина , тука не обясняват много . Ше разпитам акушерката другата седмица. Без секс ужас аз тъкмо се канех да пробваме 😞
Виж целия пост
# 287
Честито на всички минали ФМ Simple Smile Много се радвам,че бебенцата винса здрави и вие сте добре ,ох нямам търпение и аз вече след седмица Simple Smile

Много хубави момичешки дрешки ,браво Кристияна Simple Smile
Аз дори да не знам пола със сигурност,все мъжките си гледам,набелязала съм си няколко неща,а ако се окаже момиченце..... Ами всичко отива на ново за разглеждане Simple Smile

Единственото,което все още не гледам и не се интересувам е количката .Нищо не разбирам,но и не мисля веднага да извеждат бебето навън,така ,че може и чак след раждането да я купим.

Моето течение за сега си е нормално и квъонколипествони като цвят,което ме успокоява всеки път като отида до WC.
Тези седмици страшно ми се ходи по малка нужда,дори да не съм пила кои знае какво.Както си седя нормално, и изведнъж ми се дохожда супер много и не мога да търпя,сякаш огромно количество течност имам в корема.Като си свърша работата ми минава ,а като количество не е чак толкова много просто така гонусвшаммв корема,явно защото притиска бебето.
Аз усещам ритничетата на различни места. Днес и преди обяд доста си поигра ,че даже и докато обслужвах клиенти,направо смешно ми стана и мислено сякаш го помолих да ме остави за малко,че мама сега има работа хахахах

Вие говорите ли на бебетата? Аз някак не мога на глас ,но пък мислено постоянно Simple Smile Знам,че то няма как да чуе мислите ми,но и само когато си легна се усамотявам че да изричам думите с глас Simple Smile
Аз корема мислех да го меря ,но се отказах,именно заради това което бяхте писали по-напред,че си зависи от това дали сме ходили до тоалетна,дали сме преяли и т.н.
Започнах по-често да се меря обаче и забелязвам как лек по-лек имам разлика вече постоянно с някакви грамове нагоре Simple Smile Май вече станах + 4 кг.

Не мисля да купувам боди тип потник,защото аз самата не харесвам каквото и да е с презрамки.По тази причина и сутиени не нося ,даже и тези спортните отдавна не ползвам.Гърдите ми се чувстват чудесно свободни.Дори о да увиснат и да имам строй,по -добре отколкото всеки ден да умирам от неудобство.Ами и този за кърмене,които взех,ей не мога да го търпя на гърба,абе изобщо не обичам.Как ще е като родя не знам като трябва и подплънки да се слагат и т.н.. Simple Smile

Вие какво бельо носите? Такива за бременни,което да обхваща целия корем до горе или както до преди бременността ви.Аз си карам с памучните боксеркизкоито са ми супер удобни,с ниска талия са ,без разни дантели и груби шевове.Имах подарени едно бикини с висока талия,ай...ами хич не ми е добре с тях като са ми по средата на корема и ги зарязах.

Нали не е вредно да ядем мед? И по принцип може ли нещо да ни стане,ако си хапвам по няколко намазани филийки или просто си греба с лъжицата от буркана?
Аз спрях да чета разни статий,както може,какво не може,в началото много четях,но сега ми е някак по-спокойно и не се филмирам.
Виж целия пост
# 288
Lemons да да честно , защото четох че бебетата спят сега по 18 часа а моето е много активно и също че ако са много активни или не са изобщо в зависимост от двете крайности означава , че може и да има недостиг на кислород до бебето. Защо ме питаш дали съм сериозна , очевидно съм и имам причина, за да попитам и съм чела нещо. Мислиш че не е ми е хубаво да я усещам ли 😂 чак сериозно
Виж целия пост
# 289
Привет, и аз минах днес на жк-ФМ Simple Smile не пуснаха детето да види бебето обаче заради грипа и ми писаха, че съм дошла с оплаквания, пак заради това. Аз също съм с ниска плацента, не се е вдигнала, но нямаме забрана за секс.
За колички... взех Муци Ево, с дъщеря ми бях с Хай Трек на Бебе Конфорт - много прехвалена, не ми харесваше Simple Smile
За шапките, няма да трябват юни, но във всеки комплект почти ги има, аз купих 2 такива от ХМ, и двата имат шапка..
Сега съм болничен с дъщеря ми, прибра се от ски училище с болки в корема, та поне ще си почина една седмица.
Бебето продължава да е момче за радост на всички у дома Simple Smile
Виж целия пост
# 290
"Моето течение за сега си е нормално и квъонколипествони като цвят".
Ирина, какъв е този цвят?! Joy
Виж целия пост
# 291
Lemons да да честно , защото четох че бебетата спят сега по 18 часа а моето е много активно и също че ако са много активни или не са изобщо в зависимост от двете крайности означава , че може и да има недостиг на кислород до бебето. Защо ме питаш дали съм сериозна , очевидно съм и имам причина, за да попитам и съм чела нещо. Мислиш че не е ми е хубаво да я усещам ли 😂 чак сериозно

Meldim,
Въпреки че се обръщаш към Lemons и аз ще се включа с отговор.Това дали е добре или не е добре да усещаш бебето сутрин и вечер ние тук не можем да знаем.Недостига на кислород може да го установи доктор(и то добър),след като направи обстоен преглед на плацентата,кръвотока и разтежа на бебето.Също така трябва да си следиш хемоглобина,защото той доставя кислорода в кръвта.
Та за това Лемонс пита дали сериозно задаваш този въпрос тук.И "малко и "много" движения на бебето са субективни понятия,за това се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 292
Въпроса ми е дали мамите които си усещат бебенцата ги усещат толкова често , аз не питам знаете ли дали получава кислород а просто дали го усещат горе долу като мен , за да знам имам ли повод за притеснения или не , сега стана ли по-ясно или пак да се изразявам. Както се споделят теченията и никой не може да ти каже дали имаш инфекция или не само и единствено казват дали имат същото или не така е и моят въпрос и изобщо не го смятам за неуместен Simple Smile
Виж целия пост
# 293
Meldim, и аз го усещам доста често. Ето днес например, откакто съм си седнала в офиса (8.30 сутринта) до момента не се спира. Не са силни шутове, но си джитка. Даже не се бях замисляла, че може да значи нещо лошо това. По-скоро, че сутрешното ми кафе още му държи Sweat Smile За разлика от на майка му обаче. Четох, че от 20 г.с. ще усетя прилив на енергия. Само при мен ли няма такова нещо? Само да се подпра на бюрото и мога да захъркам Weary
Виж целия пост
# 294
Няма определен час ,поза или период в който бебето да мърда.. Нормално е да се движи има място сега... И мисля че това трябва само да ви радва...Защото е много по-лошо да не се усеща. Поне мое мнение,е  че шокаа като не мърда е по-голям от активното бебе...общува с вас. Опитайте се да потропвате..Аз така правя .Като усетя бебето и започвам да го побутвам..
Виж целия пост
# 295
Благодаря за отговора , това ми беше достатъчно , имаше във фейа една статия относно движенията на плода и как трябва да се консултираме с лекар ако са много интензивни или липсват , защото е можело да е липса на кислород и за това попитах за да знам да възприема ли някакви мерки или да не ходя напразно да се шашкам , но някои решиха че им искам “лекарските” умения и не можаха явно да разберат какво точно питам
Виж целия пост
# 296
Аз бебето в началото го усещах само вечер, след седмица започнах и през деня и към ден днешен - всеки ден е различно. Понякога е повече, друг път по-малко...
Виж целия пост
# 297
Мелдим, Деси, аз също съм като вас. Доста често я усещам. Днес сутринта се събудих мм като отиваше на работа и тя започна да “джитка” от 06:30 😂Всяка вечер преди да легна също си шава доста, галим коремчето, говорим й Blush
Виж целия пост
# 298
Аз си реших проблема с избирането на количка. Майката на мъжа ми държи да ни я подари и тя я избра, на мен пък също ми хареса. Спряла се е на Bebe Stars Torro. Вижда ми се стабилна и удобна по снимки. Другия месец като отидем до София ще минем през Вис Виталис да я разгледаме и на живо.

Виж целия пост
# 299
Колкото сме различни ние, толкова са ни различни и бебчетата. Моето не рита, ама за това пък прави салта и понякога премества целият ми корем ту на ляво, ту на дясно.

Специално се обръщам към Meldim. Знам, че на всички хормоните ни бушуват, но заяждането по форумите не вярвам да ни помага. Ние не можем да ти кажем дали да се притесняваш или не, дали да отидеш на лекар или не. Според мен ако нещо те притеснява, твоят лекар е човекът, към които да се обърнеш.

Krisi975, и ние сме харесали една количка на Bebe Stars от колекцията им 2020 - Isola.
И то защото я видяхме на живо във Вис Виталис. Много ни хареса, а и е най-леката на пазара. Виж тази Torro, я видях в каталога им, но сякаш я нямаше мостра в магазина или просто не съм я видяла Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия