Студенти в UK - 12

  • 71 135
  • 764
# 690
Здравейте! Знае ли някой, след като получат pre-settlement, дали вече могат да ползват услугите на NHS, плащат/ доплащат ли нещо, лекарствата безплатни ли ще са? Питам, защото не мога да реша има ли нужда от допълнителна здравна застраховка вече? Моля, ако някой има опит, да сподели!
Виж целия пост
# 691
На мен също темата ми е доста интересна, защото моята дъщеря ходи на преглед за смяна на очилата, че изпитваше дискомфорт със сегашните и като е питала на какво има право да и казали, че трябва да си заплати прегледа при очния (30 паунда). След прегледа трябва да си заплати и стъклата. Пак е попитала като студент няма ли право на отстъпка, но отговора е бил, че след като е на 20 години няма нищо.
Виж целия пост
# 692
Здравейте! Има ли деца, пътуващи за Абърдийн (без значение дали директно до летището там или до Единбург/Глазгоу и после с влак) и на коя дата? Заради двуседмичната карантина ще е много неудобно да пътувам с дъщеря ми, а ми е притеснено да пътува сама, затова ще е добре да познава някой друг, пътуващ за там, и да се придвижват заедно. Още не сме резервирали билети - ако има желаещи, ще се радваме да се запознаят предварително и да пътуват с един и същи полет Relaxed Пишете лично съобщение, за да разменят телефони/социални мрежи Simple Smile
Виж целия пост
# 693
Като чета се замислих и аз. Трябваше ли да си избира лекар или европейската здравна карта е достатъчна?
Малко проблемни са поръчките онлайн ако нямаш английски телефонен номер, но можеш виртуален да вземеш. Това е най-бързия вариант.
Виж целия пост
# 694
Може ли повече информация за този виртуален номер?
Виж целия пост
# 695
Може да си поръчате SIM карта без договор от GiffGaff по интернет и ще ви я доставят на следващия ден, това в Англия. Изпращат и в други държави, включително България ,но може би ще отнеме повече време. Зареждате си суми в СИМ картата с дебитна или кредитна карта чрез сайта им . https://www.giffgaff.com/orders/affiliate/mobilenetworkcomparison
Виж целия пост
# 696
Когато говорих мин.година със застраховател, наша позната, тя ми каза, че може да не е достатъчна Европейската здравна карта, не навсякъде я признавали. Миналата година дъщеря ми заминаваше 1 курс, нямаше още ЛЛ в Англия и затова сключихме тази допълнителна застраховка. Още като отиде се записа при личен лекар, а вече има pre-settlement и според това, което пише в него, може да ползва здравните им услуги. Но аз вчера зададох въпрос дали това е така, от кога може да ползва NHS като здравноосигурено лице и т.н. Сега чуденето ми дали да се сключи доп.застраховка е заради многото чакане за часа за преглед, всички са споделяли, че дават часове със седмици напред.
Виж целия пост
# 697
Ще попитам синът ми как става за виртуалния номер и ще пиша.Получава се веднага ,а GiffGaff картата не му дойде на другия ден.Ще видим кога.
Виж целия пост
# 698
Tollfreefowarding се казва за виртуален номер сайта.Обаждат се и питат за какво ще го ползваш.Можеш да го прекъснеш ,когато пожелаеш.
Виж целия пост
# 699
Здравейте, скоро ще заминавам за Глазгоу. И по правилата на общежитието ми аз нямам право дори да ползвам общата кухня. Трябва да стоя в моята стая 14 дена, което ми звучи доста оплашващо. Трябва да си поръчвам храната по интернет и те ще ми я оставят до вратата на стаята ми. Кой е в подобно положение? Как се справяте с това? Посъветвайте добри  сайтове/ресторанти/кафенета за поръчване на готова храна. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 700
Tollfreefowarding се казва за виртуален номер сайта.Обаждат се и питат за какво ще го ползваш.Можеш да го прекъснеш ,когато пожелаеш.

Огромно благодаря! Половин ден се опитвах да направя поръчка в онлайн магазините в Абърдийн, която да бъде доставена на студента в общежитието в деня на пристигането и все удрях на камък заради телефона. С виртуален номер, който ще е валиден 10 дни, направих поръчка. Активираха го за 20 мин. и ще пренасочва към собствения номер на студента. Само не смея още да направя пробно обаждане.

Допълвам: Обадили са се на сина ми за потвърждение на виртуалния номер и са казали, че нямало услуга за смс. Което малко не е добре... И има някаква цена от 40 и няколко американски цента за обаждане на минута.

И да се оплача от вакуумните пликове на Икеа. Поръчах 6, пробвах два поне десет пъти и все се напълват с въздух за 15 мин. Пробвах да облепям с тиксо, и пак не става. Има ли трик някакъв?

Едит 2: Явно има дефектни пликове, защото друг нов стана идеално и държи!
Виж целия пост
# 701
И моето замина, пристигна, настани се в стая в кампуса за карантината. Там ще са до деня, в който трябва да се настанят в собствените си стаи.
Понеже ги хранят ... в стаята завари голяма касетка с храна. Плодове, нат.сокове, чай, кафе, и фастфуд - по много.
За обяд им дават сандвичи, за вечеря разни полуфабрикатни манджи, които тя май няма да яде след първи опит.
Ще кара на сандвичи и плодове предполагам. Жалко, че няма пресни зеленчуци за момента. Засега не искала да прави поръчка от магазина.

Могат да излизат само пред блокчето. Първия ден излезли да се разхождат и в един момент се събрали и разговорили 20тиба броя. Охраната ги нахокала здраво и днес май не са посмели да си показват носа.
Здравейте, скоро ще заминавам за Глазгоу. И по правилата на общежитието ми аз нямам право дори да ползвам общата кухня. Трябва да стоя в моята стая 14 дена, което ми звучи доста оплашващо. Трябва да си поръчвам храната по интернет и те ще ми я оставят до вратата на стаята ми. Как тя се справя с това? Посъветвайте добри  сайтове/ресторанти/кафенета за поръчване на готова храна. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 702
Ксения, първо, честито ти предстоящо студентство!

Няма да ти е лесно 14 дни затворена, опитвай се да приемеш ситуацията философски Simple Smile и ще мине времето.
После няма да имаш много време за филми и книги, това е момента.
Пазаруването онлайн е изключително лесно и ще се справиш, не се притеснявай. Необходима ти е дебитна/кредитна карта, каквато ти предполагам ще имаш и си ОК.
От кои магазини там да пазаруваш не знам. Може би в стаята в общежитието ще има инструкции за карантината, може би ще има и препоръчвани онлайн магазини.
На първо четене споменавам Теско. Не е скъп магазин и има голямо разнообразие. Съмнявам се, че няма да имаш достъп до кухня ... Но ако все пак това е така, то от там можеш поне плодове, зеленчуци, млячни и т.н. да си осигуриш.
В googlemaps ще можеш да видиш какви заведения има с доставки до дома.
Изобщо, спокойно. Ще се справиш с пазаруването. Ако все пак се затрудниш в началото, пиши тук или на ЛС. Ще ти помогнем.Hands Plus1
Виж целия пост
# 703
Ксения, първо, честито ти предстоящо студентство!

Няма да ти е лесно 14 дни затворена, опитвай се да приемеш ситуацията философски Simple Smile и ще мине времето.
После няма да имаш много време за филми и книги, това е момента.
Пазаруването онлайн е изключително лесно и ще се справиш, не се притеснявай. Необходима ти е дебитна/кредитна карта, каквато ти предполагам ще имаш и си ОК.
От кои магазини там да пазаруваш не знам. Може би в стаята в общежитието ще има инструкции за карантината, може би ще има и препоръчвани онлайн магазини.
На първо четене споменавам Теско. Не е скъп магазин и има голямо разнообразие. Съмнявам се, че няма да имаш достъп до кухня ... Но ако все пак това е така, то от там можеш поне плодове, зеленчуци, млячни и т.н. да си осигуриш.
В googlemaps ще можеш да видиш какви заведения има с доставки до дома.
Изобщо, спокойно. Ще се справиш с пазаруването. Ако все пак се затрудниш в началото, пиши тук или на ЛС. Ще ти помогнем.Hands Plus1
Благодаря Ви много за отговора и подкрепата. Надявам се, че ще се справя, но ако има нещо, ще Ви пиша задължително.
Виж целия пост
# 704
Вакуумните пликове от Практикер са добри и и не сме имали проблеми.Синът ми сам си вакуумира възглавница,олекотена завивка и някои дрехи.А за виртуалния номер точно затова написах,за да може да е от полза и на други в този труден момент с карантината.Ползвал е номера вече и си прави поръчки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия