Студенти в UK - 12

  • 71 135
  • 764
# 75
Здравейте,
Какво ви е мнението относно откриване на банкова сметка на детето в БГ и след като отиде в ОК и там да си открива банкова сметка?
Не съм запозната за Англия, но разсъждавам, че ако студента ще си открива сметка в ОК при пристигането там не виждам смисъл да има и сметка в БГ банка с карти ( дебитна, кредитна, виртуална кредитна и т.н.). Много хвалят Revolut - дали е достатъчно обаче само с такава сметка (и карта) да си движи всичко свързано с разплащания в Англия? Най-вече, ако си намери примерно временна работа дали е задължително да има банкова сметка или е достатъчно да има само сметка в Revolut?
Виж целия пост
# 76
Бг сметката с карта беше необходима преди време за получаване на пари от студента, като по-евтин вариант на международните преводи.
Сега предвид развитието на финтех компаниите и опцията превод с Transferwise, ми се струва излишно. 
Местна сметка трябва да се открие най-малкото заради плащане на наема/общежитието. За студенти са безплатни, също така доказват уседналост, ако студентът реши да остава там след края на следването. Последното с уговорката, че предвид Брекзит, никой не знае как ще се променят условията.
Дъщеря ми има карти Револют и Монзо, втората я ползва по-активно. Трябва да я питам обаче къде й превеждат заплатата и как си управлява финансите. Пораснаха децата и ние ставаме все по-малко информирани. Simple Smile
Виж целия пост
# 77
Pepita HD, в предишната тема :Студенти UK-11, а мисля, че и в 10 тема също, споделяхме мнения относно банките. Може да се върнете и да прочетете, защото е дълго. Мислех да го събера в един пост, но няма да стане.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1106745.255 ето от тук може да започнете от мнението на sabelnikova нататък.
В началото на всяка от темите, в първия пост, има синтезирана информация по различни въпроси- може и там да прочетете.
Виж целия пост
# 78
Oceans; i_nenova, Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 79
Здравейте, дали е възможно да се изучава дистанционно дадена професия но за чужбина и къде мога да търся коректна информация- конкретно ме интересуват две специалности? Благодаря.
Виж целия пост
# 80
Corrie, Здравейте,
предполагам става въпрос за UK предвид темата. От моя опит помагайки на детето ми за избор на университет в Англия, когато разглеждахме университети ми направи впечатление, че има специалности - дистанционно. Може първо от класацията например:
https://www.theguardian.com/education/ng-interactive/2019/jun/07 … eague-tables-2020
като зададете специалността, която ви интересува да отворите след това самите сайтове на университетите по отделно, да си влезете във всеки и да разгледате какви варианти на обучение предлага университета за конкретната специалност.
Надявам се като за начало това да помогне.
Виж целия пост
# 81
Здравейте! Имам въпрос за националния осигурителен номер, който ми трябва, за да кандидатствам за студентски заем. Информираха ме, че трябва да бъда В Англия и да се явя на интервю, за да го получа. Наистина ли се налага да отида до Англия за този номер още преди да съм пратила документите за заема? Или мога да го получа онлайн или чак септември, когато започне семестъра?
Виж целия пост
# 82
Осигурителен номер ти трябва за започване на работа, за студентски заем не е необходим. Иначе за NIN има интервю, на което се ходи лично.
Виж целия пост
# 83
Да, така е както описва Oceans , принципно осигурителния номер се изисква във формуляра за заема, но в скоби е пояснено ако има такъв, в случая оставате празно полето. При втората и следваща година на обучението, когато се очаква че ще го имате, при подаване на формуляра ще си го попълните.
Виж целия пост
# 84
Здравейте,
Какво ви е мнението относно откриване на банкова сметка на детето в БГ и след като отиде в ОК и там да си открива банкова сметка?
Не съм запозната за Англия, но разсъждавам, че ако студента ще си открива сметка в ОК при пристигането там не виждам смисъл да има и сметка в БГ банка с карти ( дебитна, кредитна, виртуална кредитна и т.н.). Много хвалят Revolut - дали е достатъчно обаче само с такава сметка (и карта) да си движи всичко свързано с разплащания в Англия? Най-вече, ако си намери примерно временна работа дали е задължително да има банкова сметка или е достатъчно да има само сметка в Revolut?
Въпрос на избор. Дъщеря ми си имаше БГ сметка и карта. Като пристигна в Шотландия си откри сметка в Royal Bank of Scotland, където и превеждаха заплатата при работа. Впоследствие си извади карти на Монзо и Револют. Интересното е, че от Еразъм, не пожелаха да и преведат парите за програмата в Монзо. До януари т.г. преводите от БГ към Шотландия бяха скъпи и се налагаше използването на финтех компаниите-Монзо, Револют, Трансфервайс и пр. Но от 14.01.2020 влезе в сила нова резолюция на ЕС, според която превода от БГ към ЕС трябва да е на цената на превода от БГ към БГ и тегленето на банкомат извън БГ с БГ карта е на същата цена , както и в БГ. Така, че след всичко което изписах, според мен важното е да има повече от една карта, защото може да загуби едната. Не е лошо да си направи и електронно банкиране на телефона, вече и доста банки в БГ го предлагат.
Виж целия пост
# 85
Здравейте,
Какво ви е мнението относно откриване на банкова сметка на детето в БГ и след като отиде в ОК и там да си открива банкова сметка?
Не съм запозната за Англия, но разсъждавам, че ако студента ще си открива сметка в ОК при пристигането там не виждам смисъл да има и сметка в БГ банка с карти ( дебитна, кредитна, виртуална кредитна и т.н.). Много хвалят Revolut - дали е достатъчно обаче само с такава сметка (и карта) да си движи всичко свързано с разплащания в Англия? Най-вече, ако си намери примерно временна работа дали е задължително да има банкова сметка или е достатъчно да има само сметка в Revolut?
Въпрос на избор. Дъщеря ми си имаше БГ сметка и карта. Като пристигна в Шотландия си откри сметка в Royal Bank of Scotland, където и превеждаха заплатата при работа. Впоследствие си извади карти на Монзо и Револют. Интересното е, че от Еразъм, не пожелаха да и преведат парите за програмата в Монзо. До януари т.г. преводите от БГ към Шотландия бяха скъпи и се налагаше използването на финтех компаниите-Монзо, Револют, Трансфервайс и пр. Но от 14.01.2020 влезе в сила нова резолюция на ЕС, според която превода от БГ към ЕС трябва да е на цената на превода от БГ към БГ и тегленето на банкомат извън БГ с БГ карта е на същата цена , както и в БГ. Така, че след всичко което изписах, според мен важното е да има повече от една карта, защото може да загуби едната. Не е лошо да си направи и електронно банкиране на телефона, вече и доста банки в БГ го предлагат.
А превод след 14.01.20г. правилили сте? Дали наистина таксите са както към български банки? И теглене от банкомат също?
Виж целия пост
# 86
Смятат ли децата ви да се връщат по-рано към България заради Корона вируса?
Виж целия пост
# 87
Към момента дъщеря ми не прави планове за връщане. Имаше планирани изпити през май (последни Sad), говори се за отлагане, но няма нищо официално. Освен това работи, макар и от миналата седмица от вкъщи. Неясната ситуация не позволява правенето на планове, освен това считам, че точно летищата не са най-безопасното място в момента.
Виж целия пост
# 88
mama776, и аз това питам дъщеря ми, но никой за сега не говори за по-ранно връщане. Всички са си купили билети, до колкото разбирам, за края на март/27,28/.
Виж целия пост
# 89
Здравейте, при моята дъщеря Унито призова да не се пътува до края на април ако не се налага.
Аз имам едно питане, към майките на тези които децата им са първа година, някое от децата подало ли си е вече документите за заема.
Моята дъщеря влиза в приложението и каза, че линка и е неактивен.
Моля ако някой може да помогне със съвети, може и на лични.
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия