👶 Бърбориви мами опити обменят, че през юни памперси усилено ще сменят! 2020 - 🌞Тема 8

  • 33 925
  • 759
# 165
Момичета, аз доста изостанах с последните теми, ще наваксвам тия дни. Но гледам основно положителни новини и много се радвам ❤️
Аз днес бях на ФМ при проф. Балев (ВАРНА) и според него всичко е наред на този етап от бременността. Следващата седмица съм на фетална в МД при моята си, надявам се и тя да е на същото мнение, но като цяло вече ще съм по-спокойна. Днес потвърдиха пола - момченце 💙 Малко се притеснявам как АЗ ще гледам мъж, 'щото по принцип съм гадна феминистка, но ето на - намерих си майстора 🤣
Иначе май си избрах количка - Cosatto Gigle Quad, сега ще дебна намаления тук и в Англия. И шишенца избрах, обаче се зачудих тези от вас, които дават по лъжичка вода след хранене с каква лъжичка го правят. Има ли специална за новородени или няма голямо значение?
Виж целия пост
# 166
Да се похваля, днес минах на жк и резултатът е, че чакаме момиче Sunglasses След две седмици ще стане ясно със сигурност на феталната. Иначе всичко друго си е наред и се развива добре. Момичетата в темата стават все повече.
Виж целия пост
# 167
Лъжичката да е мека и малка, т. е. пластмаса, силикон и т. н. Не съм си взела още, но ще се оглеждам за термолъжички, понеже са удобни при захранване. Има си различни размери лъжички Simple Smile
Виж целия пост
# 168
Леле, 42 непрочетени!!!
Изчетох ви, де!
Идвам да се оплача, че днес някакъв отвян кретен ме удари отзад на светофар. Много леко, нищо ми няма, на колата няма и драскотина, но ми изкара акъла. Обаче! Май стресна и детето, защото изведнъж усетих едни неща, които мисля за газове от около няколко дни.
Та като се прибрах я проверявах с портативното доплерче, пулсът й беше ок.

За подкожните инжекции да кажа - на мен под 90 градуса ми излизаха много синини, сега - не. Проверявахме показателите за съсирване при Паскалева, бяха ок, остави ми същата доза. И така нищо не изтича навън. Много ми се иска да има кой да ми ги бие, най-беБолезнено е отзад при плешката, там винаги има хубава гънка. Но в момента съм сама, мъжът ми си идва за по няколко дни в месеца и не му го причинявам. Но като поизчезне защитният слой мазнинка от корема (ако изчезне, знам ли), ще го тормозя, когато е тук.

Кайлин, сменяй я тази, не може да се държи така. Чак се ядосах

Брайда, браво! Резултатите ти са страхотни. Ти много ми помогна с инструкциите и от седмица не съм виждала над 4,9 захар на глюкомера.

Трянва да започна прием на желязо и ми се свива сърцето направи, тъкмо пробих при стомаха, благодарение на магнезия, салтите, плодове и мляко с пробиотик. Само ми липсва ефекта на желязото Sad

За белите косми - аз ще навършвам 40 тази година. До октомври имах не повече от 20 бели косъма. В първоя триместър реших да не се боядисвам и докато вляза в 4 месец, бях с над 70-80. Сега вече съм си ги боядисала, де. Но много ме дразнеха. Свързвам ги с бременността, не с възрастта, но генът ми за бели косми е доста добър, баба ми и пра-баба ми до над 90 г. имаха преобладавашо тъмни косми в косата.

За секциото - нямам избор. Знам си, ще ме режат. Най-късно в 36 седмица. Казаха ми, за да си знам, още преди да забременея този път.
Виж целия пост
# 169
Брайда, кетоните при мен бяха стигнали +3, и тогава АГ и ендото ми потвърдиха да не ги мисля, защото са от ниско въглехидратното хранене. Свободни кетони мисля, че ги нарече. Започнах да хапвам въглехидрати в умерени количества и на последната урина ми бяха отрицателни.
Дриймче , виж да говориш с АГ другата седмица, но на мен кардиолога ми каза, че 90/60 е идеалното кръвно за бременни. Въпреки че 120/80 е супер за "нормалните" това е показател на това какво качество кръв отива към бебето. А щом навън е високо, ти не стоиш вкъщи постоянно. Не искам да стресирам никой, но кръвното не бива да се подценява.
Явно повече са мамите с трето на път, много ви се радвам 🙂
Честито и на потвърдените полове.
На количките Косато и аз много им се радвам ❤️
Гет риъл, 36 не е ли много рано. То е баш началото на 9 месец.
Виж целия пост
# 170
Рано е. Но ще е най-късно тогава. Страх ги е от руптура на матката, заради операцията по махане на миомите, една останала миома, емболизация и сега тази останалата пак расте и е 10 см. Моят голям зор е да добутам до 30 седмица и след това през ден или всеки ден съм в МД на наблюдение и се надявам да стигнем до 36.
Подготвили са ме да си търся кръв, да се уговарям с националната банка и да мисля за кувьоза като за вероятна опция.
Имам твърда вяра, че ще ок всичко, обаче!
Виж целия пост
# 171
Като ми го мериха на по-предните 2 ЖК беше 120/70 и каза че било добре. Но ще го изкоментираме. Не знам дали става въпрос за кръвотока, ако е за него - бил много добре. Това 90 на 60 никога не съм имала такова кръвно. Попринцип съм със 120/80, но на 13 ще го изкоментираме и ако иска да ме праща на кардиолог ще отида. Аман от стрес ситуации. На всичкото отгоре каза че околоплодните води са повече и още притеснения 😐

Брайда, кетоните при мен бяха стигнали +3, и тогава АГ и ендото ми потвърдиха да не ги мисля, защото са от ниско въглехидратното хранене. Свободни кетони мисля, че ги нарече. Започнах да хапвам въглехидрати в умерени количества и на последната урина ми бяха отрицателни.
Дриймче , виж да говориш с АГ другата седмица, но на мен кардиолога ми каза, че 90/60 е идеалното кръвно за бременни. Въпреки че 120/80 е супер за "нормалните" това е показател на това какво качество кръв отива към бебето. А щом навън е високо, ти не стоиш вкъщи постоянно. Не искам да стресирам никой, но кръвното не бива да се подценява.
Явно повече са мамите с трето на път, много ви се радвам 🙂
Честито и на потвърдените полове.
На количките Косато и аз много им се радвам ❤️
Гет риъл, 36 не е ли много рано. То е баш началото на 9 месец.
Виж целия пост
# 172
Get real, стискам ти палци тогава, дано да нямаш проблеми и да си удържиш до 36та.
Много изписахте днес, аз бях сефте в офиса и не можех много да се включа в спама, но чета.
Белисима, какво стана с доставката? Измери ли килограмите и там. Аз тъкмо снощи гледах, че са вдигнали цената от 2.20 на 2.40.
Виж целия пост
# 173
Гет риъл, вярвам и стискам палци всичко да е наред.
Дрийм, не намирам емотиконката за прегръдка.
Сетих се да разкажа за една приятелка, която беше бременна с термин февруари. Началото на декември на прегледа й казват, че е с драстично намалели околоплодни води и трябва да насочат дата за секцио. След консултация с други двама лекари й казват, че е препоръчително да извадят бебето, но все пак и дават вратичка да ходи всеки ден на тонове, за да знаят, че състоянието не се влошава, а стои на това ниво. В крайна сметка роди жива и здрава девойка в началото на 9месец. Поуката, която си взех е, че дори когато положението никак не изглежда розово, трябва да запазим спокойствие и да вярваме че всичко ще е наред 🙂
Преполовихме вече, сега е момента да се наслаждаваме на бременността и да си почиваме, винаги ще си намерим за какво да се притесняваме Heart а после бебоците ще излязат... И ще се смеем на сегашните си притеснения 🙂
Виж целия пост
# 174
Get Real, стискам палци!
И аз съм с миомектомия направена преди 2 години и на мен ми казаха, че е най-добре секцио при раждане. Но засега не сме уточнявали седмица.

За кръвното, 90/60 може и да е идеално за бременност, но мисля, че е рядко срещано. Аз съм с около 110/70 и АГ казва, че е добре и не го притеснява.
Dream, хубаво е, че следите кръвотока към бебока изкъсо. Знам, че кръвно може да се вдигне във втората половина и от напрежение и от други фактори. Важното е да се гледа за симптоми на прееклампсия. Аз на своя глава си пускам всеки месец нормална урина заради белтъка. Иначе в началото и на мен ми излизаха кетони +1, но сега при последното изследване няма. Док каза, че били от неправилно хранене и не се притесни.

Иначе, днес се видях с АГ заради завишение левкоцити в урината. Микробиологията ми излезна чиста, и ми пусна допълнително да изследвам микоплазма, уреаплазма и хламидия. Каза, че ако и там всичко е наред, ще пия само Неоринал. Утре ще си нося пробвата в лабораторията, че днес не сварих след прегледа и ми е голямо напрежение сега. Миналата година с ММ лекувахме уреаплазма парвум и се притеснявам, че се е върнала. Sad
Виж целия пост
# 175
Galeona ще пусна тези дни или началото на др седмица ПКК и урина пък да видим. Все си мисля че моето не е най-високото кръвно при бременни ама да видим 🤔
Аничк@ повишени води можело от гестационен диабет. Та може и затова да пускам изследвания. То вместо да съм спокойна, само се напрягам.
Майка ми жената преди 27 години не е имала такива измервания и само се чуди как все нещо има 😁 ама какво да й обяснявам
Виж целия пост
# 176
Дрийм, тези води сега трябва ли да ги следиш?
Виж целия пост
# 177
Сега ще видя на 13 др. Богданова какво ще каже и тогава. Иначе не ми е казвал да ги следя а да пазя диета - сладко, тестено, плодове и тн.
Дрийм, тези води сега трябва ли да ги следиш?
Виж целия пост
# 178
Както и Брейда по рано писа гестационния диабет или в случая сутрешната глюкоза не се влияе само от храната, а и от стреса. Прави изследванията и резултатите ще покажат. А ГД лесно се контролира, може и само с диета. По-важното е да се хване навреме Simple Smile Обременяване пуснала ли ти е?
Виж целия пост
# 179
Не. Не са ми пуснали. Разбрах, че е гадничко и ще взема да си го саноназнача. Може би петък или понеделник ще свърша всичко, за да е готово за 13 в четвъртък.
Сега кръвно преди лягане 111/78. Аз го мера по 10 пъти на ден. Мисля да поспра, че съвсем ще психясам.
Много ми е интересно мнението на др. Богданова в четвъртък, та ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия