Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са тези антитела, как могат да навредят на бебето?
Какво се случва, ако майката и бащата имат различни резус фактори?
Кога е по-голяма опасността: при първа или при следващи бременности?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са тези антитела, как могат да навредят на бебето?
Антителата се произвеждат в кръвта на майката и могат да навредят на бебето, особено ако то е с положителен резус фактор, по време на преминаване на кръвни групи. Инжекцията гама-глобулин се прилага до 72 часа след раждането и предотвратява проблеми при следваща бременност чрез потискане на тези антитела.
-
Какво се случва, ако майката и бащата имат различни резус фактори?
-
Кога е по-голяма опасността: при първа или при следващи бременности?
-
Какво се случва, ако се открият антитела?
-
До коя седмица трябва да се приема Дуфастон и Утрогестан?

,,а после да си кажа че съм случила на лекар за ЖК,много е внимателен и не ми е искал никакви пари за прегледи,а и сега няма да ми иска.Единствено ще трябва да платя за БХС и 4D ехографа във военна болница,но цената е разумна.60лв е ехографа като ще ни направят и диск със целия преглед и данни на бебо.Бебчо е голям бързак-отговарял по размери на една седмица повече,цели 8см и както ми казаха 130 гр?,но тук ми се струва,че се обърка и е 30 гр.Има си всичко-направо си е човече и ..........80% момиче
!!! толкова рано да се види?Следващата консултация ще е на 11.09,но до тогава трябва да реша при кого ще раждам и къде.Казах му ,че не мога спя и ми каза да пиа чай от маточина-успокоява и нервите.
Добро утро на всички и от мен, и да видите нещо да се посмеете малко
kiselina, аз се мажа с един антицелулитен грл, той е български на Дева, но само от кръста надолу, кафе не пия и не виждам някакакви странични ефекти....а против стрии още нищо не съм ползвала

Да се смее, сега му е паднало. Най добре се смее, който се смее последен
Аз против стрии смятам да си купя някакво от тези бадемови или други там масла, но още не съм предприела мерки, а може вече да е късно. Имам и аз по някоя и друга тук там, но досега не съм ги смятала за проблем, обаче ако станат ПОВЕЧЕ...