Дигитални портфейли - Revolut, Phyre, Curve, iCard, Monese, A1Wallet и други.

  • 71 867
  • 549
# 330
Да, Джина, в събота и неделя има такса. За това ако ти трябват парите тогава е добре да го направиш предварително. При недостатъчна наличност от дадена валута Револют автоматично превалутира, но именно ако се случи през уикенда е не особено изгодно
Виж целия пост
# 331

Тя това е написала.

От началния екран > трите точки > Добавяне на нова сметка > търсиш Румънски лея
Не ми стана ясно защо е необходимо това предварително превалутиране, при положение, че при плащане онлайн и при теглене на банкомат с карта на българска банка си превалутира по курса за деня и няма такси, но доколкото разбрах от моята банка, ако тегля ще имам по-висока такса за самото теглене.
Ще си прехвърля пари в Револют в леи предварително за всеки случай.
Благодаря и на двама ви за помощта Hug
Виж целия пост
# 332
Добре последно ще опитам да ти обясня с пример. Зареждам си левове от БГ сметка в Револют.

Често пазарувам от чуждестранни сайтове. Примерно днес купувах добавки от iHerb. Днес е понеделник и няма такси, не съм обръщала пари предварително, Револют автоматично превалутира от лeв към $ в момента на плащането.

Ходим до Турция през уикендите, където също плащам с Револют. Обръщам си лири в петък, защото в събота и неделя Револют начислява такса превалутиране (1% мисля, може и да бъркам) за всяка трансакция. Ако съвсем случайно не съм обменила достатъчно отново ръчно си ги обръщам, за ме таксува еднократно, а за всеки магазин, където маркирам картата.

ПС: Има български банки, които имат такса за плащане в чужбина. Знам за Пощенска понеже на моя мъж му искаха да си отрие сметка за превод на заплата точно там.
Виж целия пост
# 333

ПС: Има български банки, които имат такса за плащане в чужбина. Знам за Пощенска понеже на моя мъж му искаха да си отрие сметка за превод на заплата точно там.
   
Няма такова нещо за Пощенска банка. През месец съм в Германия, плащам само с карта на Пощенска банка.
Всеки ден си гледам извлечението - такса за плащане в чужбината няма. Сметката и картата са без преференции, не получавам заплата по тях.
Виж целия пост
# 334

ПС: Има български банки, които имат такса за плащане в чужбина. Знам за Пощенска понеже на моя мъж му искаха да си отрие сметка за превод на заплата точно там.
   
Няма такова нещо за Пощенска банка. През месец съм в Германия, плащам само с карта на Пощенска банка.
Всеки ден си гледам извлечението - такса за плащане в чужбината няма. Сметката и картата са без преференции, не получавам заплата по тях.

Имат такса при дебитните им карти за плащане на ПОС терминал в чужбина ако валутата е различна от евро и ПОС терминала е извън ЕИП - 0.5% върху сумата.
Виж целия пост
# 335

ПС: Има български банки, които имат такса за плащане в чужбина. Знам за Пощенска понеже на моя мъж му искаха да си отрие сметка за превод на заплата точно там.
   
Няма такова нещо за Пощенска банка. През месец съм в Германия, плащам само с карта на Пощенска банка.
Всеки ден си гледам извлечението - такса за плащане в чужбината няма. Сметката и картата са без преференции, не получавам заплата по тях.

Може, не споря. При моя мъж беше при опит да зареди Револют. Като видяхме таксата, попитахме в банката и ни казаха, че е защото плащаме в чужбина. Съответно повече не сме я ползвали, защото имаме сметки и в други банки, които не ни взимат такси.
Виж целия пост
# 336
И на мен Алианц ми взима пари за зареждане на Револют - минимум 2 лв., а при по-голяма сума 0,1%. Не помня дали тук го коментирах. Но в Румъния съм плащала в магазин с картата и не е имало такса, освен самото превалутиране по курса за деня.
Виж целия пост
# 337
При плащане с дебитна карта на Пощенска банка във валута различна от евро , се начислява 0.5% такса при превалутирането върху сумата. Виртуалната им карта няма тази такса.
Изпитах го , когато бях техен клиент.
Виж целия пост
# 338
Някой да има наблюдение относно валутните курсове и превалутиране с  MyFin?
Не мога да открия никаква информация за картов обмен на валута различна от евро и долар.
Виж целия пост
# 339
Моля, помагайте отново...
Вчера се опитах да платя в магазин ДМ безконтактно с Револют, при което транзакцията беше отказана. Тогава пробвахме контактно и плащането се извърши. След това си проверих движението в Револют и сумата липсва 2 пъти, първото плащане е зачеркнато и пише " Превишаване на безконтактния лимит", а като кликна на него на състояния изписва " Отхвърлена, вашият безконтактен лимит е надвишен". Първоначално пишеше нещо от типа, че сумата трябва да бъде възстановена от търговеца до 10 март, ако не е възстановена до тогава да се свържа с... ( но сега не си спомня, прочетох го набързо). Има ли повод за притеснение, ще бъдат ли възстановени парите и къде са в момента?Grin LaughingАко не бъдат с кого трябва да се свържа, за първи път ми се случва? Защо все пак са дръпнати парите след като е отхвърлена първата транзакция, никъде не е отразено това ( че ги няма парите), просто парите ги няма 2 пъти-единия път от неуспешното плащане и втория път от успешното.
Виж целия пост
# 340
Парите не са ти взети вероятно. А просто блокирани.
Трябва да си следиш лимита за безконтактни плащания.
Виж целия пост
# 341
Като са блокирани до колко време трябва да са видими обратно в "сметката"? Никъде ги няма тези пари, не стоят като "блокирани". Видях, че има опция за промяна на безконтактните плащания и уж коригирах, но не знам защо пак ми даде ограничение. Ако не се появят до няколко дена, къде трябва да пиша?

Редактирам се, сега си изчислих баланса, явно съм се заблудила,че съм имала повече пари в картата. Всичко е точно.Laughing
Виж целия пост
# 342
Някой закривал ли е сметка в iCard, колко време отнема да бъде закрита?
Виж целия пост
# 343
Аз закривах миналата година - за 1 ден стана.
Виж целия пост
# 344
А може ли да се открие нова сметка в iCard след закриването на старата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия