Счетоводител в нужда се познава 16

  • 32 958
  • 742
# 120
Момичета, студентка Съм по Счетоводство и спешно ми трябва помощ за решаване на задача по ГФО

Моля ви ..
Виж целия пост
# 121
Опитвам се да попълня само частта за авансовите вноски и не ме пуска без входящ номер от статистиката....?!?!
То ако тръгна да попълвам статистика, направо да си приключа фирмата и толкова..
Rage
Виж целия пост
# 122
Опитвам се да попълня само частта за авансовите вноски и не ме пуска без входящ номер от статистиката....?!?!
То ако тръгна да попълвам статистика, направо да си приключа фирмата и толкова..
Rage
А ако махнеш тикчето, че трябва да подаваш ГОД към НСИ?
Виж целия пост
# 123
Здравейте, моля за информация как се пуска СИС от фирма на физ.лица - 2 бр. съпрузи ( мъж и жена) за платен наем 100 лв./месец, ако договора е с дата от 15-ти.03 искат да си вземат наема за 3 месеца напред - например до 15.06. Пуска се първа СИС с дата от м.03 със сума 1/2 от месеца = 50 лв. на единия и на другия, след това втора за м.04 с дата от м.04 и сума= 100 лв. отново по отделно на всеки от тях, трета с дата от м.05 и сума пак 100 лв. пак на двамата и накрая една с дата от м.06 отново за 1/2 от сумата = 50 лв. пак на двамата, и така накрая за периода от 15.03-15.06 получават общо 273 лв. нетна сума и имат 4 бр. СИС. Вярно ли мисля?
И още има ли особеност ако договора е сключен с фирмата само от единия от съпрузите, тогава се издава СИС само на едното лице? А другия може ли да има претенции към фирмата?
 Благодаря
Виж целия пост
# 124
Да, това го разбрах за сумата. Отворих Декларацията, но като натисна бутона от сумите за НАП ми излиза само внесения от мен авансов данък /имам и друг апартамент/, но за внесено от фирмата за втория нищо не излиза. Опитах се да обясня на руснаците какво ми трябва, той утре ще ходи до счетоводителката, имали платежни нареждания. Казах, че ми трябва Служебна бележка по чл. еди кой си, даже я сканирах и я изпратих. Нали, ако автоматично не ми излиза тяхната сума, а ми дадат тази бележка ще мога да я сканирам и приложа към Декларацията? Мисля, че миналата година се процедираше така?
За да Ви излязат всички суми в системата,трябва и фирмата-ползвател да подаде данни в НАП.
Виж целия пост
# 125
Здравейте, моля за информация как се пуска СИС от фирма на физ.лица - 2 бр. съпрузи ( мъж и жена) за платен наем 100 лв./месец, ако договора е с дата от 15-ти.03 искат да си вземат наема за 3 месеца напред - например до 15.06. Пуска се първа СИС с дата от м.03 със сума 1/2 от месеца = 50 лв. на единия и на другия, след това втора за м.04 с дата от м.04 и сума= 100 лв. отново по отделно на всеки от тях, трета с дата от м.05 и сума пак 100 лв. пак на двамата и накрая една с дата от м.06 отново за 1/2 от сумата = 50 лв. пак на двамата, и така накрая за периода от 15.03-15.06 получават общо 273 лв. нетна сума и имат 4 бр. СИС. Вярно ли мисля?
И още има ли особеност ако договора е сключен с фирмата само от единия от съпрузите, тогава се издава СИС само на едното лице? А другия може ли да има претенции към фирмата?
 Благодаря
СИС ще е с датата на изплащане според мен. Дали на една или на три все тая.
Ако този апартамент е СИО, би следвало и на двамата да изплащате, защото и двамата ще трябва да декларират дохода в ГДД.
Виж целия пост
# 126
Т.е. ако СИС е една / или две на двамата и се плаща предварително, според описаното ще е с дата от м.03, за брутна сума 300 лв.. / или 2 бр. х 150 лв.Тогава какъв период се попълва в програмата, тя няма да приеме период напред от 15.03 до 15.06.... И ако договора е само с единия се пуска СИС само на него, иначе ще трябва да се попълнят в договора данните на двамата собственика...
Виж целия пост
# 127
Да, това го разбрах за сумата. Отворих Декларацията, но като натисна бутона от сумите за НАП ми излиза само внесения от мен авансов данък /имам и друг апартамент/, но за внесено от фирмата за втория нищо не излиза. Опитах се да обясня на руснаците какво ми трябва, той утре ще ходи до счетоводителката, имали платежни нареждания. Казах, че ми трябва Служебна бележка по чл. еди кой си, даже я сканирах и я изпратих. Нали, ако автоматично не ми излиза тяхната сума, а ми дадат тази бележка ще мога да я сканирам и приложа към Декларацията? Мисля, че миналата година се процедираше така?
За да Ви излязат всички суми в системата,трябва и фирмата-ползвател да подаде данни в НАП.
Днес счетоводителката им била казала, че я е подала миналата седмица и за това може би още не е отразена? Но, тези документи не се ли подават на тримесечие? Както и да е, дала била и Служебна бележка, чакам да я получа и да видя какво и как е.... Предложих на наемателите да ме свържат с нея и ние да си комуникираме, защото през руско-български е малко трудно да се разбере всичко, а аз, макар и не особено компетентна все пак поне знам какви документи ми трябват.

Добре, че го има форума и винаги сте много отзивчиви!
Виж целия пост
# 128
jfjallen

Твоят наемател, явно не е българска фирма. Иначе данните се подаваха до 28.02. по чл. 73 от ЗДДФЛ.
Така че дали ще подаде нещо утре или не, то няма да бъде отразено в твоята ГДД.
Затова нека ти издадат документ за платения наем и си попълни ГДД.
На тримесечие се подава информация за данъка.
Виж целия пост
# 129
Опитвам се да попълня само частта за авансовите вноски и не ме пуска без входящ номер от статистиката....?!?!
То ако тръгна да попълвам статистика, направо да си приключа фирмата и толкова..
Rage
А ако махнеш тикчето, че трябва да подаваш ГОД към НСИ?
Да, пробвах и така... не става и това е. Neutral Face
Виж целия пост
# 130
Моля да ми кажете има ли някаква тънкост при подаването на год. Отчет за предприятията, несъставящи баланс. Регистрирах се, влязох в системата, попълних успешно справката за предприятието за 2019 и като стигнах до отчетите се закучи работата. Покрива софтуерните изисквания, но не става попълването. Някакви идеи...
Виж целия пост
# 131
Моля да ми кажете има ли някаква тънкост при подаването на год. Отчет за предприятията, несъставящи баланс. Регистрирах се, влязох в системата, попълних успешно справката за предприятието за 2019 и като стигнах до отчетите се закучи работата. Покрива софтуерните изисквания, но не става попълването. Някакви идеи...

Има допълнителни настройки на ИЕ и Адоб.
Ето тук има подробни указания за настройките. Обикновено след тях всичко работи.

https://isbs.nsi.bg/ISBS/Docs/ISBS_UsersGuide_DE.pdf
Виж целия пост
# 132
Нещо се обърках?! Аз като физическо лице и наемодател подавам ГДД по чл.50.Въпроса ми е кой е задължен да декларира дължимия авансов и окончателен данък за доходи от наем по чл.55 от  : наемодателя или платеца на дохода от наем?
Виж целия пост
# 133
Да поясня, не съм самоосигуряващо се лице.Другият ми въпрос е, ако не е внесен авансовият данък от платеца на дохода от наем, аз ли трябва да го платя? Защо при попълването на ГДД не ми излизат данни за нито един от наемателите, а те са четири на брой и са юридически лица?
Виж целия пост
# 134
Щом наемателите Ви са юридически лица, те имат задължението за първите 9 месеца от годината, да удържат и внесат авансовия данък по чл 44 от ЗДДФЛ. За последно тримесечие на годината нямат такова задължение, освен ако Вие не сте го поискали изрично от тях. Свържете се с тях да изискате службени бележки за платения наем и удържания данък. Тяхно е задължението за внасяне и деклариране на авансово удържания данък, и това би следвало да е описано в служебната бележка. Вие бихте имали задължение за внасяне на данъка само за последно тримесечие, ако не сте поискали от тях да го удържат и внесат.
Пълната сума на наема ли сте получавали, или са ви плащали разликата след удържания данък?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия