Препоръчайте ми абсорбатор

  • 87 560
  • 915
# 750
За Фабер някакви мнения? Първият ни аспиратор беше Фабер, не съм имала проблеми, сега мисля да бъде пак Фабер.
Виж целия пост
# 751
Като цяло са добри. И аз имам един стар, но все пак в случая всичко зависи от модела и помещението.
Виж целия пост
# 752
Някой има ли мнение за аспираторите на Franke? Харесал съм си този https://technovita.bg/product/%d0%b0%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0% … fe-xs-a70-franke/ ...
Виж целия пост
# 753
Здравейте! Вече сме измазали и сега разбирам, че отвора за абсорбатора е 110, а вече знам, че трябва да е 150. Как нито един майстор не обърна внимание. И сега какво да правя, да разбиваме ли? Холокухнята е 18 кв. м
Виж целия пост
# 754
Разбиването не е кой знае какво - чертаете окръжност, дупчите по нея нагъсто с бормашина и после с длето или къртач. След това слагате парче тръба с нужния диаметър и замазвате с гипс.
Виж целия пост
# 755
То зависи, дали сте с общ въздуховод. Ако вашият ще се включи в общ 110, няма смисъл да къртите. Ако е комин си изкъртете, лесно е.
Виж целия пост
# 756
Здравейте! Вече сме измазали и сега разбирам, че отвора за абсорбатора е 110, а вече знам, че трябва да е 150. Как нито един майстор не обърна внимание. И сега какво да правя, да разбиваме ли? Холокухнята е 18 кв. м

По-добре е да разширите отвора сега, отколкото по-нататък. Разширяването наистина не е чак такова къртене, а на отворът може да постави розетка и да избегнете ново шпакловане, макар че и то не е кой знае колко трудно.

Виж целия пост
# 757
Здравейте! Вече сме измазали и сега разбирам, че отвора за абсорбатора е 110, а вече знам, че трябва да е 150. Как нито един майстор не обърна внимание. И сега какво да правя, да разбиваме ли? Холокухнята е 18 кв. м
Както и другите са отбелязали - първо проверете какъв е размера на тръбата в която се включвате или ако е комин, то няма проблем да го увеличите. Ако общия въздуховод е 110, то няма смисъл - просто направете преход с адаптър от 150 към 110.

Аз лично препоръчвам, ако има възможност да се увеличи диаметъра до 150 - то го направете, тъй като вентилацията хем ще е по-добре, хем по-тиха. За самото пробиване има боркорони и фирми, които за половин час ще направят перфектен отвор. Не харесвам подхода с пробиването с бормашина или къртач, тъй като най-много да напукате комина на различни места, както и да не успеете да уплътните добре между тръбата и отвора и да пропуска миризми.
Виж целия пост
# 758
Здравейте, кухня 5*1.70*2.6.
По мои сметки ми трябва нещо около 200-260 m3/ч като аспиратора ще е за пълно вграждане. https://www.tehnomix.bg/absorbator-za-vgrazhdane-elica-lane-gr-a-52
Този прекалено мощен ли ще дойде?
Виж целия пост
# 759
Няма прекалено мощен абсорбатор. А и абсорбаторите по принцип работят на 1 и 2 степен, а не на максималната. Но понякога искаш моментен висок дебит.
Виж целия пост
# 760
Набелязала съм два абсорбатора. Кухнята е 18 кв.м., височина 2,50; 45 куб.м
Кой да избера?
https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3090
https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3093
Проблем ли е ако тръбата е пвц кръгла, а не плоска.

/Редактирах, от телефона се отварят, от компютър наистина не ставаше/
Виж целия пост
# 761
Линковете не водят към определени модели.
Виж целия пост
# 762
Линковете не водят към определени модели.

Аз ги отварям
Виж целия пост
# 763
Линковете не водят към определени модели.

Аз ги отварям
Ами добре... През компютър не става.
Виж целия пост
# 764
Линковете не водят към определени модели.

Аз ги отварям
Ами добре... През компютър не става.
Набелязала съм два абсорбатора. Кухнята е 18 кв.м., височина 2,50; 45 куб.м
Кой да избера?
https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3090
https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3093
Проблем ли е ако тръбата е пвц кръгла, а не плоска.

/Редактирах, от телефона се отварят, от компютър наистина не ставаше/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия