Моята възрастна котка - гериатрична тема

  • 57 709
  • 736
# 735
amy_nka права си,че аналгина ще раздразни стомаха.Ще пробвам само омепразол,но ако котето има болки незнам какво да й давам и от къде да го взема,след като този вет каза,че може да ми предложи само аналгин или морфин.
Задните крачета също ме притесняват,че занася задницата,не може да скача нависоко.Едното предно краче пък бях забелязала,че като легне си огъва отпред лапичката леко навън.Вета каза,че е от слабоста на котката,няма мускули да я държат.Като питах какво помага,каза-"фитнес",т.е нищо.А чат бот пък казва лоши неща,че това е следствие от тумора,защото е в напреднал стадий.Чудя се и дали тоз деган усложнява походката.Той действал на нервната система и водел до замайване.Според мен трябват витамини B.Четох и за някакви супички хидра кеър за хидратация за бъбречни проблеми.Дали на нея ще й се отразят добре?
Аму_nka твоята котка също ли е имала тумори на млечни жлези?
Виж целия пост
# 736
Да, Канела имаше и тумори на млечните жлези, но не си отиде от това. Бяха две малки образувания, които не са се разязвявали. Проблемът с лапите дойде преди това, затова въобще не го свързвам с туморите. При нея основното, което док наблюдаваше, беше нарастването на лимфните възли в корема, което водеше до съмнение за лимфом, за което можеше да се пробва химиотерапия с цел да се удължи живота още няколко години. Имах обаче и друга котка Съни, която си отиде от улцерозни тумори на млечните жлези и там финалното беше подуване на задните лапи и невъзможност да ходи и накрая да се изправи. При рентген се откри и образувание на костта на крака (най-вероятно сарком на костта) от което връщане назад нямаше. Според док беше вследствие на агресивните тумори на млечните жлези. Раните на гърдичките ѝ бяха огромни и незарастващи, беше голямо мъчение...

Ако котето има болки едва ли ще разбереш. Обикновено започват да мъркат доста дълбоко (по-силно) когато имат болка. Аз мелоксикам съм си купувала от онлайн вет аптека. Но ти можеш да си купиш от Елпида, на място.
А защо не пробваш инжекциите Соленсиа? Може пък ставен да е проблема с лапите и походката? Говори с твоите ветове. Ако са печалбари, няма да ти откажат да я поръчат.
Хидракеър сосчетата (не са супички това) може въобще да не ги близне, но така или иначе, котката има нужда от протеин, не от супички (няма бъбречен проблем).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия