Нашите кухни - 82

  • 57 207
  • 885
# 120
Много приятна кухня! При вас цапа ли се стената до фурната?
Виж целия пост
# 121
Засега не, но живеем в жилището съвсем отскоро и фурната е ползвана само 2-3 пъти. Подозирам, че няма да се размине без някое опръскване, но нямаше по-добро място за фурната.
Виж целия пост
# 122
Много е хубаво!
Виж целия пост
# 123
Streetz, какъв е размера на кухнята?
Виж целия пост
# 124
Това с лепенето на плочки преди горния ред шкафове е най-голямата глупост, която се опитваха да ми пробутат в няколко фирми за кухни. Поне лесно отсях калпавите. Ето, че можело с предварително налепени плочки :




Прощавай, но кое изглежда по-добре?

Виж целия пост
# 125
Канта се слага за да пази дървото, не за да прикрие недобре залепените плочки. Без него е много по-красиво, но пък твоя плот не е дървен и реално нямаш нужда от пазене. А кое изглежда по-добре е доста субективно.

Нашият майстор каза - кухня, после плочки, така и направихме.
Виж целия пост
# 126
Всъщност "и така може" изобщо не значи, че другият подход е  най-голямата глупост. Така набедената за "най-голяма глупост" всъщност е доста по устойчива на неточно изпълнение, което при нивото и небрежността на повечето майстори е голям плюс.
Виж целия пост
# 127
Streetz, какъв е размера на кухнята?
Идея нямам как се мери кухня, стените са 340 см х 180 см, двата плота са с обща дължина около 370 см.Simple Smile
Всъщност "и така може" изобщо не значи, че другият подход е  най-голямата глупост. Така набедената за "най-голяма глупост" всъщност е доста по устойчива на неточно изпълнение, което при нивото и небрежността на повечето майстори е голям плюс.
Именно де - като са некадърници кухняджиите много ясно, че ще настояват за тоя подход. И щом един прост шкаф не могат да нарежат с точен размер - айде у лево. Пари на аматьори не давам. И то фирми претендиращи да са по-по-най (Диалог например).
Прощавай, но кое изглежда по-добре?
Скрит текст:
Кое изглежда по-добре е напълно субективен критерий. При мен също можеше да няма лайсна, но по-ми харесва със. Иначе разстояние между плот и плочки на практика няма, айде може някъде да е милиметър или два.
Виж целия пост
# 128
Благодаря, интересуваше ме от мивката до края на хладилника , както и от печката до комина.
Но да кажем че и това става. Ако не те затруднявам, може и на лично да ми пратиш когато се сетиш✌🏻
Виж целия пост
# 129
От мивката до хладилника - 155 см
От фурната до комина - 85 см
Виж целия пост
# 130
Благодаря!
Да си го ползваш със здраве! На мен много ми харесва! Наистина е субективно, но ако изхождам от сравнението по-горе-твоето води😉
Ние също слагахме плочки след поставена кухня, по препоръка на хората които монтираха кухнята. Нямаше разминавания.
Виж целия пост
# 131
Сега ме помислихте. Нашият плот ще е дървен, гърбът -плочки. Казаха, че няма да има лайсна между тях, а само силикон. Окей ли ще е или има и други варианти? Без лайсни.
Виж целия пост
# 132
Сега ме помислихте. Нашият плот ще е дървен, гърбът -плочки. Казаха, че няма да има лайсна между тях, а само силикон. Окей ли ще е или има и други варианти? Без лайсни.

Вкъщи е така. Вече 1 година не виждам проблем в това, че няма лайсни.
Виж целия пост
# 133
Streetz, честита кухня, много ми харесва (въпреки че по принцип не съм любителка на бяло с дървесно).
Дървесното над горните шкафове само декор ли е?
На мен с тези ъглови вдлъбнати лайстни много ми харесва, аз си ги харесвам тях по принцип, ако са от по-тесните.
Ако имаш желание да кажеш - колко ти излезе кухнята?
Виж целия пост
# 134
Честита кухня, много е хубава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия