Пролет идва, ще запеят птички, растат си ДЕКЕМВРИйчетата добрички! 💚

  • 26 259
  • 763
# 255
Мами, аз да ви питам по един друг въпрос. Относно майчинството - от кога започва, след изтичане на болничните или след като се роди детето.. Имам някакви преводи ОТ НОИ, но не знам какво е вече. Болничен ли е, майчинство ли е.. Била съм в болничен до 19 март. То пък да пишат поне, че се обърках вече.
Ако имаш ПИК, като влезеш в преводите ти има кодове за какво е обезщетението. Код 15 е майчинство. Майчинството започва след като родиш и ти дадат болничен от болницата.
Виж целия пост
# 256
Иви надявам се с Илко вече да сте по-добре, бързо оздравяване! Hug
Моникриси дано и Марти вече се чувства по-добре! Hug
Моя яде колкото му дам Joy давам 120/130/140мл колкото и да му дам као свърши млякото все реве, та смятам просто си лалумник, издържа си 3те часа, та за сега няма да увеличавам, вечер прави паузи. Имаме 6 хранения, а напоследък взе понякога да се буди и за 7мо Confused
Марти да те питам като има 4,5хранения Кая всеки ден в едни и същи часове ли са и всяка вечее последното хранене в 1 час ли е? Защото моя следобед и привечер като спи по 2,3 часа и може да се успи и да пропусне с някакъв интервал, не винаги, но се случва ама аз го вдигам да си хапне, защото искам да си вървим по едни и същи часове и вечер последно да яде в 9и30 и ако е ок да си ляга тогава.
Лани супер темичка и пожелания си им спретнала. Преди няколко дни си мислих да ви кажа, които може да направи, но все забравях, добре си се сетила. След няколко дни и аз ще влезна да им пожелая. Момичета и на мен ми стана носталогично, снощи вместо да си легна до 12 отварях и четох темите ни още от юни месец, когато не знаем пола и беарчето предсказваше Grinning много мило ми стана, даже някоя да не се учуди ако има известия, че съм и хрс коментар от преди месеци, без да искам натисках Grinning

Аз снощи в 12 часа вместо да спя се замислих точно на коя дата разбрах,че съм бременна и връщах календара назад 😁
Ланчето определено ни удари в емоциите.
Виж целия пост
# 257
Слънце а знам, че майчинството започва след последния болничен издаден от ЛЛ, щом е свършил на 19 март значи от тогава. Би трябвало да си подала декларация в счетоводството за майчинство.
Виж целия пост
# 258
Мами, аз да ви питам по един друг въпрос. Относно майчинството - от кога започва, след изтичане на болничните или след като се роди детето.. Имам някакви преводи ОТ НОИ, но не знам какво е вече. Болничен ли е, майчинство ли е.. Била съм в болничен до 19 март. То пък да пишат поне, че се обърках вече.


Аз имам ПИК -код,но пак не мога да се ориентирам. В болнични съм до 27-ми февруари и всичко по болничните ми е изплатено,но още не съм имала други плащание,което вече и майчинство. Сега влизах в НОИ и не можах да се оринтирач къде да гледам за майчинство
Виж целия пост
# 259
Лейди, моята е злояда. 😁 Казвала съм много пъти. Отделно понякога като се храни почва да реве, да се извива назад, да бута шишето. Ужас е. Вече се притеснявам от това поведение, но не винаги е така.
Слънце, и аз не мога да се ориентирам. Днес получих някакъв превод ама за какво е не знам. Нямам и ПИК код така и не успях да стигна до НОИ да си извадя. В болнични бях до 20.03. и съм подала декларации за майчинство.
Виж целия пост
# 260
Еделвайс, ами в интервала 20-21 часа е храненето. Хем, че днес ще се падне малко по - късно по мои сметки.
Виж целия пост
# 261
Мами, аз да ви питам по един друг въпрос. Относно майчинството - от кога започва, след изтичане на болничните или след като се роди детето.. Имам някакви преводи ОТ НОИ, но не знам какво е вече. Болничен ли е, майчинство ли е.. Била съм в болничен до 19 март. То пък да пишат поне, че се обърках вече.


Аз имам ПИК -код,но пак не мога да се ориентирам. В болнични съм до 27-ми февруари и всичко по болничните ми е изплатено,но още не съм имала други плащание,което вече и майчинство. Сега влизах в НОИ и не можах да се оринтирач къде да гледам за майчинство

Ето тук:
https://apps1.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Виж целия пост
# 262
Фемме най-вероятно са ти платили болничния до 20.03. В нсчалото на април би трябвало да получиш по-малка сума за останалите работни дни от месец март - майчинство. Вече май месец началото ще ти преведат цяла сума за майчинство април.
Лейди, моята е злояда. 😁 Казвала съм много пъти. Отделно понякога като се храни почва да реве, да се извива назад, да бута шишето. Ужас е. Вече се притеснявам от това поведение, но не винаги е така.
Слънце, и аз не мога да се ориентирам. Днес получих някакъв превод ама за какво е не знам. Нямам и ПИК код така и не успях да стигна до НОИ да си извадя. В болнични бях до 20.03. и съм подала декларации за майчинство.
Виж целия пост
# 263
Неда - Значи би трябвало да имаш още един ден за плащане от февруари - 28. Нямам идея защо не е платен и кога ще се плати. А за мает няма как да имаш платено майчинство, защото не е свършил месеца. Ще бъде изплатено април, плаща се за месец назад. Можеш да звънеш в НОИ да попиташ за 28ми.
П. С извинявам се, че пуснах два коментара подред.
Виж целия пост
# 264
Аз имам ПИК от НОИ и днес имам проведено майчинство за 17 дни. Болничният ми беше до 07.03 и той ми е изплатен. В сайта на НОИ пише кое е майчинство по декл. 50-51 и кое е болimg]
Виж целия пост
# 265
Болничните 45 дневния, от болницата и от личния лекар също са майчинство. Аз бях до 12ти март на17ти ми ги преведоха. Сега чакам началото на април останалите дни от март и вече началото на май ще получа за април.
Виж целия пост
# 266
Благодаря за отговорите момичета 💚 безценни сте ми
И аз мисля ,че е болничен, защото аз до 11.03 бях болничен ,и онзи ден си пуснах декларация за майчинството,а те се изплащат с месец назад.
Сега засякох по приложението,че Дария яде 715 мл за 24ч,а Бориса 750мл.
Наистина най-важното е да качват,но като няма консултации,не знам колко кг са.
Виж целия пост
# 267
Значи има мен са ми превели болничения за март. Иначе имам ПИК код, но не мога да го намеря. Сигурно ще си вадя нов.
Виж целия пост
# 268
Аз също получих последните от болничния днес в началото на април ще чакам последните дни на март да ми платят и после вече всеки първи вторник на месеца ще имаме
Виж целия пост
# 269
Еделвайс, много ти благодаря! И аз така мисля ама все пак друго е да го чуеш и от някой друг.
Момичета, сега съм се притеснила, защото Кати пак почна да се извива назад по време на хранене или след него. Пак от време на време го прави и плаче. Беше спряла по едно време и от скоро пак почна. Чудя се вече коремчето ли я боли, какво е това чудо..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия