Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 36 931
  • 758
# 390
Ами например някой, който иска да вижда от балкона си ниски къщи и зеленинка, а не грозни панелки. И няма пари за къща.
Че каква му е гаранцията на този клиент, че утре няма да има пред терасата си още една сградичка така на баира...
Който иска къща, а няма пари за нея, по добре да търси начин да се сдобие с пари, а не с апартамент в блокче в  лозята...

Все се сещам, за хората с къщи в Бриз зад онази сграда Симфония...
Виж целия пост
# 391
Лъки, както ти казваш своето мнение и не ангажираш никого с него, и аз така. Много е лесно да се каже да се съберат пари. На всички им се иска, но в крайна сметка повечето си остават по кутийките. Апартаменти в "лозята" не се строят от вчера, и се продават успешно. Хората си живеят там - факт.

Гаранцията е, че ако наоколо има многофамилни къщи с по 300 квадрата РЗП и заможни хора, които живеят вътре, няма да ги съборят, за да направят блок.

От друга страна и на мен ми е тъжно за хората от къщите, срещу които издигат блокове. Например за живущите зад жълтия блок на Лотос по пътя за Виница.
Виж целия пост
# 392
Като нахлуят орките от Каменар и Владиславово всички бягат. Вече са обирали многократно къщите в този район.
Виж целия пост
# 393
....... Ако съм потенциален купувач нищо няма да изтърва ако изчакам 6 месеца да видя как ще се развият нещата с проблемните ипотеки.....

Ха... Нищо освен евентуално още 6 х 500 = 3000 лв за наеми допълнително, в случай, че търсещият живее на квартира. Както и обезценяване на парите във времето, сиреч инфлация. Както и възможността да "изтървеш" добър апартамент, който отговаря на желанията ти за площ, разпределение, място, бюджет и т.н.
Не виждам смисъл ако човек е намерил имота на мечтите си, който е търсил 2 - 3 години, да не го купи, надявайки се да открие същия след 6 месеца, с 1 - 2 - 3 хиляди лева надолу (същите, които ще отидат за наем) ако изобщо пак намери нещо добро... Защото въпросният апартамент няма да седи и него да чака.

1-2-3 хил лева? 15% на средностатистически апартамент от 60К евро е 9К евро. Мога да живея доста време под наем с 9 евро. Ако паднат цените 20% това са 12К евро. Ако чивек търси малко по-голям апартамент от 100-120К евро сметката става още по-дебела. Най- голямата грешка на всички които мислят че наема е 100% загуба е че забравят че от 1000 лева вноска по ипотека 700 лева отиват за лихви такси и данъци.
Виж целия пост
# 394
А може и друго да е... много често е за предпочитане да живееш някъде за 500 лв в очакване на хубавото, отколкото да налееш сума пари в нещо, което всяка вечер ще се прибираш и ще се чудиш за какво го направи. Познавам няколко човека на този принцип живеят, не защото нямат пари за нормален апартамент или възможност за кредит, а просто защото виждат повече смисъл да си на квартира необвързано в нещо, което ти допада, отколкото да се изсипят пари, в нещо което изобщо не си струва. Поне моето мнение е, че масово апартаментите не си заслужават, поне до скоро... но няма да е задълго.
Виж целия пост
# 395
Собствениците на хубави къщи обикновено имат СОТ .
Там цигани не влизат.

Всъщност циганите се разхождат из целия град.
Мисля,че само около Чайка,Бриз,Виница няма толкова...


Виж целия пост
# 396
Като нахлуят орките от Каменар и Владиславово всички бягат. Вече са обирали многократно къщите в този район.
Къщи без охранителни мерки се обират във всеки район.
Виж целия пост
# 397
Да имам аз две дого аржентинота на двора, пък да заповядат мангалите... Joy
А и ставаше въпрос за блокчетата във вилните зони. Не мисля, че сигурността там е по-различна от тази в блоковете в останалата част на града. Да не говорим, че в центъра се размотават повече наркомани и клошари и входовете често са опикани, а вътрешните дворчета на кооперациите - пълни със спринцовки....

....Ако паднат цените 20% това са 12К евро. Ако чивек търси малко по-голям апартамент от 100-120К евро сметката става още по-дебела. Най- голямата грешка на всички които мислят че наема е 100% загуба е че забравят че от 1000 лева вноска по ипотека 700 лева отиват за лихви такси и данъци.
Не вярвам да има такъв спад на цените за хубави апартаменти във Варна.
А това за лихвите по вноските изобщо не е вярно. Що пишеш глупости? Едва ли има човек в тази тема, който да не е виждал погасителен план...
Виж целия пост
# 398
Центърът- гето, а крайградските дерета- оазис.😁 Време е да се събудите. Този район, Изгрев, Пчелина и района около Терапията са с лоша инфраструктура и транспорт. Всичко ще се застрои, по подобие на Виница. Някои села са по- добра алтернатива.
Виж целия пост
# 399
Grinning Не съм казала такова нещо. Центърът си има неоспорими предимства. Опитвам се да кажа, че всеки район си има както предимства, така и недостатъци и за всеки влак си има пътници. И че вилните зони отдавна не са това, което бяха. Много хора говорят с впечатления от преди 15 години, което не много релевантно  Simple Smile
Виж целия пост
# 400
Съжалявам, но не мога да се стърпя. Вилите зони са точно това което бяха и преди 15 години, просто с по-лъскава фасада. И не, не говоря от каквото съм чела чула. От личен опит говоря, за квартал Изгрев и за района  над трети Март независимо дали  над възраждане едно или две.
Виж целия пост
# 401
В общината изобилстват молби и жалби, относно липсата на инфраструктура и нормални човешки условия. Те са точно от тези зони. А пребитата ми начална учителка от роми, в момента продава имота си около Терапията. Ограбват я брутално на спирката. Допълвам мнението на _re_ge и за вилните зони, до морето. Нулева промяна.
Виж целия пост
# 402
И аз говоря от личен опит.  Rolling Eyes  Даже сега живея в Изгрев. Но всеки е свободен да си има собствено мнение, разбира се.

Вивиана, какво искаш да кажеш с този пример? И аз мога да дам пример с майката на приятел, която бе пребита и с 5 избити зъба, заради 20 лв, в центъра на Чайка - най-добрия квартал за живеене според голяма част от варненци. И какво от това?
Градът се разширява и е нормално тепърва да се облагородява. Едно време в останалите квартали е било същото. В Победа на ул. Флора до преди 2 години нямаше ни асфалт, ни улично осветление, а излазът на улицата към Сахаров беше затворен с частна автомивка. Неуредици в доста централно място. Но ето, че вече оправиха района. Във вилните зони малко по-трудно ще стане, след като всеки си е оградил към двора част от пътя...
Виж целия пост
# 403

Във вилните зони всички искат пътища и като им кажат да си преместят оградите с 1,5м навътре и спират да ги искат. Там управия и след 20г няма да има. Единствено управата спечели като от вилни зони ги превърна в градски и вдигна данъците
Виж целия пост
# 404
Относно инфраструктурата във вилните зони - имам впечатления от Сотира, която е разделена на няколко части и не всички са толкова зле. С увеличаване на новото строителство се подобряват и пътищата, има улици с изцяло черен асфалт, както и много бетонирани, но заради този лукс и парцелите стават по-скъпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия