Планиране на живота за месеци напред

  • 11 343
  • 210
# 105
Аргументът "защо да мисля за утре, като днес може да ми падне саксия на главата" винаги ми е бил дебилен. Съвсем нормално е планирането, дори децата учат и се подготвят за изпитите след седми клас, защото имат планове и мечти за добро училище, а не са се оставили на течението.
Виж целия пост
# 106
Я разкажи сега за внимателните планове и как работят в така създадената ситуация...
Отлично работят. Разработени са във вариант А, Б, В и т.н. За всяка точка от плана има поне 4-5 алтернативи, така че ако се издъни едната, винаги да има резерва. Ти не знаеш ли как планират шахматистите?
Виж целия пост
# 107
Подготовка за зомби-апокалипсис пак си е вид планиране.
Виж целия пост
# 108
Я разкажи сега за внимателните планове и как работят в така създадената ситуация...
Отлично работят. Разработени са във вариант А, Б, В и т.н. За всяка точка от плана има поне 4-5 алтернативи, така че ако се издъни едната, винаги да има резерва. Ти не знаеш ли как планират шахматистите?

За щастие не знам. Може да доведе до неприятния навик да мислиш, че животът работи като шахматна игра, а то работи като пиянски бой. По-интересно ми е как планират военните, а те понякога не планират, ами залагат на шанс и 10 минути повече боеспособност.
Виж целия пост
# 109
Жалко. От мисленето на шахматистите има какво да се научи. Най-малкото, човек може да се отърве от наивитета да си представя плановете като ригидни разписания.
Виж целия пост
# 110
Плановете и вариантите си имат лимит, шахът е виртуална реалност. В живата реалност имаш ограничени ресурси, непредсказуеми развития и неочаквани събития. А понякога нямаш правилен ход. Също така е и въпрос на психика и пренастройка, когато прекалено много неща не вървят както трябва.
Виж целия пост
# 111
Ако беше играла шах щеше да знаеш, че описваш игра на шах.
Виж целия пост
# 112
За съжаление съм на мнение, че шах и маркетинг са пилеене на интелектуален ресурс за глупости.
Виж целия пост
# 113
Я разкажи сега за внимателните планове и как работят в така създадената ситуация...
Ако питаш мен, за сега едно отменено пътуване и един отменен камп - парите върнати в пълен размер.
Имаме пътуване до един фестивал, но той е в полята...т.е. Хора няма. Ако няма блокади за влизане и излизане, най-вероятно ще отидем, ще спретна сандвичи от вкъщи и детето ще пробяга по полето ( наричат  го блу бонет фестивал, защото цъфтят щатските цветя). Ще изберем поляна без хора.
Виж целия пост
# 114
Единственото нещо, в което съм влагала пари и не е касаело сегашен момент, е закупуване на самолетни билети. Имам две деца и нямам ден, който да прилича на предишния. Не знам какви ще са ми ангажиментите в следващите месеци, за да си правя планове. Ако искам да отида някъде, спестявам и когато имам финансовата възможност и време-заминавам. Ако реша, че искам да отида на планина или море, ден или два преди заминаването питам прияели от кое място са доволни и ако има места резервирам и заминавам. Никога не съм съжалявала за решенията си от този тип и не мисля да ги променям.
Виж целия пост
# 115
Я разкажи сега за внимателните планове и как работят в така създадената ситуация...
Отлично работят. Разработени са във вариант А, Б, В и т.н. За всяка точка от плана има поне 4-5 алтернативи, така че ако се издъни едната, винаги да има резерва. Ти не знаеш ли как планират шахматистите?

За щастие не знам. Може да доведе до неприятния навик да мислиш, че животът работи като шахматна игра, а то работи като пиянски бой. По-интересно ми е как планират военните, а те понякога не планират, ами залагат на шанс и 10 минути повече боеспособност.

Joy

Ти да не мислиш, че военните се бият с юмруци? При тях е тактика и стратегия. И сериозна предварителна подготовка. Много си ми смешна.
Виж целия пост
# 116
За съжаление съм на мнение, че шах и маркетинг са пилеене на интелектуален ресурс за глупости.

Много несериозно изказване.
И за двете неща.
Виж целия пост
# 117
На мен ми е интересно как се справят с плановете плануващите всяка секунда, в свят, обърнат с краката нагоре....

Какви ли планове си прави човек, когато не знае дали за него ще има "утре".....
Виж целия пост
# 118
Просто нещата се пренареждат, не е толкова сложно.
Ето например, имахме доста неща да свършим по къщата, в момента сме си в къщи и ги оправяме. Много неща бяха избутани за неопределено бъдеще, сега е времето с по-малко ангажименти и мога да им обърна внимание и на тях.
Виж целия пост
# 119
Странен въпрос. Преди 1-2 страници обясних. Пак ли? Само подсказвам, не, не става както си го представяте със списък в ръка и отмятащ точките в него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия