Португалия - 3

  • 52 070
  • 726
# 630
Ние ще бъдем четири човека и с Bolt предполагам ще ни бъде изгодно. И в двете посоки ли го ползвахте Лисабон-Синтра и каква цена платихте?
Виж целия пост
# 631
И в двете посоки го ползвахме. В едната посока по спомен беше около 23 евро. Ние бяхме с 4 телефона и на всеки има изтеглено приложение на Болт. Избирахме спрямо цената, която даваше. От двореца Пена до Куинта де ригалейра също с такси отидохме, защото нещо не се оправихме със спирките. Преди това влязохме в гората, беше мокро, мъгливо и студено, и решихме, че е по-добре да не рискуваме.
Болт дават отстъпки при първи поръчки, така цената е по-ниска в началото.
Виж целия пост
# 632
При нас сутринта нямаше големи опашки - 4-5 човека и работеха няколко гишета, много бързо ставаше. Освен това влаковете са сравнително на често.
Виж целия пост
# 633
При нас сутринта нямаше големи опашки - 4-5 човека и работеха няколко гишета, много бързо ставаше. Освен това влаковете са сравнително на често.

Точно така, и аз това си спомням - влакчето беше на всеки 30-40 минути, опашка, ако въобще има такава - върви бързо. Не е проблем на място да си вземете билетите до прекрасната Синтра. После (по спомени)малко се вървеше от гарата до нещо като център и оттам се вземаше друг рейс, защото е баир. Виж, рейсът беше препълнен с народ, май висяхме прави. Ние слязохме на двореца Пена, гледахме двореца и прекрасния парк и после пеша надолу - към Мавърския дворец и други забележителности имаше. Но грохнахме и слязохме в центъра, където също има други музеи, но бяхме уморени.
Оох прекрасни спомени с една приятелка, която вече не е на този свят.
Поздрави и приятно пътуване.
И да идете и до Кашкаиш и крайбрежните градчета - Ещорил и др. и да се насладите на дивните гледки.
Виж целия пост
# 634
Няма нужда да се ходи до центъра, автобусите минават през гарата и за Пеня, и за Кашкаиш и Кабо да Рока.
Виж целия пост
# 635
А като решим да ползваме Bolt от Лисабон до Синтра, те ни докарват докъдето се разберем нали така? Не до гарата, а направо до замъка.
Нашата идея е първо замъка Кинта де регалейра, а после замъка Пеня само отвън.
Виж целия пост
# 636
С Bolt сам си избираш откъде да те вземе и къде да те остави
аз лично чак до друго населено място не съм ползвал де
Виж целия пост
# 637
Да, началната и крайната точка си задавате вие. Ползвахме само Болт за придвижване. Недостатъкът за ходене в друг град е, че може трудно да намерите за връщане такси. Ние ходихме от Лисабон в по-малки градчета и от Евора и Томар трудно хванахме за обратно такси, ама получи се, все пак.
Виж целия пост
# 638
Хареса ли ви Евора и Томар?
Виж целия пост
# 639
На мен Евора, да, но много исках да видя параклиса с кости. И много ми хареса.
Ядох и страхотен октопод 😋😋
Ако е на път или в близост си заслужава за няколко часа.
Виж целия пост
# 640
Няма нужда да се ходи до центъра, автобусите минават през гарата и за Пеня, и за Кашкаиш и Кабо да Рока.

Може и така да е.
Но ние тръгвахме все от Лисабон, а за Кашкаиш и Кабо да Рока взехме влака от друга гара - Cais do Sodré. Билетът беше такъв, че може да слизаш и да се качваш от която спирка искаш, т.е. можеш да слизаш  в малките попътни крайбрежни градчета, да ги разглеждаш набързо и да продължаваш с влака. Не знам дали още има такива билети.

И към  дамата, която ще ходи в Синтра и не иска и отвътре да разгледа двореца Пеня. Ама бива ли така ? Такъв стил неповторим, и разкошен, и толкова сдържан и скромен. Има и още много дворци. По скромното ми мнение - само за Синтра си отделете поне един ден.
Виж целия пост
# 641
И на мен Евора ми хареса, но за няколко часа. Цял ден е много.
Виж целия пост
# 642
Благодаря за съветите.
Ще ходим пролетта догодина и чета и набелязвам програмата.
Да, почти цял ден ще бъдем в Синтра, но искаме и Кабо да Рока.
Доколкото разбрах двата замъка в един ден е изморително.
Кинта де регалейра вътре ме изкушава повече.
Виж целия пост
# 643
Евора ми хареса, но за цял ден е много . Костницата не ме впечатли, може би, защото съм ходила в подобни и смея да твърдя по-впечатляващи. Обидош е хубаво градче - също за половин ден.
Но, в Томар, тамплиерския манастир беше уникален. Само за него си струваше ходенето до там. Ходихме и във Фатима. Усещането е странно там. Не мога да си представя този площад като се напълни с хора по католически празници, какво е.
Виж целия пост
# 644
Къде има по-впечатляващи костници, да не пропусна, ако се озова наблизо.
Записвам си и Томар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия