Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, получаване - 38

  • 60 081
  • 736
# 210
А няма ли от януари всички да получаваме за 2021 година, независимо от доходите?
Вчера четох из темите, че са се отказали и няма да има.
Мискини.
Виж целия пост
# 211
Да, сега съобщиха, че са се отказали от идеята за всички деца да има детски надбавки.
Виж целия пост
# 212
Егати! 😡 Не го бях чула... аз ще вземам само и догодина и после ставам пак прекалено “богата” 😤
Виж целия пост
# 213
Но се завишава и доходът за детските -
 https://www.mediapool.bg/obrat-nyama-da-ima-detski-nadbavki-za-v … i-news314484.html
Също се увеличава и размера на детските  Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 214
Докато не видя вече публикуван в Държавен вестник бюджета за 2021 година, на нищо не вярвам. И от критерия 510-650 лв./член от семейството могат да се отметнат, защото като изчислят какви суми ще им трябват, пак няма да им стигнат средствата. Децата не са гласоподаватели.
Виж целия пост
# 215
А доходът нали 1 година назад се иска...
Аз като миналата година съм била по майчинство цялата... какъв документ да занеса?
Пак ли от работа се иска?
А мъжът ми работи в чужбина. Неговите доходи от къде мога да извадя? И изобщо на мен дали биха ми дали документ?
Виж целия пост
# 216
За теб - от работодателя, ще бъде с нули за периода, а в декларацията вписваш сумите, които НОИ са ти превеждали през съответните месеци. Но това, че мъжът ти е в чужбина е пречка, защото надхвърляте при всички случаи подоходния критерий. Ако нямате брак, той живее в чужбина, сиреч не живеете на един адрес, тогава е лесно, станаха много ако....
Виж целия пост
# 217
Добро утро.
И аз с въпрос за бележки за доходите. Аз от 10 месеца съм на нова работа, а мъжа ми от 3. От НАП ли трябва да ни издадат справка за 12 месеца назад?
Виж целия пост
# 218
От предишния работодател. От НАП, ако фирмата/ите са преустановили дейността си.
Виж целия пост
# 219
Забравих да пиша - и двамата бяхме регистрирани преди това в Бюрото по труда. Това ме обърква за тези бележки. 😊
Виж целия пост
# 220
Трябва да уточните. Имали ли сте друг работодател, освен настоящия, през последните 12 месеца или не. Ако сте били на обезщетение от Бюрото по труда, то за него не предоставяте документ, а вписвате сумите, които са ви превеждани от НОИ, АСП си правят служебна проверка и ги сравняват само с декларираните. Ако не сте имали обезщетение, а само сте се подписвали, тоест не сте имали доходи, могат да ви поискат копие от трудовата книжка, за да видят, че през съответния период не сте работили.
Виж целия пост
# 221
Когато аз трябваше да подавам документи , и ми изискваха доход за последните 12 месеца , бях работила на 2 места плюс няколко месеца бях на борса , та за всичките 12 месеца да не вземам бележки от всякъде , отидох в НАП и си изкарах 1 бележка .
Виж целия пост
# 222
Да, през последните 12 месеца сме имали други работодатели. От борсата не сме  взимали обезщетение.
Така се надявах от януари да отпаднат бележките за доходи.
Много благодаря за отделното време. 🤗
Виж целия пост
# 223
Здравейте, октомври попадох заявление за еднократна помощ при раждане на дете. Казаха ми, че ноември ще се изплати, но все още не е. Има ли телефон, но който може да звънна да попитам дали всичко е наред и дали изобщо ще я получа.
Виж целия пост
# 224
Ще я получиш, вероятно тази седмица, когато изплащат и другите помощи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия