COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 066 142
  • 22 670
# 19 650
NumLock,
интересна снимка. Ковид-19 ще вземе със сигурност най-малко жертви, но това е заради крутите мерки навсякъде + развитието на медицината + относително ниската смъртност на самия вирус.
От тези единствено испанския грип е по-смъртоносен. Другите два са с относително ниска смъртност, но все пак два пъти повече от обикновения сезонен грип и са заразили много хора. Ковид е с доста по-висока смъртност. Но на ковид19 му се дава най-зверския отпор в историята сигурно.
Ако това беше грип нещата щяха да са много по-различни. Имаме лекарства, ваксини, частичен имунитет.
Виж целия пост
# 19 651
ФлеймВ, на докторката, която лекуваха във ВМА, казаха, че чак на 21 ден е дал положителен резултат.
Вие вече се базикате . Казаха , че на 21я ден след като е била заразена е показала положителен тест , а не на 21я ден след началото на симптомите  . Не обърквайте хората а неадекватни мнения . Жената казва , че вече има симптоми от 10 дни , това значи , че ако е заразена е така от 20+ дни и естествено ПСР теста ще покаже положителен . Мислете малко

Става въпрос за бързите тестове, не за ПСР. Жената искала да ходи за бърз тест. Пак ли ми е неадекватно мнението?
Виж целия пост
# 19 652
Пак ще Ви го кажа. Над 2000 страници едно и също. Хората не умират от бактериална инфекция, причината за смъртта е усложненията от вирусната инфекция. Прочетете го, ако трябва и десет пъти и го разберете вече.

Всъщност тук точно обратното се твърди:



Разбира се, че умират от бактериална инфекция. Всеки ден го повтарят в медиите. Вторична бактериална инфекция, която се появява като следствие от вируса. Затова се третира с антибиотици, понякога повече от един. Учителят от Троят е бил лекуван с три антибиотика. Самият вирус не се влияе от антибиотиците.
Виж целия пост
# 19 653

В нашата къща ситуацията е като в Панама. Simple Smile
Виж целия пост
# 19 654
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ? Дезинфекцираха ли града ?
Това е престъпление !
Виж целия пост
# 19 655
Не се коментира БЦЖ тук, навсякъде по света, но не и тук. Учените се изказаха - там където БЦЖ приема е най- продължителен, смъртността е най-ниска...Парадоксално, да сме наравно с Европа по мерки, а че населението ни е най стабилно ваксинирано с БЦЖ, дума няма.. А търсим положителни тестове и заразени...Flushed

Ваксината на Меркел не е БЦЖ. Препоръката тук е за лица над 60 год. да се постави ваксина за пневмококи. Мисля че е различно това. За БЦЖ нищо не се е чувало.
Виж целия пост
# 19 656
Да, ама учителят от Банско -млад мъж, спортист, без заболявания, здрав и прав и....едвам е прескочил според мен.
Добре, че приятели са му намерили от чужбина плакинал (ако така се пише правилно) и това май го е спасило. После още три антибиотика е взимал-два в болницата и сега трети след изписването. Та хич не е било леко при него. А ако не е имал приятели да успеят и осигурят това лекарство. Четох интервю с него преди (сега не ми се търси) и точно това ми направи впечатление. Благодарение на доставеното от приятели, от чужбина лекарство се е спасил за мен.
Така погледнато никой от моето семейство няма шанс. Нито някой може да намери лекарство от чужбина, нито сме чак толкова спортни и здрави. Направо ...отчайващо.
Виж целия пост
# 19 657
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ?
 Дезинфекцираха ли града ? Това е престъпление !
минал е периода на карантина - махнаха блокадата.
утре ще има резултати от тестването на жители от Банско.
Виж целия пост
# 19 658
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ? Дезинфекцираха ли града ?
Това е престъпление !
И аз това питах.
Виж целия пост
# 19 659
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ?
 Дезинфекцираха ли града ? Това е престъпление !
минал е периода на карантина - махнаха блокадата.
утре ще има резултати от тестването на жители от Банско.

Не трябваше ли да изчакат рвзултатите и тогава да махнат блокадата Grinning Все пак говорим за ден разлика ...
Виж целия пост
# 19 660
Скрит текст:
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ?
 Дезинфекцираха ли града ? Това е престъпление !
минал е периода на карантина - махнаха блокадата.
утре ще има резултати от тестването на жители от Банско.


трябва да има резултати от тестването на жителиТЕ от Банско, а не "жители на Банско".
Виж целия пост
# 19 661
Не сме наравно с Европа по мерки, въведохме ги по-рано, а времето има голямо значение. Освен това мисля, че даже е гененично доказано, че вирусът при нас е дошъл от Западна Европа, т.е. те са по-напреднали от нас. Така че хем нашата епидемия е почнала по-късно, хем взехме мерки по-рано, нормално е да сме по-добре.
Виж целия пост
# 19 662
Добре де, тия верно ли вдигнаха блокадата на Банско без да изследват всеки стоял 14 дена там, било то с PCR, с бърз тест - антиген ??? Ами тест за антитела ? Нали беше "огнище на зараза" ?
 Дезинфекцираха ли града ? Това е престъпление !
минал е периода на карантина - махнаха блокадата.
утре ще има резултати от тестването на жители от Банско.

Не трябваше ли да изчакат рвзултатите и тогава да махнат блокадата Grinning Все пак говорим за ден разлика ...
и какво променя нещата ако има положителни резултати утре ?
всеки ден излизат нови положителни от цялата страна. и от Банско може да има.
Виж целия пост
# 19 663
Не можах да изгледам Господарите, но пък там се натъкнах на това прекрасно нещо, наречено ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ!

Дано да стане този номер 7 милиона население да бъде тествано от раз!

Изгледайте идеята за тестовете:

https://gospodari.com/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4 … %82-%D0%BC%D0%B0/
Виж целия пост
# 19 664
Ковид стъпи и в парламента!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия