COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 066 155
  • 22 670
# 19 935
Не съм финансист, но да кажем че имам достатъчно добро икономическо образование. Следя достатъчно отдавна ситуацията и нямам нужда от форумни разяснения. Ясни са ми настроенията в България още от кризата с Гърция, после дори от ЕС си признаха че са прекалили, но вие няма никога да се съгласите, та спорът е безсмислен. България първа ще страда, то се вижда и сега какви са лихвите и В България и Италия и не са никак в полза на България, ама никак. Няма нужда да се обяснява защо, просто няма да го проумеят много хора дори да си счупят главите. Прекалено много неолибералистични приказки са влезли в главите на хората за съжаление. То е като със справедливостта да не се лекуват хората без осигуровки. Пък че и вашата черга ще пламне на кой му пука. За плевнята на съседа знаем всички.
Виж целия пост
# 19 936
СЪС или БЕЗ коронавирус, в Италия около 1500 души на месец умират.

Само до този час(в Италия 10:02часа) са починали 731 човека. До 23:59 тази вечер има още 13 часа и 57 минути.
Виж целия пост
# 19 937
Първи случай на COVID-19 в бежански лагер в Гърция
Виж целия пост
# 19 938
Нали казаха, че в11 ч ще говори дончев май? за дебненето, проследяването и излизането. Говори ли, къде? Или не съм разбрала?
Виж целия пост
# 19 939
СЪС или БЕЗ коронавирус, в Италия около 1500 души на месец умират.

Само до този час(в Италия 10:02часа) са починали 731 човека. До 23:59 тази вечер има още 13 часа и 57 минути.

Надявам се информацията ти да не е вярна, но факт е, че в Италия дневната смъртност от вируса е  600-800 души.
Виж целия пост
# 19 940
Междувременно ще се работи с останалите 20%, които ще имат нужда от болнична помощ.

Ти сметна ли колко хора са това? Виж, достатъчно е просто да извадиш един калкулатор, за да провериш дали това, което говориш е в границите на реалистичното. Това би спестило много писане и разсъждения в грешни посоки.
Какво да смятам, Лили? Аз ли съм го решила това, че се тестват само достигналите до болница, а леките симптоми - вкъщи, с насоки за лечение от ЛЛ, без тест? Кажи, нещо по-различно ли се прави, а пък аз може би само си измислям обратното?
Виж целия пост
# 19 941
Скрит текст:
Франсоаз, аз разбирам какво искаш да кажеш. Не казвам, че си налагаш мнението, а споделям аз защо не налагам своите виждания и се стремя без да ги губя да се адаптирам към условията на "средата".  Помисли, реално погледнато кой лидер на държава или организация може в съвременния свят да предложи твоя модел? Реалността е различна просто. Идеите ти са смели и звучат прекалено екзистенциално и за хора с моята "по-натурална" същност, а какво остава за поголовно разпространените съвременни начини на действие.
И понеже стана въпрос за малко по-различни виждания, ще спомена, че аз продължавам да вярвам, че България ще бъде някак защитена и ще минем "встрани" от пожара. И май месец светът ще почне да си отдъхва /малко да дам воля на моята "лудост" и вяра в разни метафизични и "други" закони/
То, и аз имам отговор на въпросите, но отговор ми е, че всичкото това е изцяло по политически причини. А причините са в проблемите на държавите, които в момента са на челно място в статистиката. Ние и без това не правим нищо като хората, ама и ние като жабата след коня, па белким и нашият номер мине.
Виж целия пост
# 19 942
Те в момента правят една голяма глупост, ще тестват здрави безсимптомни хора, тестовете ще са отрицателни на голяма част. Ок, да се тестват , но след 5-7 дни колкото е средно инкубационният период. Такова невежество.
Виж целия пост
# 19 943
Още няма пресконференция за следенето.Може би по късно ,няма да ни простят ще ни следят до дупка ,няма да ни се размине.Дали днес ,утре ,другият месец неизбежно.
Виж целия пост
# 19 944
Скрит текст:
Скрит текст:
Франсоаз, аз разбирам какво искаш да кажеш. Не казвам, че си налагаш мнението, а споделям аз защо не налагам своите виждания и се стремя без да ги губя да се адаптирам към условията на "средата".  Помисли, реално погледнато кой лидер на държава или организация може в съвременния свят да предложи твоя модел? Реалността е различна просто. Идеите ти са смели и звучат прекалено екзистенциално и за хора с моята "по-натурална" същност, а какво остава за поголовно разпространените съвременни начини на действие.
И понеже стана въпрос за малко по-различни виждания, ще спомена, че аз продължавам да вярвам, че България ще бъде някак защитена и ще минем "встрани" от пожара. И май месец светът ще почне да си отдъхва /малко да дам воля на моята "лудост" и вяра в разни метафизични и "други" закони/
То, и аз имам отговор на въпросите, но отговор ми е, че всичкото това е изцяло по политически причини. А причините са в проблемите на държавите, които в момента са на челно място в статистиката. Ние и без това не правим нищо като хората, ама и ние като жабата след коня, па белким и нашият номер мине.


Е, нека веднъж и България да се окаже уютно местенце в света.
Виж целия пост
# 19 945
Скрит текст:
Е стига де, аз затова казах, че отиваме вече в дебрите на конспирацията. Как може да смятате, че всички болници са пълни с ковид пациенти, но това се прикрива. Имате ли представа колко хора ще трябва да участват в тази конспирация, то дори в супер тоталитарни държави не стават лесно тези неща.

То конспирации да искаш. Едните казват че болните са хиляди ама ги крият. Другите че вируса е измислица и няма никакви болни. От измисления вирус се разклоняват още конспирации, например ще ни включват в Матрицата, ще ни роботизират, да ни съсипят икономиката (видиш ли най силната в света).
Искрено се забавлявам понякога.
Забелязала съм че най големите глупости в темата се пишат през работно време от хора, които са върли противници на Щаба, правителството и взимането на всякакви мерки срещу КВ.
Има конспирации, които са относително безвредни, например, че земята и плоска. Най-много да не те вземат на работа в НАСА. И такива, които са буквално смъртоносни. Като тази, че такъв вирус няма или че е по-лек от грипа.
Виж целия пост
# 19 946
https://www.antena3.com/noticias/sociedad/comienza-a-funcionar-l … a100013180e4.html

Добро утро .
От днес временната болница която се направи в (покрайнините на )Мадрид за заразени от Ковид , започва да третира и ТАМ хората в интензивно. Има над 60 легла/ респираторни апаратати за тях.

Не тежките случаи (тези които имат нужда от хоспитализация, но не и от респираторен апарат), са превозвани от столицата (временната болница е далеч) с автобуси 🙄😞.

Видях че за депутати говорите . Ние си”имаме” вече поне десет заразени (оздравяли някои), дори кралското семейство беше под въпрос 🙄.
На една депутатка и направили за минимално време три теста 🙄, а за обикновенните хора няма 😞... и така ... човечеството е ужасно на всякьде , не само в България .
Виж целия пост
# 19 947
СЪС или БЕЗ коронавирус, в Италия около 1500 души на месец умират.

Само до този час(в Италия 10:02часа) са починали 731 човека. До 23:59 тази вечер има още 13 часа и 57 минути.
Може ли източник за тази информация?
Виж целия пост
# 19 948

Надявам се информацията ти да не е вярна, но факт е, че в Италия дневната смъртност от вируса е  600-800 души.

Аз говоря общо, не от Ковид.
Виж целия пост
# 19 949
За следенето да ви попитам – наистина ли в лично качество някой се притеснява, че лично него някой ще го следи? И защо? И извън това, дали наистина някой вярва, че трябва да въведат и обявят специално приложение, за да следят някого, ако толкова биха искали и намират местоположението му за толкова значимо за страната?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия