COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 066 967
  • 22 670
# 18 270

По сериозно хора , специалистите ви казват да носите маски , какво толкова ви пречи . Как може да разбирате повече от всеки , особенно от хора постигнали много и специалисти в областа си ?

Може би защото същите специалисти до онзи ден казваха да носят маски само болните.
Общо взето ми се струва че мерките се въвеждат напоследък малко странно.
Само да кажа, че и до сега ползвах маска при излизане навън, но я слагам само в търговските обекти и където има други хора.
Виж целия пост
# 18 271
Как се изнася житото ли?Ами както се изнася всичко свястно.
Виж целия пост
# 18 272
Зле съм с математиката, обаче с едно мога да умножавам и си мисля следното по въпроса за маските: ако производителите им отчитат по левче на  брой печалба  и хоп 7 милиона по левче, ей ти ги 7 милиона печалба.
Виж целия пост
# 18 273
Абе аз имам въпрос - нали уж само хранителни, аптеки, банки трябваше да работят? Днес излязох за първи път от 2 седмици, в квартала цветарските магазини бяха отворени, пазара пълен със сергии, магазина за домашни потреби - отворен.. Улиците бяха пълни, вярно имаше много хора с маски, но по нищо не усещам тази карантина аз.

Всичко работи- козметични салони, фризьорски салони, цветарски магазини, магазини за левче и каквото още се сетиш. Именно по тази причина ще се затягат мерките. Вместо да потърпим още малко време, ние разтягаме нещата във времето.
Виж целия пост
# 18 274
Най-смешно ми е като каже някой, че не е чул в другите държави да се оплакват. А вие къде го виждате тези хора, влизате ли в техните форуми, четете ли тяхната бгмама, та знаете, че навсякъде приемат всички мерки със смирение и благодарност?
И още един въпрос имам. Със страшно настървение всеки ден цитирате колко са умрели в няколко държави. Защо не се показват добрите примери? Едната Австрия, за която ни разказва един потребител и това е. Всичко останало са ковчези и снимки от Ломбардия. Защо? Каква е целта?
Виж целия пост
# 18 275
Ако всички носят маски, между заразния и потенциалния заразен реално ще има по 2 маски, което по принцип е доста по-сигурен вариант..
Виж целия пост
# 18 276
Скрит текст:
Това са нечувани репресии и вкарване на законен рекет на населението. Не мога да повярвам, че има хора, дето се кефят! Махат им пейките, ей така, щото са решили, че е добре за населението. Без да ги питат, без нищо! И всички си мълчат и се радват...

Кой ще те пита тебе точно?

"Те" не са си решили, че е добре за населението, а цяла Европа махнаха пейките.

Ако имаш проблеми с ограничаването на свободата ти да се заразиш или да заразяваш други направо питай къде да се заразиш, а не защо се носят маски.

Стига бе? И къде си махнаха пейките - в Рим, в Милано, в Лондон ли къде ?

https://www.aa.com.tr/en/pg/photo-gallery/covid-19-real-madrid-s … -medical-supplies
Там, където като се сложи такава линия и не сядат хората няма нужда да ги махат.

Там където не разбират от дума ще ги махат.
Виж целия пост
# 18 277
Абе аз имам въпрос - нали уж само хранителни, аптеки, банки трябваше да работят? Днес излязох за първи път от 2 седмици, в квартала цветарските магазини бяха отворени, пазара пълен със сергии, магазина за домашни потреби - отворен.. Улиците бяха пълни, вярно имаше много хора с маски, но по нищо не усещам тази карантина аз.
Ами защото не сме в карантина. Освен ако не си от Банско.
Работят магазините, просто трябва да следят да няма струпване на хора.
Виж целия пост
# 18 278
Абе аз имам въпрос - нали уж само хранителни, аптеки, банки трябваше да работят? Днес излязох за първи път от 2 седмици, в квартала цветарските магазини бяха отворени, пазара пълен със сергии, магазина за домашни потреби - отворен.. Улиците бяха пълни, вярно имаше много хора с маски, но по нищо не усещам тази карантина аз.

Много моля, не разваляй усещането за репресии. Не е общественополезно. Българинът ако не се вайка, че е репресиран, по-добре да умре от придружаващите заболявания.
Виж целия пост
# 18 279
Зле съм с математиката, обаче с едно мога да умножавам и си мисля следното по въпроса за маските: ако производителите им отчитат по левче на  брой печалба  и хоп 7 милиона по левче, ей ти ги 7 милиона печалба.
Една кутия еднократни маски със 100 броя, извън епохата на корона вируса, струва 10 лв. Не вярвам да я продават без печалба. За сегашните цени не ми се отваря дума.
Виж целия пост
# 18 280
Абе аз имам въпрос - нали уж само хранителни, аптеки, банки трябваше да работят? Днес излязох за първи път от 2 седмици, в квартала цветарските магазини бяха отворени, пазара пълен със сергии, магазина за домашни потреби - отворен.. Улиците бяха пълни, вярно имаше много хора с маски, но по нищо не усещам тази карантина аз.

Същото е и тук, народът си бръмчи, животът си кипи...Къде са тези празни площади, самотни алеи, тъжни празни градове, които всички оплакват разчувствено -  аз тук такива те съм видяла.
Виж целия пост
# 18 281
През април, когато много хора не получат заплатите си за март, ще стане мазало. Друг пик може и да няма, но ще има пик на престъпността.

 А защо няма да си получат заплатите

Защото бизнеса затвори. От къде ще им ги платят.
Очакванията за 400 000 на бюрото по труда. От утре стартират регистрациите.

Днес казаха за девет хиляди регистрирани. Това са половината сервитьори в София. И кой бизнес затвори окончателно. Не се затваря бизнес лесно в който са хвърлени  милиони левове за инвестиции, оборудване,сгради. И на които държавата (добре или зле) ще се опита да помогне.
Затвориха заведения и малки магазини, които в първите дни след вдигането на ИП ще отворят.
Виж целия пост
# 18 282

По сериозно хора , специалистите ви казват да носите маски , какво толкова ви пречи . Как може да разбирате повече от всеки , особенно от хора постигнали много и специалисти в областа си ?

Може би защото същите специалисти до онзи ден казваха да носят маски само болните.

Ок де обесни се много ясно . Болеста някой хора е карат на крак без да разберат , НО през това време заразяват . Ако само болните са с маски , то тези хора пак ще заразяват наред , но ако всички сме с маски , то и тези хора няма да заразяват . Елементарно . Болеста е нова , всеки ден се разбира по някоя новост и тн , честно не виждам какъв е проблема .
Част от народа си настоява - ние сме царе , нека си правим квото искаме , нека заразяваме наред , моля ви не ни ограничавайте  ...
Виж целия пост
# 18 283
Абе аз имам въпрос - нали уж само хранителни, аптеки, банки трябваше да работят? Днес излязох за първи път от 2 седмици, в квартала цветарските магазини бяха отворени, пазара пълен със сергии, магазина за домашни потреби - отворен.. Улиците бяха пълни, вярно имаше много хора с маски, но по нищо не усещам тази карантина аз.

Всичко работи- козметични салони, фризьорски салони, цветарски магазини, магазини за левче и каквото още се сетиш. Именно по тази причина ще се затягат мерките. Вместо да потърпим още малко време, ние разтягаме нещата във времето.
Ама ти верно ли си мислиш, че нещо зависи от тебе и от маската ти? Боже, боже....
Виж целия пост
# 18 284
Най-смешно ми е като каже някой, че не е чул в другите държави да се оплакват. А вие къде го виждате тези хора, влизате ли в техните форуми, четете ли тяхната бгмама, та знаете, че навсякъде приемат всички мерки със смирение и благодарност?
И още един въпрос имам. Със страшно настървение всеки ден цитирате колко са умрели в няколко държави. Защо не се показват добрите примери? Едната Австрия, за която ни разказва един потребител и това е. Всичко останало са ковчези и снимки от Ломбардия. Защо? Каква е целта?

Говоря с тях ежедневно по телефона. Това достатъчно достоверно ли е или да ти пратя снимки от viber?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия