COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 065 487
  • 22 670
# 22 230
Цитат
Нахални са и при всички положения е абсурдно, да не сме крепостни селяни, но къде прочете безвъзмезден?
Обществено полезният труд не е платен доколкото знам. Наистина абсурдно звучи.
Виж целия пост
# 22 231
И мен ми е притеснено за детето от В. Търново.
И аз бях чела, че се е повлияло от терапията, че докторите са се консултирали със София, че всичко е наред.
Освен антиваксърството, което няма отношение към сегашното боледуване на детето, а само към истерията на родителите му, тук също четох възмущения как видиш ли детето било оставено вкъщи 3 дни с температура. Е, как се гледа дете болно от грип, още повече в тази обстановка. И моите деца ако се разболеят (не дай боже) и си мисля, че е грип, няма да хукна да ги водя веднага на преглед, че да се заразят с друго. Освен това всички знаем как малките деца могат както си карат обикновено вирусче някакво, за часове да се влошат. И 10 прегледа да им направиш преди това, няма да има полза. Спомням си случай с моята най-малка дъщеря, щяхме да ходим на почивка, тя с кашлица от няколко дни, но иначе жизнена и видимо във форма, заведох я на лекар сутринта преди да тръгнем, за да каже има ли нещо притеснително, дали да си отлагаме почивката. Преслуша я, преглед я, и даде зелена светлина, не, всичко е ОК, можете да ходите, даже ще й се отрази добре (не беше грешка, човекът е много добър специалист) Кое дяволче ме накара да не тръгнем, не знам. Вечерта детето бе с пневмония. Това коментирахме с мъжа ми после, че първо ако не ни предстоеше пътуване, нямаше да отидем на лекар и второ, ако не бяхме ходили на лекар, щяхме после да се самообвиняваме защо не сме отишли по-рано.
Виж целия пост
# 22 232
Преди кризата това им беше най-голямата болка на едрите работодатели (ония с майбасите), че нямат (евтина) работна ръка. Е добре ще се възползват от ситуацията, не съм се и съмнявала.
Виж целия пост
# 22 233
За съжаление повечето интубирани ще починат. Аз дори мисля, че досега нямаме екстубиран.
Има един - лекарка май във ВМА. Екстубирана преди около седмица, добре била.
Виж целия пост
# 22 234
Професор Григоров (известен бг кардиолог) сподели, че има съмнения за биологична разработка. През 81г, именно в Ухан е изтърван подобен вирус. Имало е зараза сред населението. Дотук с мита за прилепите.
Виж целия пост
# 22 235
Скрит текст:
Ей сега Патриархът на Руската православна църква призовава миряните да се въздържат от посещение на храмовете. Призовава към уединение вкъщи и общуване със себе си и Господ.
А нашите от БПЦ дремят, сакън, да не изпуснат келепира! Срамота!

Не е само руската. Католиците отдавна затвориха, съседите ни също и безпрецедентно и църквата в Божи гроб също. Само ние сме ербапи
"Oбщyването с Бог е личен акт и той може да бъде осъществен на всяко място и по всяко време".
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8329215?
Виж целия пост
# 22 236

Разпространението на корона вируса има и положителни страни. Ето как е повлиял на развитието на сезонния грип в Хонгконг след въведените ограничителни мерки. (период / регистрирани грипни случаи на седмица )
Виж целия пост
# 22 237
В 21 век да говорим за стаден имунитет. Да, смятам, че е примитивно. По тази логика защо са ви магазини, барове и ресторанти. Марш по пещерите и който оцелее от стадото, оцелее. Може ли малко по-сериозно.
Виж целия пост
# 22 238
Момичета и момчета, антибиотикът за Фанфанито е закупен и ще бъде закаран лично до дома ѝ.
Респект пред FlameV, едно момиче/жена, което откликна веднага, отиде, купи и закара до дома на съфорумката.
Иска ми се в такива моменти да забравим предразсъдъци, политически пристрастия, това в какво вярваме или не вярваме, да забравим теориите за конспирация, рептили и илюминати, да свалим за малко маските и ръкавиците и да се усмихнем и ръкопляскаме /образно казано, естествено/, на добрите хора. Защото добрината и съпричастността, проявени днес от едно момиче към съвсем непозната жена, утре ще ѝ се върнат, надявам се. Силно се надявам!
Виж целия пост
# 22 239
Цитат
Ами някои хора имат и други страхове, съвсем реални и доста по-значими статистически. Примерно аз в момента се чувствам около 5% застрашена от вируса, но пък съм 100% лишена от приходи и възможност да работя. Имам спестявания за 2-3 месеца на дивана, но ако трябва до Нова година да стоя да чакам на фотосинтеза или заеми вирусът "да изчезне", защото Лили от това най-много я е страх, как мислиш, че ще стане? Въпросът е след 2-3 месеца кои ще са повече - гладните или уплашените. А на бас, че ще са първите?
Днес това каза президента и е прав. Огромният проблем предстои като свършат спестяванията на хората, което ще стане съвсем скоро.
Виж целия пост
# 22 240
В 21 век да говорим за стаден имунитет. Да, смятам, че е примитивно.
Скрит текст:
По тази логика защо са ви магазини, барове и ресторанти. Марш по пещерите и който оцелее от стадото, оцелее. Може ли малко по-сериозно.
Интересно, а как мислиш, защо приключва всеки един грипен сезон, всяка зима?   Smiley
Виж целия пост
# 22 241
Респект пред FlameV! Simple Smile Както се казва"Браво момиче"
Виж целия пост
# 22 242
Ант, нашенската църква някак с половин уста го казва това, а и всички следващи декларации как от светото причастие не можело да се зарази човек, нито от икони, пък как щели да дезинфекцират, е меко казано противоречиво. Прозира нежеланието да се съобразят и да застанат твърдо.
Виж целия пост
# 22 243
Момичета и момчета, антибиотикът за Фанфанито е закупен и ще бъде закаран лично до дома ѝ.
Респект пред FlameV, едно момиче/жена, което откликна веднага, отиде, купи и закара до дома на съфорумката.
Иска ми се в такива моменти да забравим предразсъдъци, политически пристрастия, това в какво вярваме или не вярваме, да забравим теориите за конспирация, рептили и илюминати, да свалим за малко маските и ръкавиците и да се усмихнем и ръкопляскаме /образно казано, естествено/, на добрите хора. Защото добрината и съпричастността, проявени днес от едно момиче към съвсем непозната жена, утре ще ѝ се върнат, надявам се. Силно се надявам!
Hands ClapHands ClapHands Clap FlameV, доброто се връща, от опит знам.Hug  Разплаках се, стана ми хубаво.
Фанфанито, да оздравява! (по Мутафчийски) Simple Smile
Виж целия пост
# 22 244
В 21 век да говорим за стаден имунитет. Да, смятам, че е примитивно.
Скрит текст:
По тази логика защо са ви магазини, барове и ресторанти. Марш по пещерите и който оцелее от стадото, оцелее. Може ли малко по-сериозно.
Интересно, а как мислиш, защо приключва всеки един грипен сезон, всяка зима?   Smiley
Виждам, че ти е много смешно, но не разбирам защо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия