Дистанционно обучение за учениците

  • 32 349
  • 886
# 750
Куца работа си е цялата работа
За мен куца още от това, че всеки учител си избира издателството с което да работи. Така като краен резултат вместо електронно четимите учебници да са на едно място, се налага влизане в 5-6-7 сайта. Проблема не е в учителите обаче, а в министерство, което е разрешило издаването на толкова варианти. Но пари, всеки иска да издава и печели.
Няма да коментирам, че за мен тези ел.четими учебници изобщо не са оптимални във този си формат. Аз дори с очила на лаптопа и увеличен екран, едвам виждам написаното...
С ДО стана същото в началото, всеки учител си избра платформа, настана хаос с регистрации и т.н. Отделно, че не всички деца успяват да се справят сами, затова се налага родителска намеса.
Хора, които бягаха от соц. медии, сега се налага да инсталират ФБ, вайбър, уатзап и не знам си още какво.
И накрая един министър ще излезе и ще каже, ура, ние успяхме...
И да вземат да седнат и да решат нещо конкретно за втория срок. При най-лошите обстоятелства...и да ги съобщят.
Виж целия пост
# 751

А ако нямаш вайбър? Някак по подразбиране се приема, че всички трябва да имат всичко.
Също както по подразбиране се приема, че трябва да купиш всички допълнителни помагала, които ти заявяват в началото на годината. И също както някъде не ги изискват, защото никой няма да ги купи.
Имам приятелка, преподаваща в циганско училище в София. В началото на часа им раздава тетрадки и химикалки и после си ги събира. Някои биват изпочупени и изпокъсани междувременно. Също като закуските, които ги дават безплатно. Например портокал, който бива хвърлян многократно в стената, докато се разпльока. Нито преди това е вървял какъвто и да било учебен процес, нито сега ще върви и причината не е в липсата на компютри.
Виж целия пост
# 752
Лелеее. Това последното ме накара да настръхна. Ако бях учителка вече да съм в женския затвор. Много щях да ги бия.
Виж целия пост
# 753
Не само че не може да ги биеш, но трябва да гледаш да не влизаш в конфликт, защото за секунди идва цялата рода и става страшно.
Виж целия пост
# 754
Куца работа си е цялата работа, а където има успех, то е благодарение на учителите и родителите. Но иначе фондовете си вървяха.

А ако нямаш вайбър? Някак по подразбиране се приема, че всички трябва да имат всичко.
И на МОН, което създаде безплатни акаунти за тиймса на всички ученици, независимо дали са в ЧУ или ДУ.
Който няма вайбър, може да си го инсталира за 2мин безплатно.
Виж целия пост
# 755
Едно училище не е представителна извадка. Аз пък две години съм преподавала в изцяло сегрегирано училище в Стара Загора и децата имаха тетрадки и химикали и определено се стараеха.
Друг е въпросът, че голяма част заминаха в чужбина и сега са в колежи, много по-адекватно ми се струва обучението в чужбина.
Но пак не казвам, че това не важи за всички, само споделям опит.
Виж целия пост
# 756
С тиймс как става работата основно през телефон? И домашни, презентации, всичко от-до?
Виж целия пост
# 757
Да, подразбира се, но не е редно. И има училища, в които никой не купува допълнителните помагала, а си карат по учебника. Много е различно, тукашните неща не са представителна извадка, а са клъстер.
Виж целия пост
# 758
Така е, че то в едно училище един учител кара само с тетрадка и учебник, а колегата му изисква още 5 помагала и работни тетрадки.
Виж целия пост
# 759
А ако нямаш вайбър? Някак по подразбиране се приема, че всички трябва да имат всичко.
Амиии....да си качат? Без пари е.
Честно, от гората ли идват повечето българи?

Аз, без да съм никакъв специалист, преди 4 години, като купувах на сина ми компютър, просто питах в този сайт: за толкова пари какво мога да си позволя?
https://hardwarebg.com/forum/
Много бяха любезни хората, направиха ми пълна конфигурация, наистина оптимална за парите, и откъде точно да поръчам. Донесоха ми компютъра на вратата и до ден днешен само е сменяна едната платка RAM. А се ползва безпощадно.

С тиймс как става работата основно през телефон? И домашни, презентации, всичко от-до?

С Тийм става текущата работа през телефон, без да се пишат и обработват текстови документи. Може да се чати (много удобно), да се води видео конференция, да се отварят файлове и линкове, да се гледат видеа и презентации, да се правят снимки на домашно в тетрадката и да се качват. Само не може да се пише удобно в уърд или пауър пойнт. Но това не се и изисква, освен като домашни.
Виж целия пост
# 760
Толкова сте активни тук в тази  тема, че не видях дали през последните няколко страници е споделено или не:

https://roditeli.org/news/2020-03-28-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1 … Rk6eSS2V1_yWYazbY - Въпросник за Родители относно ДО, Гласът на родителите.

Ако искате попълнете тази анкета, анонимна е, така ще можете и официално да изразите становището си.
Виж целия пост
# 761
Цялата работа е - няма не искам - две бири.
Виж целия пост
# 762
С тиймс как става работата основно през телефон? И домашни, презентации, всичко от-до?
Не знам за телефон. Нашите са на компютри. Разделени са на класни стаи и всеки учител им влиза в стаята и провежда нормален час с преподаване и изпитване. Домашните предават като прикачени файлове.
Виж целия пост
# 763
Куца работа си е цялата работа, а където има успех, то е благодарение на учителите и родителите. Но иначе фондовете си вървяха.

А ако нямаш вайбър? Някак по подразбиране се приема, че всички трябва да имат всичко.

И какво ти пречи да си инсталираш?
Аз също нямам вайбър, но ако се наложи, бих си инсталирала. Иначе принципно аз давам наклона как ще се организират нещата при нас.
Виж целия пост
# 764
С тиймс как става работата основно през телефон? И домашни, презентации, всичко от-до?
Не знам за телефон. Нашите са на компютри. Разделени са на класни стаи и всеки учител им влиза в стаята и провежда нормален час с преподаване и изпитване. Домашните предават като прикачени файлове.

Знам за на компютър. Интересува ме за телефон. Нямаме 4 лаптопа просто. Ангажиментите са буквално по всяко време и не можем да се редуваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия