Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 259 036
  • 5 315
# 4 935
Средностатистическото е едно, а реалното с всеки е друго.
2/3 от домакинствата имат спестявания за 2 месеца пак според НСИ.
Така, че техните спестявания и с 50% да се качат за една година няма да им помогнат кой знае колко при евентуална лична криза.
Виж целия пост
# 4 936
Какво има да възстановяваме, хората са по-добре отвсякога.
Ако някой е зле е изключение, да търси липсата в своя телевизор.

Какви пари са изхарчили, като заемът като % от БВП е нисък?
Ако имаш 2ма човека, единият със заем 100 х лв, доходи 200х лв на година и бизнес за 1млн лв; 2ри човек със заем 200х лв, доходи 400хлв и бизнес за 2млн лв;
кой е по-зле!?
2ят, защото има 2пъти по-голям заем!?
Това са глупости, мислете малко с главата си. А и не само от собствената камбанария.

Ако някое бъдещо управление не се справи, вината ще е 100% изцяло негова. Ситуацията в държавата е по-добре от всякога.

Моля да те цитирам в другата тема, където се твърди, че сега сме най-зле. Аз съм на същото мнение. Спестяванията растат, имоти се търсят и купуват, изобщо в момента не можем да се оплачем. Освен няколко сектора, които страдат, всички други са си ОК засега (подчертавам).
Виж целия пост
# 4 937
Сивите пари за черни дни излизат на бял свят Wink
Виж целия пост
# 4 938
Моля да те цитирам в другата тема, където се твърди, че сега сме най-зле. Аз съм на същото мнение. Спестяванията растат, имоти се търсят и купуват, изобщо в момента не можем да се оплачем. Освен няколко сектора, които страдат, всички други са си ОК засега (подчертавам).
Цитирай, няма проблеми. Аз мнението си не го меня и винаги го поддържам.
До преди 1 г бих спорил и че който е зле би могъл да е добре, но не е направил необходимото.
Сега след последната година е ясно, че има бизнеси и хора, които са по-зле. Ресторанти, туризъм и тн. Но това е временно.
А е интересен въпросът и колко печелеха ресторантите и турзимът през последнтие 10 г.
Ако са си изхарчвали всичко спестено, дали пък не са си сами виновни?
Какви цени бяха хотелите, ресторантите?
Не могат да се оплачат от слаби години. Хората ходеха по почивки, по заведения, потребяваха.
Виж целия пост
# 4 939
И според мен всички губят. Забелязала съм в последно време, че не само работодателите са претенциозни. Добре, те уж имат изисквания много, а заплащане никакво, ама и при търсещите работа има едни изисквания, пък претенции, пък избиране с години и накрая няма работа и си стоят вкъщи. Значи не са на зор. Като знам в началото на "кариерата" си как "подбирах". Като си без стаж, умения и едни знания на теория, но пък с желание за усъвършенстване, стават нещата, но с компромиси, ама аз имам усещането, че всички учат за ръководни кадри и очакват от училищната скамейка да скочат в директорския стол. Може би греша, не знам. Това са лични наблюдения, нямам поглед върху пазара на труда в последно време.
За съжаление доста често човек като влезе в едни коловози, там и остава. Поне за по-низши длъжности. Така че понякога е по-добре да има малка претенциозност, отколкото само и само да се работи нещо да се съгласи на жалка службица. После става така, че кандидатства за по-нормална работа и го отхвърлят основно заради миналия му стаж. Тоя бил шофьор на бус... къде се слага, не е за тук. Подобна работа е и с "директорите" (с и без кавички). Когато някой е бил на директорски пост, после и да напусне или да го махнат после пак попада на такъв пост. И го назначават без да си задават въпроса дали не е бил некадърен за да го махнат - логиката е обратна "човекът е с управленски опит". Може да е неподходящ, но щом е издържал 1-2 години, вече е "с опит". Другият кандидат може да е доста по-добър, но "няма управленски опит".
Виж целия пост
# 4 940
Все пак този с директорския опит  преди този пост е бил служител.
И така - много хора. Така че все някак се става от служител - директор.
Виж целия пост
# 4 941
Интересно, всички казват, че пестят от транспорт, дрехи, храна и т.н но бизнеса бил добре. Кои бизнес?
Виж целия пост
# 4 942
Хранителния, част от хотелите - спа хотелите са пълни.
Спиди и Еконт са с огромен ръст.
Фармацефтите продават в пъти повече.
Лабораториите не смогват, отварят се нови ежедневно.
Икеа и Технополис преливат. За Джъмбо не е нужно да се пише дори.
Частните уроци вървят онлайн - децата, които изгубиха мотивация имат двойна нужда от уроци.
Петък на излизане в неделя на прибиране към София е пълно с коли. Дизел и газ си вървят.
Имоти се купуват на килограм, след тях вървят такси, брокери, нотариуси, ремонти, мебели и уреди.

Това са мои наблюдения.
Виж целия пост
# 4 943
Интересно, всички казват, че пестят от транспорт, дрехи, храна и т.н но бизнеса бил добре. Кои бизнес?
Tози, който произвежда дрехи, храна и транспорт.  Simple Smile   Спестените в банковите сметки пари са тези пари, които някой друг не е получил срещу работата си.
Виж целия пост
# 4 944
Интересно, всички казват, че пестят от транспорт, дрехи, храна и т.н но бизнеса бил добре. Кои бизнес?
Е, бизнеса не е само това, Фрау Клау е дала добри примери. При всяка криза едни сектори умират, други се зараждат. Никоя криза не е само лоша.
Виж целия пост
# 4 945
Моите наблюдения по темата като човек които живее в щатите е, че в тази ситуация тенденциите се променят адски бързо. Ако до преди няколко месеца всички говореха, че т.нар хоум офис ще стане новото нормално от няколко седмици големите технологични компании/Гугъл, Нетфликс рязко смениха посоката и заявиха, че след края на пандемията смятат изцяло да прекратят тази практика. За мен една от основните причини е именно икономическите последици от това. Последните покани за презентации които получавам на имейла си от една от водещите пейрол компании са, как да проучиш пазара на труда и да намалиш заплатите на служителите си които са се релокеитнали.  Т.е  да се преместим от Сиатъл в Аризона може и да не е чак толкова добра идея колкото изглеждаше преди няколко месеца.
Идеята ми е, че нещо което тази сряда изглежда добре, утре вече може и да не е. Иначе и аз съм на мнение, че бизнеса с колелетата процъфтява. Въпроса е докога и дали изобщо по това може да се правят някакви изводи по темата.
Виж целия пост
# 4 946
Когато работят от вкъщи, само най-съвестните са също толкова ефективни. Или самонаетите лица, които работят за себе си.
Имам доста обширен поглед как се скатават останалите.
Може би е 1 или 2 дни от седмицата, да е хоум офис. Обаче останалите дни да е истински офис.
А някои от хората се притесняват също, защото като не ги виждаш да вършат нещо, все едно нищо не са свършили.
Виж целия пост
# 4 947
Не смятам,че хората които работят от вкъщи работят по-малко,даже работят повече.Започнат нещо и така и така са го започнали да го приключат и често работят по 10ч и повечко.В крайна сметка е важен крайния резултат ,не съм чул до сега някой да не си е свършил работата работейки от дома си.Времето което отнема да се стигне до работа ,се работи вкъщи.
Виж целия пост
# 4 948
Въпреки, че моите лични наблюдения по темата с ефикасността са доста ограничени, съм на същото мнение като Румката.
Обаче не е и само до съвестност на служителите. Повечето менажери са абсолютно неподготвени да ръководят екип по този начин.
Виж целия пост
# 4 949
Аз наблюдавам как най-неефикасния мениджър, при когото има най-много проблеми и напуснали( включително преди 13.03.2021),  дава най-много зор за прекратяване на хоум офис. Държи да вижда физически хората как седят на бюрата и с това се изчерпва голяма част от менажирането на хората.  Някои мениджъри доста успешно се адаптираха, помогнаха и на екипите си да се адаптират и нещата вървят и от вкъщи чудесно с отлични резултати и ниско текучество. Даже са организирани така, че за в бъдеще да са адаптивни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия