Декември 2020 - Тема 1

  • 24 626
  • 733
# 285
Здравейте, записвам се и аз с положителен тест и термин 15.12.
Това е шеста бременност за мен, имам три, живи и здрави деца, едно мъртво раждане и един спонтанен аборт в 12 седмица. Изобщо биографията ми като инкубатор е дълга и разнообразна. Сега отново имам куп притеснения, все пак съм на 42 г.
Успех на всички!
Честито! Пожелавам ти успешен финал 🥰
Виж целия пост
# 286
Кажете нещо срещу кихане.С нещо да го намажа носа, отвътре си мисля с масло ли де да знам,с някакъв крем, каквато миризма влезне в носа ми се отрепвам да кихам.Нещо като алергия имам и постоянно дразнене ,сърбене кихане,чак ми е като ту сух,ту тече,има рана явно отвътре, дразни ме.
Вчера даже  от кихането ли,усетих на два пъти стягане в корема като ,то си беше контракции. Май май ще взема магнезий.Някой пие ли?Само това не пия....
Флора ,добре дошла! Разкажи ако искаш,изплаши ме в 12 седмица? А и мъртво раждане,това е голяма мъка. Дано сега всичко е наред! Всички трудности са за хората ,които могат да ги понесат....бъди силна.
Виж целия пост
# 287
Аз да попитам някоя от вас дали е излезнала болничен, аз съм на лекар в петък и ако всичко е наред мисля да го питам за болничен. Сега се водя неплатена отпуска ,но ми е нужен болничен, за да не ме освободят от работа .

Дано не се стигне до там.
Доколкото знам АГ, може да ти издаде болничен при бременност, когато те запише на ЖК, което се случва 12-13 седмица.
Обаче в сегашната ситуация, не знам дали няма промяна.
Виж целия пост
# 288
Кажете нещо срещу кихане.С нещо да го намажа носа, отвътре си мисля с масло ли де да знам,с някакъв крем, каквато миризма влезне в носа ми се отрепвам да кихам.Нещо като алергия имам и постоянно дразнене ,сърбене кихане,чак ми е като ту сух,ту тече,има рана явно отвътре, дразни ме.
Вчера даже  от кихането ли,усетих на два пъти стягане в корема като ,то си беше контракции. Май май ще взема магнезий.Някой пие ли?Само това не пия....
Флора ,добре дошла! Разкажи ако искаш,изплаши ме в 12 седмица? А и мъртво раждане,това е голяма мъка. Дано сега всичко е наред! Всички трудности са за хората ,които могат да ги понесат....бъди силна.
Магнезият сега няма да ти помогне, все още няма активни рецептори за него. Щом има стягане, може да взимаш но шпа .
Виж целия пост
# 289
Аз да попитам някоя от вас дали е излезнала болничен, аз съм на лекар в петък и ако всичко е наред мисля да го питам за болничен. Сега се водя неплатена отпуска ,но ми е нужен болничен, за да не ме освободят от работа .
Daniela, питай го и за бележка, с която уведомяваш работодателя, че си бременна и те пази от уволнение, но мисля, че само след 3-я месец я издават. Надявам се да нямаш такива проблеми.
Flora_L3, добре дошла. Лека и безпроблемна да е бременността и до щастлив финал!
Виж целия пост
# 290
Аз съм с Инвитро и работодателите ми знаеха, че съм в процедура и ги помолих да изчакат да видя дали ще е успешно. Ще говоря утре с доктора, ако измисли нещо.Иначе ,като им кажа предполагам, че ще изчакат,но ако съм болнични ще имам някакъв доход .Иначе термина ми се пада 13.12 дай боже всичко да е наред 🙏.Успех но всички бъдещи мами 🤰.
Виж целия пост
# 291
Здравейте, вчера и днес ходих на гинеколог, но не се вижда сакче. Утре ще ми е 9 ден от закъснението. Лекарят каза, ако утре ако не се види, ще е сложно. Може ли чак в понеделник да се види според Вас? Вчера ЧХГ ми беше 1103.
Виж целия пост
# 292
Здравейте, вчера и днес ходих на гинеколог, но не се вижда сакче. Утре ще ми е 9 ден от закъснението. Лекарят каза, ако утре ако не се види, ще е сложно. Може ли чак в понеделник да се види според Вас? Вчера ЧХГ ми беше 1103.

С вагинален ли те гледа?
Виж целия пост
# 293
Здравейте, вчера и днес ходих на гинеколог, но не се вижда сакче. Утре ще ми е 9 ден от закъснението. Лекарят каза, ако утре ако не се види, ще е сложно. Може ли чак в понеделник да се види според Вас? Вчера ЧХГ ми беше 1103.

С вагинален ли те гледа?
Да.
Виж целия пост
# 294
Пробвай  да отидеш и при друг лекар, може да си види ,ако хубав ехографа .
Виж целия пост
# 295
Привет и от мен,
днес видях ембрионче и чух сърчице. Heart
Половин сантиметър сме големи. Heart
Утре започвам 6та седмица.

Доки каза да си продължавам със същите лекарства и ще се видим пак на 22ри.

Виж целия пост
# 296
Привет и от мен,
днес видях ембрионче и чух сърчице. Heart
Половин сантиметър сме големи. Heart
Утре започвам 6та седмица.

Доки каза да си продължавам със същите лекарства и ще се видим пак на 22ри.


Ей, супер! Аз днес съм вече 6+0 и се чудя дали ако отида ще се види сърце или ще избързам...

Viki_piki, трябвало е да се види днес освен ако нямаш много късна овулация и пак ми се вижда странно
Виж целия пост
# 297
Аз вече се настройвам за лоши новини. Ако е извънматочна, задължително ли се прави кюретаж? Може ли просто с лекарства да се предизвика в домашна обстановка?
Виж целия пост
# 298
Аз вече се настройвам за лоши новини. Ако е извънматочна, задължително ли се прави кюретаж? Може ли просто с лекарства да се предизвика в домашна обстановка?
Докторът не погледна ли дали е извънматочна?
Зависи от много неща. Ако се покачва ЧХГ, това значи, че нещо расте и ако е в тръбата може да се наложи оперативна намеса. Иди пак на преглед с добра апаратура и нека се потвърди, че сакче няма или има.
Виж целия пост
# 299
Rave - Прекрасни новини, честито, все така да продължава до финала ❤
Нямам търпение и аз за моя преглед, чак на 22 ми е часа, не знам как ще издържа до тогава.

Аз вече се настройвам за лоши новини. Ако е извънматочна, задължително ли се прави кюретаж? Може ли просто с лекарства да се предизвика в домашна обстановка?

Вики, не се самонавивай. Това, че за момента нищо не се вижда,  не значи, че не там. Извънматочната обикновенно е съпроводена и със силни болки и още няколо неща, пък и не е толкова често срещана.
Изчакай и се разсейвай с нещо друго, била съм твоето място, знам как се чувстваш и как усещаш, че потъваш в дупка. Всичко се случва с причина, не винаги я разбираме веднага.... освободи мислите си и изчакай, ще стане ясно съвсем скоро.
Не си сама!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия