Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 52 312
  • 837
# 615
Какво се реже с тоя ротационен нож?
Върху специални подложки, те са скъпи.
Виж целия пост
# 616
Поставя се платът върху възможно най-голямата подложка на два ката лице с лице. Ако има кройка, поставя се върху плата и се хваща с топлийки. Изважда се острието на ножа и натискайки, то се върти режейки двата ката плат. Срезът е гладък, сякаш е рязан с лазер, а не надъвкан. Кроенето е лесно и бързо. Не е за помисляне за живот без такава големейша приятност. А рязането на лента за бие става с линеал за секунди и е идеално срязана.
Виж целия пост
# 617
Много е удобно това ножче. Някой лесни кройки въобще не ги минавам с креда, директно режа плата. Остро е като бръснач, особено за тънки материи е супер.
За 6лв. си е без пари. Моят е на Сингер, към 25лв. го взех.
Ако нямате не пропускайте. 🙂
Виж целия пост
# 618
Вече и подложките не са толкова скъпи, а и има избор от размери.
Подложката съм я ползвала при рязане на тапети, големият ми син си реже картоните за рисуване на нея. Въобще, ако трябва да направите прав срез на нещо е незаменима. С макетен нож също може да се реже върху нея.
Виж целия пост
# 619
Много е удобно това ножче. Някой лесни кройки въобще не ги минавам с креда, директно режа плата. Остро е като бръснач, особено за тънки материи е супер.
За 6лв. си е без пари. Моят е на Сингер, към 25лв. го взех.
Ако нямате не пропускайте. 🙂

Взех си от ротационните ножове на Лидл преди време, не съм доволна - качеството отговаря на тези 6 лв. Дори и най-тънкия плат на един кат трудно срязва, да не говорим за два ката, за дебели платове, за трико. Реже с пропуски, на места само закъсва плата. Като идея е супер, имам подложка, която ползвам постоянно, но бих инвестирала в по-скъп ротационен нож. И за други шивашки джаджи от Лидл съм се убедила, че цената е показател и за качеството им, като например комплекта за капси и тик-так копчета. И за да не съм само негативна -  кроячната ми ножица се оказа супер добра, а също беше евтина Simple Smile
Виж целия пост
# 620
Първият ми ротационен нож беше прав, на най-реномираната фирма Олфа. Струва цяло състояние с доставката. Купих си и две резервни остриета. Оказа се, че не е толкова добър, колкото го хвалят и острието се износи доста бързо. Постоянно ми се развиваше стягащият винт на острието, независимо как поставям пружиниращата шайба. Пуснаха в ЛИДЛ и си купих тип пистолет с мисълта, че за тези пари няма да е цвете за мирисане. Хем ми е безкрайно по-удобен, хем досега с него съм нарязал поне два пъти повече, отколкото с Олфата. Още не се е изхабил, за да се нуждае от смяна на острието. С него режа и много дебел текстил на два ката, и много тънко разтегливо трико. Нямам представа защо скъпият реже малко, а евтиния много, но за мен е факт. Явно има разлика в различните остриета и може би доза късмет, но лидълският ми е страхотен. Ако беше калпав, никога не би ми хрумвало да подлъгвам някого да го купува.
Виж целия пост
# 621
Понякога в Лидл нещата са на партиди. Ще дам пример с диспенсерите за сапун. Понякога пускат пълни боклуци, а понякога са доста добри. Ей така имаме няколко разновидности.
Виж целия пост
# 622
Здравейте,  съфорумци !  Знам, че тук ще намеря компетентно мнение и бърз, и точен отговор на това, което не разбирам. За първи път правя опит да си ушия сако с подплата, нещата ги докарах почти до края, ама не съвсем. Сакото с подплатата е свързано на вратната. Като определя  подгъва на сакото как да го свържа  с подплатата да стои така ,че да не се вижда или да не опъва неприятно? Разбрах, че след това се оформят дължина и подгъв на ръкавите и се свързват с подплатата и се обръща през процеп на ръкав. Технологично как е правилно да се изработи и в каква последователност? Ако може клипчета /търсих в нета ,но не открих/, ще съм ви благодарна. Накратко- не мога да му направя и свържа подгъва с подплата така ,че да изглежда  професионално изработено сако да не виси или да не "дърпа"? Чакам с нетърпение вашите ценни за мен съвети. Хубав ден!
Виж целия пост
# 623
Здравейте,  съфорумци !  Знам, че тук ще намеря компетентно мнение и бърз, и точен отговор на това, което не разбирам. За първи път правя опит да си ушия сако с подплата, нещата ги докарах почти до края, ама не съвсем. Сакото с подплатата е свързано на вратната. Като определя  подгъва на сакото как да го свържа  с подплатата да стои така ,че да не се вижда или да не опъва неприятно? Разбрах, че след това се оформят дължина и подгъв на ръкавите и се свързват с подплатата и се обръща през процеп на ръкав. Технологично как е правилно да се изработи и в каква последователност? Ако може клипчета /търсих в нета ,но не открих/, ще съм ви благодарна. Накратко- не мога да му направя и свържа подгъва с подплата така ,че да изглежда  професионално изработено сако да не виси или да не "дърпа"? Чакам с нетърпение вашите ценни за мен съвети. Хубав ден!

Виж това видео, както и цялата серия, може да са ти полезни:
https://www.youtube.com/watch?v=Pol9VGU9dHs
Виж целия пост
# 624
Подплатата е по-дълга и по долния подгъв и на ръкавите се прави една прегъвка, за да поеме допълнителната дължина. Погледни някое готово сако колко са прегънали. Аз като се чудя как да направя нещо, ми се е случвало и да пообиколя магазините и там да разгледам готови подобни дрехи.
На клипчето подплатата не е зашита към долния ръб на дрехата и има достъп до всички шевове отвътре, т. е. не е нужно да се обръща през ръкава.
Виж целия пост
# 625
Крачето от видеото ми хареса. Как се казва? Има ли у нас такива  - за Веритас?
Виж целия пост
# 626
Крачето от видеото ми хареса. Как се казва? Има ли у нас такива  - за Веритас?
Ами шаблона, на който всяка страна е с различна дължина?
Виж целия пост
# 627
Благодаря ви от сърце! Знаех, че тук ще намеря правилният отговор на всичко, което не знам. Сега остава да намеря време и да го довърша и най- важното да стане сполучливо. Бъдете здрави и хубава вечер!
Виж целия пост
# 628
Крачето от видеото ми хареса. Как се казва? Има ли у нас такива  - за Веритас?
Ами шаблона, на който всяка страна е с различна дължина?
Крачето е краче за скрит подгъв, продават в Аксиома, Ина трейдинг и т.н.
Аз си поръчах от китайски сайт (но пратиха от Полша) комплект с 42 крачета, имаше и такова между тях.
Другата джаджа е measuring gauge, но в България не съм виждала, поне онлайн не.
Виж целия пост
# 629
Шаблон човек може и сам да си направи от картон, или някаква пластмаса ( например от папка), че и да си го оразмери в сантиметри, а не в инчове.
Ето тук един примерен
https://www.alibaba.com/product-detail/14-in-1-sewing-gauge_475171028.html

http://www.syncontrol.com/blog/top-5-quality-control-inspection- … o-save-time-money

ПС, ако решите да си правите, вземете твърд картон ( може и от кутия за вафли, лекарства и др. подобни) , след оразмеряването и изрязването, го минете няколко пъти с водоустойчиво лепило за дърво, за да стане още по-твърд и удобен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия