Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 498
  • 842
# 690
Кога може да се яде плодове след операция и какви? Питам за 5 дена след операция?
Мисля, че може, само да не са кисели. Примерно ябълки, круши, банани... без цитруси. Аз хапнах сладка ябълка засега. По принцип доктора не спомена нищо за плодове.
Виж целия пост
# 691
Може плодове,но без тези с дребните семенца като киви,ягоди,къпини...
Виж целия пост
# 692
ММ яде банани ябълки и круши. Но една сладка зряла круша бая го разкара и ще остане на ябълки и банани.
Виж целия пост
# 693
Може плодове,но без тези с дребните семенца като киви,ягоди,къпини...

Благодаря! А картофи освен варени може ли на еър фрайър с няколко капки олио?
Виж целия пост
# 694
Защо да не може,те не са пържени,хапвайте си спокойно .
Виж целия пост
# 695
Здравейте, а конкретно в първия, втория ден след операцията какво може да се консумира? Днес ще ми е операцията и не съм наясно какво следва след това.
Виж целия пост
# 696
В деня на операцията нищо, а вечерта само вода. На другия ден от болницата дадоха кус- кус със сирене за закуска, а на обяд супа пилешка, но то не ти се яде много.
Виж целия пост
# 697
Крем супи яжте първите дни.
Виж целия пост
# 698
Крем супи яжте първите дни.
Благодаря ви!
doli, от какви зеленчуци?
Виж целия пост
# 699
    На мен ми казаха нищо, защото повръщах. Само системите и вечерта вода. Моята беше преди 5 дена. Доктора ми каза, че може да ям само от болничната храна през 2 ден. Аз ядох само по 2-3 лъжици от тях. Имах кисело мляко с бисквити като помощна храна. Успех!
    Виж целия пост
    # 700
    Първите дни ядях предимно картофено пюре с вода, не с мляко.
    Супа картофи с моркови и тиквичка.
    Може би във втората седмица вкарах бяло пилешко към супата. Хляб.
    Дълго се избягват плодове със ситни семчици, както е казала Doli
    Виж целия пост
    # 701
    И аз така съм. Говоря още като първа седмица. Да питам банани може ли през първата седмица. Аз сега говорих с доктора и той каза, че може,но се страхувам още. Даже ми каза, че и кафе може, но ме е страх.
    Виж целия пост
    # 702
    Здравейте! Вчера станаха два месеца от моята операция. През първия месец всичко беше наред- нямах болки, нямах неприятни усещания. Чувствах се учудващо добре. Като мина първия месец, започна една силна болка в стомаха, която ме будеше рано сутрин (поне 7-8-9 часа след хранене). Случваше се през ден-два в продължение на повече от две седмици. Това се случи при непроменен хранителен режим, не съм добавяла нищо ново след операцията- пиле, картофи, ориз, краставици, банани, хляб, обикновени бисквити и солети. Интересното беше, че от една и съща храна, приета през деня, един ден ме болеше, един ден- не. 😳 Тук във форума ме посъветваха да спра краставиците, да не би те да ме дразнят, но не беше от това- болката си продължаваше и без да ям краставици. Ходих при моят гастроентеролог, неговата диагноза беше гастрит, който се е възпалил след операцията. Диагнозата е поставена на база моите оплаквания. Имах добри чернодробни изследвания и чиста ехография след операцията- каза, че всичко, свързано с жлъчката, изглежда добре. Съобразявайки се със скорошната ми операция, докторът ме попита дали да правим гастроскопия или да ми изпише лекарства (Нексиум) и да видим как ще се повлияе болката. Естествено избрах второто- Нексиум. От ден първи на приема болката спря. Проблемът е, че на 3-ия ден от приема започна да ми се гади- когато съм гладна, след като ям, като легна, оригвам се често, изпитвам странен дискомфорт в областта на слънчевия сплит... Събуждам се изморена, с чувство на слабост и ми е зле по цял ден.. повръща ми се, но не връщам засега, чувствам се замаяна. Нямам разстройство, нито болка в стомаха. От четвъртия ден намалих приема на Нексиум от два пъти по 20 мг - сутрин и вечер преди хранене, на един път- вечер преди вечеря, но дискомфортът си остана. Пих така още три дни и се обадих на лекаря (той е в друг град). Посъветва ме да спра напълно лекарството и да изчакам два дни- ако ми мине, значи е било от него, ако дискомфортът остане- да отивам на гастроскопия, да види какво става.
    Сега... след цялото дълго обяснение стигам до същинския проблем- четвърти ден след спиране на приема се чувствам по същия начин (Общо е повече от седмица вече). Почти съм сигурна, че тези симптоми нямат общо с извадената жлъчка - нямам болка в областта, където болеше преди... Но все пак питам- има ли някой, който да е преживявал подобни проблеми след операцията?
    Вече се отчайвам - извадих си жлъчката на 29 години, защото исках състоянието ми да се подобри... Вместо това се чувствам по-зле от преди и дори не знам какво да направя, за да облекча дискомфорта - не става без ядене, не става и с ядене... ужас!
    Виж целия пост
    # 703
    И аз така съм. Говоря още като първа седмица. Да питам банани може ли през първата седмица. Аз сега говорих с доктора и той каза, че може,но се страхувам още. Даже ми каза, че и кафе може, но ме е страх.
    Да, може банани. Аз даже си пиех безкофеиново кафе.


    biserra
    Ох, боже защо така при теб?
    Много глупав и лаишки съвет мога да ти дам.
    Мъжът ми слушал в някакво предаване как лекар отрича солетите.
    Не запомних защо, слагали някаква вредна съставка. От тогава не ядем солети у нас.
    Осъзнавам, че е много наивно те да са проблема, но опитай като крайна мярка преди ГС.
    Виж целия пост
    # 704
    Между другото и аз си мислех, че след като хляб се яде, би трябвало и солети да може. Обаче навсякъде в нета прочетох, че са забранени. Дали простите солети не са виновни?

    На мен ми правиха гастроскопия в деня преди операцията, докторът каза, че са задължени да огледат всичко, за да са сигурни, че няма допълнителен проблем.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия