COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 548 906
  • 32 209
# 21 660
До сега в България от 176 заразени медици, за съжаление изгубихме двама. Това са само положителните на PCR.
Едният медин не е положителен на pcr  а на бърз тест, което е за антитела, интересно е кои антитела са били.
Които и да са говорят за скорошна инфекция, има и бързи тестове за антиген.
Виж целия пост
# 21 661
Скрит текст:
500 хил. българи са 7 процента, което е... нищожен процент. Ако тези процента са тук-там, ходили, върнали се, екскурзианти? Хем все се нищи колко мега напълно непознат е тоя вирус, хем някакви твърдения се отхвърлят категорично, понеже не са от някой с пагони.

Отхвърлят се категорично, защото са идиотски.
В Ню Йорк (население малко по-голямо, отколкото българското) са го изкарали не повече от 25% от населението според серологичните тестове.
Официално починали от Ковид там са ~20000 души, реално са повече.

За да е вярно това за 500к в България, трябва да имаме поне 3-4000 смъртни случаи. Къде са?

Не са го изкарали 7 процента. Даже и 0.7% не са го изкарали вероятно.
Смъртността в БГ е под 1%,  не питай от къде знам. Wink
Напротив, питам! И ми е интересно да знам.
И аз мисля, че е толкова някъде, защото хващат около 1 на 5 заразени. Но за момента е такава. Дори и така да остане, пак е плашещ процента, сравнено със смъртността от грип, която е 0,01-0,02%.
Само едно допълнение. 0,1% е смъртността от грип при тези, които се разболяват, т.н. CFR (Case Fatality Rate).Ако се включат всички, които се заразяват с грип, включително и тези, с много леки или без симптоми, тогава смъртността или т.н. IFR (Infection Fatality Rate) е в диапазона 0,02-0,05%.
Това е е важно да се знае, защото масово се правят сравнения между IFR на К-19 с CFR при грип, докато е редно да се сравняват две еднакви категории  IFR с IFR.
Ето тук обяснено от експерт епидемиолог:
https://twitter.com/AdamJKucharski/status/1243466394991239170?s=19
Виж целия пост
# 21 662
Не знам защо цари тоя ентусиазъм, че вече сме на път да се оправим. Нещата може да станат и по-зле отколкото сме били въобще. В щатите сега чертаят някакви модели с по 3000 смъртни случая на ден след "отварянето" на страната. Ние където още се чудим къде ни е пика ще идва ли, минал ли е какво да очакваме?

В тази тема такива мнения не се толерират. Важното е психически да сме добре, стрес да няма, няма да ги мислим починалите. Да се видим с приятелките, не че досега е било забранено, както и излизането.

На мен сегашното положение ми действа много по-обезпокоително от преди, но явно само аз не съм наред да не се радвам на ресторантите и парковете.
Виж целия пост
# 21 663
No_ela може ли линк на източник? Не помня днес да съм чула нещо различно от това, което говореха в неделя.



https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/mnogo-vazhno-ministr- … v_news743669.html

Виж целия пост
# 21 664
По повод тестовете за антитела: по собствено желание си направих такъв/ с венозна не с капилярна кръв/ и IgG се позитивира неубедително. Т.е. нямам изграден имунитет, но има имунен отговор. Въпросът е защо? Кръстосана проба с групата на короната.
Може ли че антителата които се тестват да са за корона вируси по принцип, а не специфично за този? За pcr съм чела някъде че не се доказва ковид конкретно, но тук някои потребители писаха че това е стара информация; ако може някой да даде линк.
Виж целия пост
# 21 665
На вчерашния брифинг Бойко Борисов каза, че може да отпаднат КПП-тата на 6 май следобяд, и аз го чух.
ББ: "Те изиграха много важна роля. Имаме определени места, където заграждаме улица, град, махала и по този начин ще продължим да действаме. Считам, че следобед на Гергьовден може да махнем КПП-тата, защото ме е страх, че ако го направим днес, масово стотици хиляди ще се изнесат“, каза още Борисов.
от ТУК
https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/mnogo-vazhno-ministr- … v_news743669.html
Това е от днес.
Виж целия пост
# 21 666
Хахах, представям си това у нас да посмее някой депутат:

https://youtu.be/99Yf2C3dn-c

Евала! Истината ще излезе на яве при всички положения. Много манипулация има в цифрите.
Виж целия пост
# 21 667
Хахах, представям си това у нас да посмее някой депутат:

https://youtu.be/99Yf2C3dn-c
Не вярвам у нас да имаме чак толкова малоумен депутат. Естествено, че хората не умират от заболяване вирус а благодарение на него. Инфаркт, инсулт, емболия, пневмония, органна недостатъчност и т.н. са все резултати от неговото действие което е ускорило краят им.
Виж целия пост
# 21 668
Откъде знаете, че скъпата Ви не го е изкарала?
Е, не съм сигурна на 100%. Може и да го е изкарала, ако към края на януари е била в Китай, и е имала "късмета" да се срещне с един от 1000-та заразени по това време в двумилиардната държава.
Скрит текст:
п.с.
Разбирам напълно хората, които се надяват да са го изкарали ей - така помежду другото. И аз искам, ама не съм. Знам, че не съм, защото мъжът ми го тестваха миналата седмица, отрицателен е. Не вярвайте на онзи психо, който ви обяснява, че вече 300000 българи са го минали. Ако това беше вярно, щяхме отдавна да сме с препълнени болници, и много починали. Пазете се!
Или през декември във Франция – https://www.monitor.bg/bg/a/view/pyrvijat-bolen-vyv-francija-ot- … z-dekemvri-200187
Поредното доказателство, че на тестове за наличие на антитела не може да се вярва. Или поне на някои партиди от тях. Надявам се ние да разполагаме с читави бързи тестове.
Или че китайците послъгват.
Виж целия пост
# 21 669
На вчерашния брифинг Бойко Борисов каза, че може да отпаднат КПП-тата на 6 май следобяд, и аз го чух.
ББ: "Те изиграха много важна роля. Имаме определени места, където заграждаме улица, град, махала и по този начин ще продължим да действаме. Считам, че следобед на Гергьовден може да махнем КПП-тата, защото ме е страх, че ако го направим днес, масово стотици хиляди ще се изнесат“, каза още Борисов.
от ТУК
https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/mnogo-vazhno-ministr- … v_news743669.html
Това е от днес.
.....
Не споря, но обикновено каквото каже ББ - това става. Най-вероятно ще ги премахнат по принцип, но си запазват правото да ги въвеждат при карантина на отделни градове или даже области, ако се наложи.
Виж целия пост
# 21 670
До сега в България от 176 заразени медици, за съжаление изгубихме двама. Това са само положителните на PCR.
Едният медин не е положителен на pcr  а на бърз тест, което е за антитела, интересно е кои антитела са били.
Които и да са говорят за скорошна инфекция, има и бързи тестове за антиген.
на мен ми е интересно защо тя е била в остра фаза отдавна и с отрицателни пср, ако е била с IgG се потвърждава че острата фаза преди е била от ковид и пср не я е хванал, ако е била с IgM старото раззаболяване на би трябвао да било ковид, както и да е , има лекари да мислят по въпроса
Виж целия пост
# 21 671
Хахах, представям си това у нас да посмее някой депутат:

https://youtu.be/99Yf2C3dn-c
Не вярвам у нас да имаме чак толкова малоумен депутат. Естествено, че хората не умират от заболяване вирус а благодарение на него. Инфаркт, инсулт, емболия, пневмония, органна недостатъчност и т.н. са все резултати от неговото действие което е ускорило краят им.
Не благодарение на него, а с него, има разлика.
Виж целия пост
# 21 672
КППтата остават като мярка, при необходимост. Бойко вчера ги изреди. Тези в областните градове се премахват на 6ти следобяд.
Виж целия пост
# 21 673
Колко са жертвите на коронавируса в Италия?

Според ISTAT може да има три обяснения за разминаването в статистиката. Първо, тези 11 700 души не са били тествани за коронавирус, но са починали от него. Второ, вирусът може да има "индиректен ефект", като изостряне на болестни състояния като проблеми с бъбреците или други важни органи. Трето, вирусът е нанесъл удар на здравната система, особено в районите с най-голямо заразяване, което е довело до липса на здравни услуги за хора, които се нуждаят от тях.

https://www.actualno.com/world/kolko-sa-jertvite-na-koronavirusa … eB1G0Urfv_bWnbiPI
Виж целия пост
# 21 674
Хахах, представям си това у нас да посмее някой депутат:

https://youtu.be/99Yf2C3dn-c
Не вярвам у нас да имаме чак толкова малоумен депутат. Естествено, че хората не умират от заболяване вирус а благодарение на него. Инфаркт, инсулт, емболия, пневмония, органна недостатъчност и т.н. са все резултати от неговото действие което е ускорило краят им.
Не благодарение на него, а с него, има разлика.

+1
Благодари се за нещо хубаво.
В случая е в резултат/вследствие на КОВИД.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия