COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 547 705
  • 32 209
# 19 095
Скрит текст:
Гледам сега цифрите на Норвегия.
98 настанени в болница. Това е най-ниската бройка от 18 март насам.
Затова ли станаха такива оптимисти да пускат хората по 50 да се събират?
Според мен са много добре и вече започват с експериментите тип "проба-грешка". Някой ден и ние така ама кога е друг въпрос. При нас ще е по-скоро "разрешиха 50 събраха се 500".
И още една добра новина. Централното Статистическо Бюро е изчислило, че откакто пандемията е настъпила, в Норвегия умират по-малко хора от обикновеното за този период в годината.
В други държави като Франция, Испания, Швеция, Белгия и Нидерландия умират много повече от обичайното за този период от годината.
Норвежците са някакви полубогове или какво? Satisfied За България има ли такива данни - каква е смъртността сега в сравнение със смъртността по това време на годината в предишни години?

Нещо друго видях в новините по този повод. Преди седмица може би беше, изкараха една статистика, как броят на загиналите при катастрофи бил спаднал двойно, защото движението по пътищата било намаляло заради мерките. Разбира се, в други категории пък сигурно ще има увеличение, самоубийствата като начало чувам са скочили. Така че, сравнението с минали години и съпоставянето на увеличението не е съвсем адекватно, защото типичната картина в момента е повлияна не само от вируса, а и от мерките поркай него.
Виж целия пост
# 19 096
Скрит текст:
Да, с рано наложени мерки в Белгия пак има по висока смъртност от Швеция. Посещенията на домовете за възрастни хора бяха спрени още в началото на епидемията, но вирусът си проникна в някои от тях чрез персонала. В добавка както в много държави в началото липсваха защитни облекла и материали за персонала, както и достатъчен брой тестове за да се отсява заразеният персонал и резиденти в домовете. Добре, че все пак всеки си е в отделна стая в домовете, това все пак намали заразяването.

Скрит текст:
Безотговорност е на сегашния етап да има заразени старчески домове (информация е достъпна от Италия и Испания и е ясно, че старческите домове изгоряха от инфекцията) - при положение, че вече има защитни облекла, маски и ръкавици достатъчно - организираха се нещата и вече сме на етап, в който не би трябвало да има липси.
Щабът трябва всеки ден да тръби, че трябва да се пазят старческите домове - да раздадат защитни облекла на държавните, на частните да ходят да ги проверяват, защото там трябва собствениците им да купуват тези облекла и да си снабдяват персонала - от тези домове може да има смъртност. Младите и здравите карат леко вируса. Не го ли разбраха вече отговорните институции този факт?
Също така може да бъде заразен възрастен резидент от дом за възрастни ако отиде в болница за преглед, изследване или хоспитализация, след което се завърне в дома и заразата се предава.

Тези хора от старческите домове, обикновено не ходят в болници - домовете си имат лекари, които ги посещават. А и във всеки старчески дом има медицински сестри. Стигне ли възрастен човек до болница...нещата не са розови....А пък ако от болница се върне заразен, егати и септиката, егати и антисептиката - персоналът в тези болници трябва да си изяде дипломите, начело с директора.
Виж целия пост
# 19 097
Casa, да, да се отворят училищата за завършващите, да може да се играе в парковете, да отворят Витоша, да махнат КППтата. Едновременно с това да се тества масово, да се прекъсват инфекциозните вериги. Да се отворят ресторанти, барове и т. н. Да се спазва дистанция, да се спазва лична хигиена.

А иначе при мен ще отварят детските площадки, музеите и зоологическите градини. До месец предполагам и гастрономията.

Аз чудесно разбирам, че в тази ситуация като цяло сме шах и мат. Но не е вариант да живеем по този начин до лекарство или ваксина. Много хора остават без работа. Току що четох за 150 уволнени държавни служители в Кюстендил. Кой ще им плаща на безработните ? Държавата? Да, ама и това е до време. Ако не върви икономиката, просто няма пари. От икономиката зависи и здравната система все пак.

Туризъм няма, той колко процента от БВП беше? 10 или по-малко?
Виж целия пост
# 19 098
Скрит текст:
Гледам сега цифрите на Норвегия.
98 настанени в болница. Това е най-ниската бройка от 18 март насам.
Затова ли станаха такива оптимисти да пускат хората по 50 да се събират?
Според мен са много добре и вече започват с експериментите тип "проба-грешка". Някой ден и ние така ама кога е друг въпрос. При нас ще е по-скоро "разрешиха 50 събраха се 500".

И още една добра новина. Централното Статистическо Бюро е изчислило, че откакто пандемията е настъпила, в Норвегия умират по-малко хора от обикновеното за този период в годината.
В други държави като Франция, Испания, Швеция, Белгия и Нидерландия умират много повече от обичайното за този период от годината.
Норвежците са някакви полубогове или какво? Satisfied За България има ли такива данни - каква е смъртността сега в сравнение със смъртността по това време на годината в предишни години?
Да намаляла е смъртността в България с 10%

Това е добре.

Лъвица, не се обсъждат начините на умиране, а чистите цифри. Логично е по-малко да загиват в катастрофи, ако хората не карат, а си стоят по домовете. Също толкова малко изненадващи ще са цифрите, ако се окаже, че повече са се самоубили или са били убити от партньора си, когато хората си стоят по домовете.
Виж целия пост
# 19 099
Скрит текст:
Гледам сега цифрите на Норвегия.
98 настанени в болница. Това е най-ниската бройка от 18 март насам.
Затова ли станаха такива оптимисти да пускат хората по 50 да се събират?
Според мен са много добре и вече започват с експериментите тип "проба-грешка". Някой ден и ние така ама кога е друг въпрос. При нас ще е по-скоро "разрешиха 50 събраха се 500".

И още една добра новина. Централното Статистическо Бюро е изчислило, че откакто пандемията е настъпила, в Норвегия умират по-малко хора от обикновеното за този период в годината.
В други държави като Франция, Испания, Швеция, Белгия и Нидерландия умират много повече от обичайното за този период от годината.
Норвежците са някакви полубогове или какво? Satisfied За България има ли такива данни - каква е смъртността сега в сравнение със смъртността по това време на годината в предишни години?
В Белгия умират в повече главно на 80+ и 65+. Под тази възраст умират по малко и по специално значително по малко между 20 и 45. И не защото са богове, а заради по малкото катастрофи.
Виж целия пост
# 19 100
Тука се коментира подробно смъртността сега и за минали години.

Виж целия пост
# 19 101
Скрит текст:
Скрит текст:
Да, с рано наложени мерки в Белгия пак има по висока смъртност от Швеция. Посещенията на домовете за възрастни хора бяха спрени още в началото на епидемията, но вирусът си проникна в някои от тях чрез персонала. В добавка както в много държави в началото липсваха защитни облекла и материали за персонала, както и достатъчен брой тестове за да се отсява заразеният персонал и резиденти в домовете. Добре, че все пак всеки си е в отделна стая в домовете, това все пак намали заразяването.

Скрит текст:
Безотговорност е на сегашния етап да има заразени старчески домове (информация е достъпна от Италия и Испания и е ясно, че старческите домове изгоряха от инфекцията) - при положение, че вече има защитни облекла, маски и ръкавици достатъчно - организираха се нещата и вече сме на етап, в който не би трябвало да има липси.
Щабът трябва всеки ден да тръби, че трябва да се пазят старческите домове - да раздадат защитни облекла на държавните, на частните да ходят да ги проверяват, защото там трябва собствениците им да купуват тези облекла и да си снабдяват персонала - от тези домове може да има смъртност. Младите и здравите карат леко вируса. Не го ли разбраха вече отговорните институции този факт?
Също така може да бъде заразен възрастен резидент от дом за възрастни ако отиде в болница за преглед, изследване или хоспитализация, след което се завърне в дома и заразата се предава.

Тези хора от старческите домове, обикновено не ходят в болници - домовете си имат лекари, които ги посещават. Стигне ли възрастен човек до болница...нещата не са розови....А пък ако от болница се върне заразен, егати и септиката, егати и антисептиката - персоналът в тези болници трбява да си изяде дипломите.

Понякога отиват в болница. В Норвегия има един такъв случай на един дядо, отишъл да се лекува за друго в болница, там се заразил и като се върнал заразил и много други в старческия дом и много от тях умрели. Не помня дали и дядото умря, но от старческия дом критикували болницата, че не били взели мерки. Това в началото на кризата, още преди да се въведат строгите мерки.
Не всичко може да се излекува в старческия дом. Понякога отиват в болница.
Виж целия пост
# 19 102
Скрит текст:
Скрит текст:
Гледам сега цифрите на Норвегия.
98 настанени в болница. Това е най-ниската бройка от 18 март насам.
Затова ли станаха такива оптимисти да пускат хората по 50 да се събират?
Според мен са много добре и вече започват с експериментите тип "проба-грешка". Някой ден и ние така ама кога е друг въпрос. При нас ще е по-скоро "разрешиха 50 събраха се 500".

И още една добра новина. Централното Статистическо Бюро е изчислило, че откакто пандемията е настъпила, в Норвегия умират по-малко хора от обикновеното за този период в годината.
В други държави като Франция, Испания, Швеция, Белгия и Нидерландия умират много повече от обичайното за този период от годината.
Норвежците са някакви полубогове или какво? Satisfied За България има ли такива данни - каква е смъртността сега в сравнение със смъртността по това време на годината в предишни години?
Да намаляла е смъртността в България с 10%

Това е добре.

Лъвица, не се обсъждат начините на умиране, а чистите цифри. Логично е по-малко да загиват в катастрофи, ако хората не карат, а си стоят по домовете. Също толкова малко изненадващи ще са цифрите, ако се окаже, че повече са се самоубили или са били убити от партньора си, когато хората си стоят по домовете.

Друго имам предвид. Много хора казват, смъртността в периода е скочила с n%, значи толкова някъде са умрели от вируса. Или е спаднала с n%, значи не е толкова смъртоносен вируса. Или е същата, значи си е обикновен грип. И т.н. тълкувания. Тези сметки не са правилни.
Виж целия пост
# 19 103
Не виждам в държавите наистина да има желание за лечение и неразпространение на вируса.Завърналата се болна от Нидерландия още от там е била зле.В самолета и дали кислородна маска.Сега вече е в критично състояние.Там като е тръгнала от Хага до летището в Амстердам,после в самолета и накрая у нас е поставила в риск сума ти народ.Чудя се нашите власти ще уведомят ли работодателят и колегите на жената в Хага да си имат едно на ум?Може да стане огнище на раб.място.Май на никой не му пука.

Пука му. Лично съм се заела с издирване на оранжерията, но се оказа, че нито един българин не иска да каже коя е тя, а те са много.
Само споменават, бегло, посредническата фирма, която е полска и няма добра репутация тук.

Телевизията би отразила подобно нещо (преди няколко седмици имаше за полски работници), но не можем да кажем “в една оранжерия ”. Собствениците много често нямат представа за нищо свързано с работниците, защото плащат на тази посредническа фирма, която ги набира. Те ги карат с бусчета до работата. Нашите не говорят език..и така омагьосан кръг.
Ако има болни, ще им се обърне внимание, но трябва да подадат сигнал по установения ред.
Виж целия пост
# 19 104
Тези хора от старческите домове, обикновено не ходят в болници - домовете си имат лекари, които ги посещават. А и във всеки старчески дом има медицински сестри. Стигне ли възрастен човек до болница...нещата не са розови....А пък ако от болница се върне заразен, егати и септиката, егати и антисептиката - персоналът в тези болници трябва да си изяде дипломите, начело с директора.
Случва се да ходят в болница за консултация или изследване. Може и за нещо банално да бъдат хоспитализирани, някои имат и апендикс.
За съжаление въпреки всички мерки в болниците, никога нае може да има гаранция за 100%  безопастност.
Виж целия пост
# 19 105
DeltaAzimut, Fenris и нашият първи случай за заразения от дома за възрастни е такъв. Човекът е постъпил в болницата с инсулт вероятно /не съм сигурна/, неврологът е бил заразен и го е заразил. Върнали са го в дома и сега целият дом е пламнал.
Виж целия пост
# 19 106

Тези хора от старческите домове, обикновено не ходят в болници - домовете си имат лекари, които ги посещават. Стигне ли възрастен човек до болница...нещата не са розови....А пък ако от болница се върне заразен, егати и септиката, егати и антисептиката - персоналът в тези болници трбява да си изяде дипломите.

Понякога отиват в болница. В Норвегия има един такъв случай на един дядо, отишъл да се лекува за друго в болница, там се заразил и като се върнал заразил и много други в старческия дом и много от тях умрели. Не помня дали и дядото умря, но от старческия дом критикували болницата, че не били взели мерки. Това в началото на кризата, още преди да се въведат строгите мерки.
Не всичко може да се излекува в старческия дом. Понякога отиват в болница.

Това е ясно, понякога се налага да отиват в болница. Но при сегашното положение на нещата, когато ври и кипи заради тази Корона, да изпишат стар човек заразен с Корона, е кощунство. Но какво ли се чудя - у нас в България, 150 души медицински персонал е болен, то те са половината от тези, които са настанени в болници. Какъв парадокс - хората, които са настанени в болници, са 350 човека, в това число и заразеният медицински персонал 150 души, които така и така са си в болници....чудничко просто.
Виж целия пост
# 19 107
Скрит текст:
Скрит текст:
Гледам сега цифрите на Норвегия.
98 настанени в болница. Това е най-ниската бройка от 18 март насам.
Затова ли станаха такива оптимисти да пускат хората по 50 да се събират?
Според мен са много добре и вече започват с експериментите тип "проба-грешка". Някой ден и ние така ама кога е друг въпрос. При нас ще е по-скоро "разрешиха 50 събраха се 500".

И още една добра новина. Централното Статистическо Бюро е изчислило, че откакто пандемията е настъпила, в Норвегия умират по-малко хора от обикновеното за този период в годината.
В други държави като Франция, Испания, Швеция, Белгия и Нидерландия умират много повече от обичайното за този период от годината.
Норвежците са някакви полубогове или какво? Satisfied За България има ли такива данни - каква е смъртността сега в сравнение със смъртността по това време на годината в предишни години?
Да намаляла е смъртността в България с 10%

Това е добре.

Лъвица, не се обсъждат начините на умиране, а чистите цифри. Логично е по-малко да загиват в катастрофи, ако хората не карат, а си стоят по домовете. Също толкова малко изненадващи ще са цифрите, ако се окаже, че повече са се самоубили или са били убити от партньора си, когато хората си стоят по домовете.

Друго имам предвид. Много хора казват, смъртността в периода е скочила с n%, значи толкова някъде са умрели от вируса. Или е спаднала с n%, значи не е толкова смъртоносен вируса. Или е същата, значи си е обикновен грип. И т.н. тълкувания. Тези сметки не са правилни.

Ама аз не говоря изобщо за това. А за смъртността по принцип. С или без вирус. Според мен по-ниската смъртност се дължи на фактори като по-малко каране на коли, по-малко ходене на работа (трудови злополуки), никакво ходене на нощен клуб (злополуки под влияние на алкохол) и други такива подобни.
Виж целия пост
# 19 108
Цитат
Пука му. Лично съм се заела с издирване на оранжерията
Нямам предвид хора като теб,а тези на по-високо ниво.Нали всичко правят само и единствено за нашето добруване.Пари прибират затова.Иначе ти прави чест,че си се заела с това.Света гори.Трябва всяко малко огнище ако може да се предотврати.Много са болните и жертвите при вас.
Виж целия пост
# 19 109
Аз не мога да я разбера драмата с липсата на предпазни средства в болниците вече на този етап. Как 2 месеца все още има зле оборудвани с маски и шлемове болници? Или въпреки тях се заразяват? Не мога да схвана наистина какво се случва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия