COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 549 643
  • 32 209
# 20 925
Според мен търсенето на лекарство е по-приоритетно в момента. Бих се ваксинирала само ако ваксината е абсолютно сигурна, което няма да стане скоро. Дали трябва да е задължителна, когато бъде пусната, не знам. С времето ще се разбере.
Виж целия пост
# 20 926
"Ваксини със сигурност ще има, дори повече от 10. Коронавирусът е РНК-вирус, а тези вируси мутират сезонно. Това означава, че нито една ваксина няма да е сигурна завинаги – тя ще е ефикасна срещу сегашния щам, но не е и срещу мутиралия. Но със сигурност ваксината ще има ефект върху катастрофалното нарастване на броя заболелите".

- от Националния консултант по кардиология проф. Иво Петров
https://www.dnes.bg/stranata/2020/05/03/koronavirusyt-shte-ostan … in-i-ebola.448326
Това не беше ли онзи, дето говореше за букет от вируси?
Не, онзи се казва Добрин Василев.
https://m.zdrave.net/Новини/Доц.-Добрин-Василев--COVID-19-е-буке … изгради---/n13029
Реших да му дам шанс да изчета цялото интервю с идеята, че може да не е правилно заглавието, но стигнах дотам, че мистериозно са изчезнали 21млн абонати в Китай и се отказах Grinning
Виж целия пост
# 20 927
Аз подозирам, че като се създаде ваксина ще се съсипят да ни показват как този или онзи политик си я слага. Нали така един натегач нашенски пи заедно с кмета на Варна вода от морето пред камерите....
Виж целия пост
# 20 928
Скрит текст:
Цитат на: Ladybird_ link=topic=1198767.msg40678296#msg40678296
[/quote
Къде и кога доц. Мангъров е "проповядвал" умишлено заразяване?

Непрекъснато . Даже въведе термина "поепидемчване" който представи като професионален . Чичко гугъл не показа някой друг освен Мангъров да го е използвал .

1. Изразът е проепидемИчване. А не проепидемчване.
2. Използва се от епидемиолозите очевидно. Пускам статия от 2016 по повод хепатит А, там говори друг лекар и използва същия израз:

https://dariknews.bg/regioni/plovdiv/250-sa-sluchaite-na-hepatit … a-noemvri-1629623

3.Имунитет са сигурни всички вирусолози, че има. Само дето е максимум 3 години според тях.
Мангъров го обяснява в някои интервюта много подробно за антителата. Накратко казано, антитела се образуват 100 %, дори да са малко или да намалеят с времето, клетките имат памет и в момента в който вируса те нападне отново, почват да произвеждат нови антитела, защото клетките имат памет за това и съответно го караш по -леко.

Мангъров говори на база на всичко досега познато. А ковид не е. Постоянно изненадва. Та Мангъров може да е прав, може и да не е.
Както каза кардиологът сутринта-някога са мислели, че земята е плоска, това е пишело в учебниците. Да ама не.
Виж целия пост
# 20 929
Ресторантите ще страдат от липса на клиенти. След като работят с намален капацитет и персонала ще е намален. Много вероятно ще решат сами да затворят или да си останат на стария принцип само за доставки за вкъщи. Разходите им няма да са оправдани за цялото това "упражнение" по спазване на мерките като дезинфекциране на маси и т.н., ако въобще се спазва, разбира се. Подозирам, че ако си позволят много да прекрачват границите може и да ги затворят.
Виж целия пост
# 20 930
Ваксина или лекарство?
Да се предпазим или да се лекуваме?
Виж целия пост
# 20 931
От което производителите печелят повече.
Виж целия пост
# 20 932
Ама ресторантьорите ако не могат да си организират бизнеса в новите условия да вземат и да се занимават с нещо друго. Ето - доставки на храна по домовете процъфтява, няма маси, няма оливерници и менюта, миене на прибори и т.н.
Виж целия пост
# 20 933
Аз ваксина не бих си сложил, защото ще бързат и не се знае след 2, 3 години какво може да ми се случи. И никой не може да ме задължи да си я слагам.
Виж целия пост
# 20 934
Сто страници "Чакаме ваксина, иначе седим у нас", сега вече нам-си-колко - "Да ме убият няма да се ваксинирам". И после - ама българинът е много недисциплиниран беее, Ганьовци, мисирки, мискини. Значи, като кажат "Стоите по диваните и не дишате", стоим и който мърда и диша - хаймана. Ама като кажат - аре, имаме ваксина, давайте, че ще си ... нали... не може, не искаме.
Сериозно ли вярвате, че ваксината ще бъде доброволна? Няма да има голямо значение кой иска или не иска.ББ днес ясно заяви, че като излезе ваксина ще се ваксинира масово.
Виж целия пост
# 20 935
Тоя Мангъров ли е какъв е, не знам откъде дойде, обаче това, което казва е обществено опасно. Колективен имунитет значи няколко милиарда заразени и поне милиард починали из цял свят.  С много тежки щети - икономически освен човешки. Ама, моля ви се, има ли сериозно хора, които го подкрепят? Това не е хуманно!
Ама вие произвеждате сензации, как го измислихте милиард починали, още малко и ще го изкарате по - страшно и от чумата. То верно, че очите на страха са големи, ама чак пък толкова Close
Виж целия пост
# 20 936
Летището в австрийската столица предлага бързи тестове за коронавирус, започвайки от утре, в случай на отрицателен тест, за да се избегне 14-дневната карантина, която е задължителна при влизане в Австрия. Пътуващите, които искат да влязат в страната, трябва да представят медицинско свидетелство, което показва отрицателен резултат от covid-19 с PCR тест, който не е по-рано от четири дни или, в противен случай, да се подложи на карантина. Летището съобщава, че тестът за PCR, който предлагат, струва 190 евро - провежда се в мобилна лаборатория - и резултатът му се получава за около три часа.
Виж целия пост
# 20 937
Как ще се осъществи задължително  ваксиниране?
Виж целия пост
# 20 938
Скрит текст:
Скрит текст:
Цитат на: Ladybird_ link=topic=1198767.msg40678296#msg40678296
[/quote
Къде и кога доц. Мангъров е "проповядвал" умишлено заразяване?

Непрекъснато . Даже въведе термина "поепидемчване" който представи като професионален . Чичко гугъл не показа някой друг освен Мангъров да го е използвал .

1. Изразът е проепидемИчване. А не проепидемчване.
2. Използва се от епидемиолозите очевидно. Пускам статия от 2016 по повод хепатит А, там говори друг лекар и използва същия израз:

https://dariknews.bg/regioni/plovdiv/250-sa-sluchaite-na-hepatit … a-noemvri-1629623

3.Имунитет са сигурни всички вирусолози, че има. Само дето е максимум 3 години според тях.
Мангъров го обяснява в някои интервюта много подробно за антителата. Накратко казано, антитела се образуват 100 %, дори да са малко или да намалеят с времето, клетките имат памет и в момента в който вируса те нападне отново, почват да произвеждат нови антитела, защото клетките имат памет за това и съответно го караш по -леко.

Мангъров говори на база на всичко досега познато. А ковид не е. Постоянно изненадва. Та Мангъров може да е прав, може и да не е.
Както каза кардиологът сутринта-някога са мислели, че земята е плоска, това е пишело в учебниците. Да ама не.

Ехх, как пък един вирусолог или имунолог не се намери да каже, че няма имунитет? Само не ми цитирайте СЗО, това сме го коментирали вече.
Виж целия пост
# 20 939
Споко бе хора - когато ваксината е факт, първо ще се сложи вероятно на най-застрашените. Предполага се, че списващите тук не са над 65г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия