COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 547 714
  • 32 209
# 22 275
Там, където разхлабват мерки в Европа, епидемията е овладяна или върви към овладяване, т.е. подобрили са се нещата и разхлабват нещо, което ние не сме въвеждали. Няма такова нещо като организирано разхлабване на мерки от еди коя си дата, всичко е индивидуално и зависи от това на какъв етап от епидемията си. Ние разхлабваме мерки, без реално да сме овладяли нищо, като сега даже сме по-зле, отколкото сме били преди месец, тогава сме имали средно за трите дни по 22 нови случая.  Единствено в София случаите вървят надолу, на много други места се появяват нови огнища. Съжалявам, но за мен това не изглежда като епидемия, която е под контрол.
Виж целия пост
# 22 276
Тесла, защо да се съобразяваме с разхлабването в Европа? Те разхлабват, защото са овладели ситуацията и случаите им намаляват. Ние нищо не сме овладели и изведнъж свалихме всички мерки. Те действат много по-предпазливо с голяма разлика в разхлабването на отделните мерки, поне аз така ги виждам нещата. Всъщност ние в момента сме с едни от най-разхлабените мерки, особено като се има в предвид навън какво се случва.
То не е задължително да се съобразяваме с разхлабването в Европа, аз го давам като пример че апокалиптичните прогнози на ЕС за България няма да се сбъднат а на всичкото отгоре идват от места където са на светлинни години от нас по успешно справяне с вируса защото починалите са им десетки пъти над нашите на глава от населението. Не мога да разбера откъде им дойде самочуствието да ни обясняват как ние ей сега ще катастрофираме при положение че техните резултати са катастрофа в сравнение с нашите. Пред нас са само Малта, Словакия и Латвия, само те са пред нас, и се справят по успешно от нас в ЕС. Така че ако обичат да не ми обясняват какъв ад ще бъде в  България държави които вече са катастрофирали в борбата с Ковид, а ние не сме. Защото напрактика почти целият ЕС е зад нас по жертви. Но при нас щяла да бъде катастрофата. Аман от глупости.
Виж целия пост
# 22 277
LillyM, съгласна съм. Само се чудя какво ще се случи у нас в бъдеще с мерките? Дали ще продължат в стил "Видин" или ще дадат заден?
Виж целия пост
# 22 278
Добър вечер.
Като новост от Испания , мога да споделя че обещания безлихвен  кредит който правителството щеше да отпуска на хората за наеми, се оказа лихвен🤣🤣.
Кога ли ще се срине цялата история на това правителство 🤣!?
Виж целия пост
# 22 279
Къде и какво са овладяли? Аз досега КПП не съм видяла, маска сложих три пъти в магазин, ходя на работа, детето ми на училище, каня гости и ходя на гости, по паркове и гори не спрях да ходя, защото никой не го забрани. Като бяхме много болни всички в къщи, не тестове, ами рецепти за лечение нямаше кой да ни даде, само болнични по телефона. Познавам две заразени жени, които работят в магазини за храна и на двете нищо им няма.
Виж целия пост
# 22 280
Масово тестване е единственото  спасение у нас за да избегнем "вечната карантина". Това да гасим огнища не си е работа в дългосрочен план особено както няма "ефикасно проследяване" на контактните лица.
Виж целия пост
# 22 281
Тесла, защо да се съобразяваме с разхлабването в Европа? Те разхлабват, защото са овладели ситуацията и случаите им намаляват. Ние нищо не сме овладели и изведнъж свалихме всички мерки. Те действат много по-предпазливо с голяма разлика в разхлабването на отделните мерки, поне аз така ги виждам нещата. Всъщност ние в момента сме с едни от най-разхлабените мерки, особено като се има в предвид навън какво се случва.
То не е задължително да се съобразяваме с разхлабването в Европа, аз го давам като пример че апокалиптичните прогнози на ЕС за България няма да се сбъднат а на всичкото отгоре идват от места където са на светлинни години от нас по успешно справяне с вируса защото починалите са им десетки пъти над нашите на глава от населението. Не мога да разбера откъде им дойде самочуствието да ни обясняват как ние ей сега ще катастрофираме при пложение че техните резултати са катастрофа в сравнение с нашите. Пред нас са само Малта, Словакия и Латвия, само те са пред нас, и се справят по успешно от нас в ЕС. Така че ако обичат да не ми обясняват какъв ад ще бъде в  България държави които вече са катастрофирали в борбата с Ковид, а ние сме не. Защото напрактика почти целият ЕС е зад нас по жертви. Но при нас щяла да бъде катастрофата. Аман от глупости.
Тя катастрофата не е до бр. жертви от корона, а до възможноста на всеки един нуждаещ се пациент да получи адекватно и навременно лечение. Не например очен лекар да лекува каквото дойде....
Виж целия пост
# 22 282
Масово тестване е единственото  спасение у нас за да избегнем "вечната карантина". Това да гасим огнища не си е работа в дългосрочен план особено както няма "ефикасно проследяване" на контактните лица.

Неосъществимо обаче, поне на този етап.
Виж целия пост
# 22 283
Цитат
Значи българската журналистика освен че е обезличена от подмазване, вече е и пълно посмешище
От кой се учи на гъзолизство? От най-добрите.Колко са честни и обективни немските медии?Айде да не се връщаме на теми от преди  години до ден днешен.Ще се справят,но не им се получава.
Виж целия пост
# 22 284
Периодът на нужда от масово тестване отмина. Сега се успокойте и си намерете друг сериал.

Силвърстоун, не ги знам от кого се учат. Не е от немските, нито даже от руските. Съмнявам се и в третия свят да има такава журналистика, пък ти си препрочитай стари теми колкото искаш и въобще вярвай в каквото искаш.
Виж целия пост
# 22 285
Тесла, защо да се съобразяваме с разхлабването в Европа? Те разхлабват, защото са овладели ситуацията и случаите им намаляват. Ние нищо не сме овладели и изведнъж свалихме всички мерки. Те действат много по-предпазливо с голяма разлика в разхлабването на отделните мерки, поне аз така ги виждам нещата. Всъщност ние в момента сме с едни от най-разхлабените мерки, особено като се има в предвид навън какво се случва.
То не е задължително да се съобразяваме с разхлабването в Европа, аз го давам като пример че апокалиптичните прогнози на ЕС за България няма да се сбъднат а на всичкото отгоре идват от места където са на светлинни години от нас по успешно справяне с вируса защото починалите са им десетки пъти над нашите на глава от населението. Не мога да разбера откъде им дойде самочуствието да ни обясняват как ние ей сега ще катастрофираме при пложение че техните резултати са катастрофа в сравнение с нашите. Пред нас са само Малта, Словакия и Латвия, само те са пред нас, и се справят по успешно от нас в ЕС. Така че ако обичат да не ми обясняват какъв ад ще бъде в  България държави които вече са катастрофирали в борбата с Ковид, а ние сме не. Защото напрактика почти целият ЕС е зад нас по жертви. Но при нас щяла да бъде катастрофата. Аман от глупости.
Тя катастрофата не е до бр. жертви от корона, а до възможноста на всеки един нуждаещ се пациент да получи адекватно и навременно лечение. Не например очен лекар да лекува каквото дойде....
Еми явно там не всеки получава адекватно лечение, защото резултатите на почти целият ЕС са катастрофа в сравнение с нас. В крайна сметка всичко опира точно до това до броя жертви. Дори прехвалената Германия с отлично то здравеопазване, огромният брой интензивни легла и т.н. резултатите и са катастрофа в сравнение с нашите. 8 пъти повече починали на глава от населението.
Виж целия пост
# 22 286
Тесла, да, бяха зле, имат много повече жертви и не трябва да поучават, но кажи честно не те ли притеснява това, че Австрия и Швейцария вече регистрират по-малко случаи от нас? При положение, че държави, които бяха много по-зле от нас, в момента са по-добре, това какво говори?  Просто се опитвам да кажа, че в най-добрия случай тъпчем на едно място, а в най-лошия случай се влошаваме.
Виж целия пост
# 22 287
Благодаря ви за отговорите Kalinka, Ladybug!
А има ли някъде библиотеки, работещи с потребители, за да ми кажете какви са мерките, които са взети? Ние от другата седмица, след отпадането на ИП ще започнем да работим активно с читатели и искам да си аправя някакъв план за работа.

И библиотеките ли отварят вече?
Така ни казаха. Отпадне ли ИП се връщаме към нормална работа.
Виж целия пост
# 22 288
Скрит текст:
Тесла, защо да се съобразяваме с разхлабването в Европа? Те разхлабват, защото са овладели ситуацията и случаите им намаляват. Ние нищо не сме овладели и изведнъж свалихме всички мерки. Те действат много по-предпазливо с голяма разлика в разхлабването на отделните мерки, поне аз така ги виждам нещата. Всъщност ние в момента сме с едни от най-разхлабените мерки, особено като се има в предвид навън какво се случва.
То не е задължително да се съобразяваме с разхлабването в Европа, аз го давам като пример че апокалиптичните прогнози на ЕС за България няма да се сбъднат а на всичкото отгоре идват от места където са на светлинни години от нас по успешно справяне с вируса защото починалите са им десетки пъти над нашите на глава от населението. Не мога да разбера откъде им дойде самочуствието да ни обясняват как ние ей сега ще катастрофираме при пложение че техните резултати са катастрофа в сравнение с нашите. Пред нас са само Малта, Словакия и Латвия, само те са пред нас, и се справят по успешно от нас в ЕС. Така че ако обичат да не ми обясняват какъв ад ще бъде в  България държави които вече са катастрофирали в борбата с Ковид, а ние сме не. Защото напрактика почти целият ЕС е зад нас по жертви. Но при нас щяла да бъде катастрофата. Аман от глупости.
Тя катастрофата не е до бр. жертви от корона, а до възможноста на всеки един нуждаещ се пациент да получи адекватно и навременно лечение. Не например очен лекар да лекува каквото дойде....
Еми явно там не всеки получава адекватно лечение, защото резултатите на почти целият ЕС са катастрофа в сравнение с нас.
[/quote]
Значи според теб болните от ковид в UK, Франция, Италия, Испания се лекуват неадекватно в сравнение с България?
Виж целия пост
# 22 289
Тесла, да, бяха зле, имат много повече жертви и не трябва да поучават, но кажи честно не те ли притеснява това, че Австрия и Швейцария вече регистрират по-малко случаи от нас? При положение, че държави, които бяха много по-зле от нас, в момента са по-добре, това какво говори?  Просто се опитвам да кажа, че в най-добрия случай тъпчем на едно място, а в най-лошия случай се влошаваме.
какво значи по добре, по малко новозаразени ли
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия