COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 547 437
  • 32 209
# 22 890
на новините на бтв го гледах. Той е нарушител, но му се размина, явно защото е познат. Ако беше друг обект със сигурност щеше да има глоба - терасата не е никаква тераса, а е остъклено заведението, или онайлонено отвсякъде.

Гледах. Ами ще държи затворен като не може да отвори прозорци, за да е тераса. Коя тераса е само с отваряем покрив? Някакъв аквариум ли е това? Глоби нямало да се налагат в случай, че здравето на посетителите не е застрашено? Нали като не е отворено става инкубатор на вируса, как да не е застрашено? Явно тук парите са водещи, а не грижата за здравето на клиента и другите в обществото.
Виж целия пост
# 22 891
В Италия лок дауна даде резултат след 1 месец твърди мерки. Ние отпускаме всичко когато епидемията пламна...Не разбирам умишлено ли е. Махнаха КПП за да може всичко живо да отиде на агне.
Виж целия пост
# 22 892
Хванали се едни нашенски сезонни работници, организирани от посредници, и кацнали на парижкото летище да ходят да работят на пъпеши и ягоди. Обаче там им казАли - нЕма да минавате, нямате постоянен адрес. И ги настанили в център за чужденци на летището. Утре ще ни ги изпращат обратно да си ги приберем. Само не разбрах кой ще плати билетите.
Hands Plus1
И студентите се готвели да тръгват на бригади в САЩ ?!
Виж целия пост
# 22 893
А между другото някой пуснал ли е някакви изисквания за организация на работата в офисите? Ние се подготвяме за нормален ритъм, но в общи линии сами редим офиса така че да е безопасен, не съм срещала указания.

Май не. Чуждестранният работодател на съпруга ми от почти месец ги готвят за връщане, като все повтарят да се съобразят с изискванията на местно ниво, но такива няма.
Театърът на Б.Б. няма даже и да го коментирам (не, че не го очаквах).
Виж целия пост
# 22 894
Косвено познавам жена, която замина за Франция на сезонна работа. Чувайки за блокираните на летището, решихме, че е сред тях. Ами, не. Отишли са и безпроблемно работят. Заминаха преди дни...
Виж целия пост
# 22 895
Тази тема стана все едно съм на дебати в Парламента.
Освен това, стигнахма до там на държави като Австрия да им било тъжно за нас, на фона на техни-наши заболели и починали. Дано да си останем със сравнително малко случаи, но не е ли безочливо подобно заявление?  Други пък все плюят по българското, все ние сме глупаци, все при нас всичко е пари. Не е ли пример за това Италия и в частност Ломбардия, където не можаха да затворят сума ти производства точно под натиска на маститите им собственици, за които човешкия живот е нищо. Не беше ли масово вътреболничното  разпространение на вируса точно при тях?
И след като всички роптаем, че при нас парите са над здравето, не е ли лицемерно да протестираме срещу лечението на хора, които нямат осигуровки? Нали здравето, още повече нечий живот, е по-важен от парите? И ако ние трябва да определяме кой да   получи лечение, бихме ли го отпратили с лека ръка, само защото няма платени осигуровки?
Виж целия пост
# 22 896
Затова ли прекъснаха програмата за да може псевдо журналисти да питат Бойко за Левски? Часта с въпросите е безумна...
Виж целия пост
# 22 897
Kaза за детските градини и училищата, че няма да отварят, от щаба били категорични.
Виж целия пост
# 22 898
Обаче няма да се кахърим за изпитите  - ако трябва ще получат някоя от спортните зали, ако не им стигне мястото по училищата.
Бтв си дават филмите.
Виж целия пост
# 22 899
А между другото някой пуснал ли е някакви изисквания за организация на работата в офисите? Ние се подготвяме за нормален ритъм, но в общи линии сами редим офиса така че да е безопасен, не съм срещала указания.

Има Кратко ръководство за работодатели и Стандарт за безопасни и здравословни условия на труд в условията на Ковид 19.
И двете са достъпни в нета. На сайта на МЗ има препоръки за работодатели и за подготовка на работното място.
Виж целия пост
# 22 900
ББ: - при над 100 заболели на ден, затварят всичко. Близо сме.
 
Ами, при нас Меркел нареди да отпускаме вече, но ако в някоя провинция станат по над 50 на 100хил.души заразени, пак ще се въвеждат "спешни" мерки по региони. Той от нея слуша Sparkling Heart
Иначе, ни остави всяка провинция сама да реши за отварянето на кафенета и ресторанти.
Виж целия пост
# 22 901
Не мога да го слушам ББ - На малкото смислени въпроси, които му зададоха, той си знае едни мантри и си рецитира колко били твърди мерките в чужбина, колко меки у нас. Направо съм отчаяна. Въпросът за заразени самолети от Холандия, той говори за ЕС колко е велик....
Виж целия пост
# 22 902
Точно същото влизам да напиша, отчаяна съм, "хахаха, днес гледам по Витошка, това ако е карантина, хахахха"...
За полетите със заразени нищо, милион тестове още чакаме, нещо смотолеви после, не разбрах, пари, нехарчене....
Виж целия пост
# 22 903
Е, нали мерките ни бяха най- адекватни и строги, първенци в Европа, пък сега били меки. Ей, не помнят и 1 минута какво са говорили вчера, значи...
За кво го играем този театър със заведенията след като пак ще ги затворят, уж? Въобще не трябваше да и отварят. А колко са нагли някои собственици, че и не ги е срам да се излагат по тв-то.
В неделя казаха, че на 6ти отварят заведенията, а в понеделник едно убито кафене до нас вече беше отворило и имаше клиенти. Въпрос за 100 бона, как успяха да си изчистят и дезинфекцират всичко преди да отворят за такова кратко време? Риторичен е въпросът. А сервитьорката беше без маска, как да не тисе допие кафенце с прашасала чаша с бонус вътре.
Виж целия пост
# 22 904
ББ: - при над 100 заболели на ден, затварят всичко. Близо сме.
 
Ами, при нас Меркел нареди да отпускаме вече, но ако в някоя провинция станат по над 50 на 100хил.души заразени, пак ще се въвеждат "спешни" мерки по региони. Той от нея слуша Sparkling Heart
Иначе, ни остави всяка провинция сама да реши за отварянето на кафенета и ресторанти.
Че то си е същото, при вас 50 на 100000, при нас 100 на 6 милиона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия