Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 26

  • 26 884
  • 758
# 180
Елси, моля кажете кой е антибиотика.
Всички антибиотици преминават в кърмата, НО има такива които са съвместими, т.е. безвредни за детето.
Таваник, съставката му е levofloxacin, според e-lactancia е в оранжево. Док изрично подчерта никакво кърмене през това време...Cry
Упорит цистит имам, тази бактерия я борихме януари месец със съвместим АБ амоксиклав и панцеф, но сега нефролога изписа товя, като смята че ще помогне най-много.
Виж целия пост
# 181
Съгласна съм, левофлоксацин не става за кърмене.
Виж целия пост
# 182
Въпрос от мен за бибероните.
След кърмаческа стачка бебка (4м.) иска да суче само и единствено когато е гладна и нито минутка повече. Преди я приспивах с кърмене за всяка дрямка, както и за успокоение, когато е разстроена. Но сега това кърмене за успокоение изобщо не го ще, дърпа се от гърдата и затваря уста, освен ако не е гладна.

В следствие на това се наложи да й дадем биберон като да заспива, защото иска явно да суче, смуче си пръстите, но се ядосва, че не са правилната форма явно и само се разбужда. (Гърдата в този момент само я разярява, пробвах да предлагам, хич не ще).

Чела съм, че не са препоръчителни бибероните при кърмене, водят до ранно отбиване, възпаления на ушите и тн. Но не знам какво друго да правим в този момент? Явно има потребност за да заспи за няколко минути и после изплюва.

Би ли било това пагубно за кърменето или да не се притеснявам? Да се опитвам ли да я отбивам от бибата на всяка цена или да си я ползвам няколко месеца докато й е потребно? Става въпрос за минимална употреба, не седи с биберон нон стоп.
Виж целия пост
# 183
Не е пагубно, ползвай щом в момента й помага  да се приспи. А и след месец може да е различна ситуацията. Няма да се отрази на кърменето в този случай😉
Виж целия пост
# 184
Имате ли препоръки за добавки за кърмачки? Доста съм пожълтяла вече след само 1 седмица кърмене след раждането.
Виж целия пост
# 185
Балансирано хранене. Просто се хранете качествено. Иначе всякакви мултиватимини могат да се взимат,преди страница-две-три пак се обсъждаше, върнете малко назад темата.
Виж целия пост
# 186
Момичета, почнах АБ, но бебка не желае биберон, не желае АМ, нито със сламка, нито с биберон, нито с лъжица. Накрая смесих малко кис. Мляко с АМ и горе долу хапна . Има ли някои друг с пауза в кърменето и да не се е отбило бебчето?
Каквото зависи от мен ще направя, ще се цедя, но дано да иска после пак да суче Cry
Дописвам се, сега на вечерното хранене изцедих 90 мл и от двете, не е мноо, но това успях.
Виж целия пост
# 187
Здравейте, кърмя успешно вече почти 8 месеца, но от днес изпитвам адска болка в лявата гърда и по точно самото зърно ме боли. Няма рагади, няма запушване, нито блистер (и през трите съм минала). Бебето засуква правилно, нямали сме проблеми с това. Болката се появи при нощното кърмене, когато бебето засука и продължава вече 15 мин, след като приключи. Видимо няма нещо притеснително, но доста боли. Моля за съвет.
Виж целия пост
# 188
Лорси, колко ви е хемоглобина? Пийте някакви витамини, например Актив мама или Прегнакеър. Желязо имате ли назначено, има едно много добро -феротон, за 2 седмици успя да ми вдигне хемоглобина и после дори секциото не го свали.
Елси, опитахте ли каучуков биберон? И какво е АМ, може да не е вкусно. Приятелка беше минала през няколко, на края се бяха спряли на млякото от ДМ babylove, казвоше, че е много вкусно.
Фиечка нямам предположния, ще помисля и ще редактирам ако се сетя нещо.
Виж целия пост
# 189
Ваня, тя никога не е пила от шише, освен 1 ден в болницата, имаме няколко шишета, не желае, затваря уста и обръща глава. Имам каучукова залъгалка, но и нея не е искала никога. АМ е лактана БИО, но за една седмица не кърмене мисля да не пробвам други. Снощи хапна кис. Мляко с малко АМ, през нощта се буди, търси, но я гушках. Сега в 6 вече огладня, не пожела АМ, не искаше шише, нито лъжица, нито кис. Мляко. Поразсъни се и си хапна половината закуска и спи в раницата. Странното е че предпочита кис. Мляко пред АМ, но нищо, остават още 6 дни Simple Smile
От 22 часа снощи и през нощта изцедих към 200 мл кърма. Ще продължавам в същия дух и ще броя дните!!!
Виж целия пост
# 190
Може да се пробва със сонда вързана на пръста и да  смуче пръста.
Има техника с чашка и детето пие от нея направо, вижте в нета, ама честно казано не ми изглежда лесно.
Редактирам: признавам, не бях чела сега за този АБ, заото знам от преди, че е от по-токсичните, но реално според е лактация е допустимо да се кърми. Бройте дните и 8 часа след последното хапче, мисля че може да кърмите.
На колко е бебето, не помня? Има биберони с няколко дупки, не знам дали са вариант. За мен най-добре е с лъжица, но не е много лесно.
Виж целия пост
# 191
Благодаря, но не мисля да я мъча повече с разни начини, на 10,5 мес, не мисля че е фатално няколко дни да не пие мляко, ще хапва кис. Мляко. С течностите не знам как ше наваксаме, но пийва по малко водичка.
Виж целия пост
# 192
То детето ако си яде кисело мляко, може само такова да давате. То не е важно да е баш АМ за толкова голямо дете.
Виж целия пост
# 193
То детето ако си яде кисело мляко, може само такова да давате. То не е важно да е баш АМ за толкова голямо дете.
Ами да , кис. Мляко ще е, не иска и не иска биберон и шише, дано това значи че щее е готово пак да засуче.
Благодаря!
А масло от черен кимион дали е съвместимо с кърмене? Някъде четох,  че дори стимулира кърмата, другаде че не се препоръчва...
Виж целия пост
# 194
Здравейте, кърмя успешно вече почти 8 месеца, но от днес изпитвам адска болка в лявата гърда и по точно самото зърно ме боли. Няма рагади, няма запушване, нито блистер (и през трите съм минала). Бебето засуква правилно, нямали сме проблеми с това. Болката се появи при нощното кърмене, когато бебето засука и продължава вече 15 мин, след като приключи. Видимо няма нещо притеснително, но доста боли. Моля за съвет.
Бих предположила настъпване на цикъл,ако беше постоянно болката и през деня. Само на нощно сукане да се случва - възможно е да суче по-настървено и да дърпа повече зърното и да го травмира. Пак се оправя с корекция. Пъхаш пръст,вадиш зърното и така. Да не си търка зъбчета?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия