Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 26

  • 26 944
  • 758
# 270
Лана,пробвай да дадеш любимата в поза футболна топка и след мъничко да я смениш с нелюбимата гърда. Т.е. няма местене в позата - само подмяна на гърдите. Другото го е казала Нана хубаво. И търпение. Сега малката  в периода а кърмаческите стачки, просто предлагаш и  не се отказваш. И за да те окуража - дори в най-лошият сценарий - да кърмиш от една гърда, кърменето няма проблем да си продължи колкото и двете искате. Има не малко жени кърмили само от едната и гърда повече от година. Просто търпение и без паника. И това ще мине.
Виж целия пост
# 271
Благодаря ви! Ваня, единият ден я оставих да пропусне хранене - рева, тръшка се и накрая заспа от умора. После пак отказа дясната и вече нямаше какво да направя. Онзи ден след разходка се обезводни. Точно сега в жегите не мисля, че е добре да не й давам да суче, дори и от едната гърда само.
Днес пих 2 чая, Изцедих и яде 2 или 3 пъти от нея, има напредък. Утре пак така ще действам, дано да се нормализира. Благодаря Ви! ❤️
Виж целия пост
# 272
Здравейте. Имам следния проблем- пт една седмица малкия отказва всякакъв вид храна, освен кърма. На 11.5 месеца е. В момента му пробива зъб а и миналия вторник му сложиха ваксина. Не зная дали е от това, но отказва всякаква храна, само иска да суче. Пробвах всякаква храна, от нашата, зеленчуци и плодове на парчета, всякакви мъфини( по рецепти на Кактусче от тема кой какво яде Simple Smile) и нищо. Стиска уста. Мен не ми притеснява честото сукане, по скоро колко време може да изкара само на кърма, не зная дали си набавя необходимото от кърма.  Случвало ли ви се е на вас и колко време продължава? Вече започна да ака златисто и рядко, както като беше на изключително кърмене... Приема отделно малко количество вода...
Виж целия пост
# 273
Сол, сигурно го боли много от пробиващият зъб. Предложи нещо изстудено - домашен сладолед например (замразени банани,после ги нарязваш  пасираш  и добавяш каквото искаш, сметана,мляко,друг плод) или студено кисело мляко от хладилника. Предлагай и твърди за чесане неща - филия/коричка хляб, разни соленки, солетки домашни. Айрян иска ли или смути да пие? Пробвай го,ако не.
Не се притеснявай,че суче само. Ще мине и това. Щерката като беше с рана на езика повече от седмица изкара на кърма и после сама търсеше твърдата храна. Ако се тръшка от болка, му дай панадол, после след като го отпусне предложи храна. Явно трудно го вади това зъбче/зъбчета.
Виж целия пост
# 274
Момичета,  бебето ми е на 4 дни. Още сме в болница, хранят го с АМ. От вчера гърдите ми са напрегнати, изтичат. Предлагам на бебо да суче, засмуква 2-3 пъти изплюва и така си играем с него докато се разплаче, после давам шишето с АМ. Цока без спирачки на всеки 3 часа, и аз се цедя, но в шишето най-много лъжичка коластра. А гърдите са ми толкова напрегнати, и постоянно капят. Объркана съм и тук в болницата никой нищо не казва..
Виж целия пост
# 275
И аз скачам с въпрос. Бебка (4м.) явно започнаха да я мъчат зъбки. Последните 2-3 дни е кисела, лигави се като за световно и е с намален апетит. В следствие на това гърдите ми взеха да се пълнят както в началото, а на дясната вече за 2ри път имам блистер със запушване. Явно като я боли устата на тази страна не захапва добре.

Вчера вечерта усетих много твърда голяма бучка отстрани на гърдата. Точно си лягахме и не можах да намеря блистер тогава. Но към 1 през нощта като се съжуда бебка да яде беше много дискомфортно на тази бучка, нямала съм такова запушванв до сега. Успях да намеря един съвсем мъничък блистер и да го оправя и шурна една силна струя и бучката си се махна. Но до сега още имам дискомфорт и болка в тази част на гърдата, нищо че бучката се махна.
Нормално ли е така да остане след бучката или да звъня на джи пито?

 Тук приемат само спешно случай и само с телефонна консултация, та не мога за щяло и нещяло да звъня. Но се притеснявам да не е станала някаква инфекция вече, въпреки че се отпуши каналчето?
Виж целия пост
# 276
Ако  е подобно на натъртено чувството,нормално е. Може да продължи 2-3дни. Запушванията обикновено минават за няколко дни. Но огледай гърдата хубаво за червени участъци все пак,в огледало,надигни отдолу,огледай отвсякъде. За да стане инфекция,трябва време,поне седмица да е имало задържане на мляко,щеше да имаш температура. Според мен утре ще си значително по-добре. Гледай да коригираш захапката на малката, че да не се мъчиш с блистерите.
Виж целия пост
# 277
Момичета,  бебето ми е на 4 дни. Още сме в болница, хранят го с АМ. От вчера гърдите ми са напрегнати, изтичат. Предлагам на бебо да суче, засмуква 2-3 пъти изплюва и така си играем с него докато се разплаче, после давам шишето с АМ. Цока без спирачки на всеки 3 часа, и аз се цедя, но в шишето най-много лъжичка коластра. А гърдите са ми толкова напрегнати, и постоянно капят. Объркана съм и тук в болницата никой нищо не казва..

Първо, честито бебче! Аз не съм от най-вещите тук, но ще споделя от скромния си опит Wink Щом има коластра, всичко е наред. Просто слагай бебето на гърда постоянно. Аз не давах АМ докато беше при мен, мъчех го само на гърда. През останалото време цедях - помага хем за стимулация, хем за облекчение. А ако ти се струва, че е гладен и не се наяжда със сукане, давай изцедената кърма с шише. Стискам палци да потръгнат нещата!
Виж целия пост
# 278
Извинявайте за може би глупавия въпрос, но защо не са при родилките бебетата в болниците? Къде ги слагат като не са при майките и как се случва че нямате избор с какво да се храни бебето? Не се заяждам, четох няколко пъти, къде отиват тез бебета?
При мен всички бебета си седяха при нас, даже сама си избутах бебето в подвижната кошарка от родилната зала до стаята в отделението след раждането. Даже не ме е питал някои дали искам да вземат бебето някъде, затова питам. Мерси
Момичета,  бебето ми е на 4 дни. Още сме в болница, хранят го с АМ. От вчера гърдите ми са напрегнати, изтичат. Предлагам на бебо да суче, засмуква 2-3 пъти изплюва и така си играем с него докато се разплаче, после давам шишето с АМ. Цока без спирачки на всеки 3 часа, и аз се цедя, но в шишето най-много лъжичка коластра. А гърдите са ми толкова напрегнати, и постоянно капят. Объркана съм и тук в болницата никой нищо не казва..

Първо, честито бебче! Аз не съм от най-вещите тук, но ще споделя от скромния си опит Wink Щом има коластра, всичко е наред. Просто слагай бебето на гърда постоянно. Аз не давах АМ докато беше при мен, мъчех го само на гърда. През останалото време цедях - помага хем за стимулация, хем за облекчение. А ако ти се струва, че е гладен и не се наяжда със сукане, давай изцедената кърма с шише. Стискам палци да потръгнат нещата!
Виж целия пост
# 279
Нана,седят в една зала/стая "неонатология" с няколко сестри от неонатология. Само в някои частни болници имаш право на избор дали да седи при теб детето. Заплаща се допълнително, разбирай лукс е за българската действителност, нищо,че е най-нормалното нещо на света. Рядко дават след раждане детето контакт кожа в кожа,при секцио изобщо не го дават, часове наред. Съответно,ги захранват с АМ. От там тръгва и кофти кърменето,защото жената часове наред,понякога даже ден, два или повече не стимулира гърдите,детето не се слага на гърда, адекватна помощ за кърмене - липсва. Изобщо гадна работа. А да не говорим, че често лекари и сестри са с престилки,брандирани от фирми за АМ, спонсорират болниците с АМ, с шишета, трагедия. Липса държавна политика за кърмене. Липсва подкрепа на държавата на организациите,които се занимават с кърменето. То просто не  приоритет за държавата. Но бизнеса на производителите на АМ - е.

Любов,честито бебе! Ще разкажеш ли малко - как протече раждането, имаше ли вливания? кога сложи бебето за пръв път на гърда. В каква поза пробваш да кърмиш? Колко често слагаш бебето,стимулираш ли всеки път след опити за кърмене?
Виж целия пост
# 280
До колко може да се допусне бирата при кърмене? Абсолютно табу ли е ? Поздрави
Виж целия пост
# 281
Не. Може да се пие по една преди голямата пауза на детето. Има таблица за алкохола в първи пост,тип алкохол - мл -кг и съответно колко време не се кърми спрямо конкретните условия 🙂 най-простото правило - ако се чувства алкохолно опиянение - не се кърми. Ако е преминало - е ок.
Виж целия пост
# 282
Пак с моите драми. Нали имаме малък проблем с храненето тия дни и дясната продължава да не е на почит. Яде, ама значително по-малко. Не усещам/х напрежение в самата гърда, обаче от вечерта ми се появи болка в гръдната кост и отгоре на гърдата към подмишницата. Като натисна сякаш ме боли и дясната плешка. Възможно ли е да имам мускулна треска или нещо съм се схванала или е запушване? Не съм тренирала, но бая си поиграхме днес на фърррр и разни други такива включващи вдигане и сваляне на 7.5 кг бебе. 😬 Как да разбера какво ми е и мога ли да пия нещо евентуално
Виж целия пост
# 283
Кактусче, не е точно така за болниците, поне не за всички. Аз и двата пъти раждах в Шейново, където, ако майката поиска бебето си стои при нея през цялото време, взимат го само за да го изкъпят. Първия път ме шиха под пълна упойка, че беше страшно, но когато се събудих бебето беше до мен в родилна зала, а неонатологът ми го донесе веднага да го кърмя, когато ме закараха в стаята. Сега, втория път, ми го дадоха веднага, след като го извадиха и го кърмих още в родилна зала ( не че имаше с какво тогава Wink ). Сестра ми ражда в Майчин дом преди почти две години и също беше при нея бебето през цялото време, даже сама го къпеше. Така че има напредък в това отношение Simple Smile
Виж целия пост
# 284
Лана, може някой нерв да се е защипал. Може да се маже с Диип рилииф, но не върху гърдата. Може да се пие нурофен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия