Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е позицията на "обърнатата люлка" при кърмене?
Как да изравним пълненето на гърдите при кърмене?
Как да разберем дали имаме мастит и какво трябва да направим?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е позицията на "обърнатата люлка" при кърмене?
-
Как да изравним пълненето на гърдите при кърмене?
-
Как да разберем дали имаме мастит и какво трябва да направим?
При признаци на мастит, като червена и болезнена гърда, температура над 38 градуса и болка при сучене, е важно да се консултирате с гинеколог. Обикновено се препоръчва прием на антибиотик, като например Аугментин, който е съвместим с кърменето. Важно е да прецените дали да изчакате или да потърсите медицинска помощ.
-
Ще навреди ли антибиотикът на бебето, ако започне да го приема?
-
Да давам ли на бебето си пробиотик?
) и нищо. Стиска уста. Мен не ми притеснява честото сукане, по скоро колко време може да изкара само на кърма, не зная дали си набавя необходимото от кърма. Случвало ли ви се е на вас и колко време продължава? Вече започна да ака златисто и рядко, както като беше на изключително кърмене... Приема отделно малко количество вода...
Щом има коластра, всичко е наред. Просто слагай бебето на гърда постоянно. Аз не давах АМ докато беше при мен, мъчех го само на гърда. През останалото време цедях - помага хем за стимулация, хем за облекчение. А ако ти се струва, че е гладен и не се наяжда със сукане, давай изцедената кърма с шише. Стискам палци да потръгнат нещата!