Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 711
  • 50 335
# 18 225
Някой знае ли къде е триажа в Пирогов? Дали ще прегледат детенце (4г) без тест. Ние с баща му сме положителни от 3-ти март. Децата се водят контактни, обаче той кашля зле. ЛЛ изписа по телефона пулмикорт преди два дни. Обаче кашлицата според мен премина надолу. Сега като й се обадих ми изписа антибиотик. Аз искам да го преслушат, сатурацията му е 95-94, според ЛЛ била добре, но преди 5 дена беше 96-97. Според нея мога да го заведа в Педиатрията или в инфекциозна - четох в нета, че и Пирогов имат детско Ковид отделение, от информацията там "ме прехвърлят" към триажа и връзката се разпада. В триажа директно ли да го водя или имат детски триаж? Някой знае ли?
Виж целия пост
# 18 226
О, Янна, бързо да се стабилизира детенцето. Съжалявам, не мога да ти помогна с информация за детски триаж.
Виж целия пост
# 18 227
Може ли да ми разясните скалата за антитела каква е точно ? Аз имам  H (над нормата) - 14,5 .
Виж целия пост
# 18 228
Здравейте.
Ноември бях с Корона.
Днес си пуснах този тест - имам антитела, нали? 🤔
Добър резултат ли се води?
Виж целия пост
# 18 229
Значи аз ще ви кажа, защото разбрах. Детското в Пирогов си имат детски кабинет "изолатор". Отива се там, казва се, че има ковид ситуация, бумкате се в изолатора, идва педиатър и преглежда. По телефона ми казаха, че на 90% ще му направят антигенен тест.
Виж целия пост
# 18 230
Може ли да ми разясните скалата за антитела каква е точно ? Аз имам  H (над нормата) - 14,5 .

Във всяка лаборатория са различни. Вижте си референтните стойности.
Виж целия пост
# 18 231
Значи аз ще ви кажа, защото разбрах. Детското в Пирогов си имат детски кабинет "изолатор". Отива се там, казва се, че има ковид ситуация, бумкате се в изолатора, идва педиатър и преглежда. По телефона ми казаха, че на 90% ще му направят антигенен тест.

Янна, стискам ви палци да е добре детето! 🤗
Пиши после!
Виж целия пост
# 18 232
Здравейте,
имам въпрос, който може и да сте засегали, но да съм пропуснала, макар да ви следя.
Различните марки домашни антигенни тестове вземат проба от нос, гърло или нос+гърло. Та се чудя дали има такива, които са по-"верни" или не? Наистина ли такова значение има от къде се взема проба? Различни реактиви ли има? Може ли тест, на който пише от носа, да се вземат проби и от носа и гърлото?
Виж целия пост
# 18 233
За антигенен, както и за ПСР казаха 3/4 дни. Преболедувалите, вие на кок ден от симптомите си направихте и показа ли реален резултат?
Аз направих антигенен тест на 5-ия ден от симптомите, мъжът ми - на 2-ия. И двата бяха положителни. 

Янна, пожелавам бързо подобрение на детето!
Виж целия пост
# 18 234
Айде и пср теста е положителен.  Добре де,  има ли друг като мен който веднага след карантината си е правил тест и му е излязъл наново положителен?
Виж целия пост
# 18 235
Айде и пср теста е положителен.  Добре де,  има ли друг като мен който веднага след карантината си е правил тест и му е излязъл наново положителен?
Ти защо го прави този тест?
Имаш ли оплаквания?
Виж целия пост
# 18 236
На приятелка мъжа и даваше + две седмици след карантината
Виж целия пост
# 18 237
И какво означава това?
Че още 14 дни карантина ли?
Задължителен ли е нов тест след изтичане на карантината, това всъщност ми е въпроса?
Преболедувалите, някой с инфо?
Виж целия пост
# 18 238
Моят свекър даваше положителен ПСР тест от средата на ноември до началото на януари. Беше в болница и искаха да го изпишат, но рехабилитационната клиника приемаше само с два отрицателни тест и така го тестваха всяка седмица...
Виж целия пост
# 18 239
Айде и пср теста е положителен.  Добре де,  има ли друг като мен който веднага след карантината си е правил тест и му е излязъл наново положителен?
Ти защо го прави този тест?
Имаш ли оплаквания?
Не, но майка ми е от рисковите групи и исках да съм сигурен преди да се прибера. Пазя нея и детето.  Сега още ли съм заразен или какво?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия