Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 385 218
  • 50 335
# 27 795
Хайде стига вече с това деление на ваксинирани, неваксинирани, леки и тежки симптоми! Kira12, ако твой близък е в състоянието на Anders би била малко по-спокойно ако е в болница и под лекарско наблюдение, нали?! Стига сме подценявали протичането на вируса... Един ден си добре, на другия може да не си, а ако си имал късмета да те приемат, добре дошло за теб. Стига вече с тази злоба, бе хора... До там ли стигнахме?!
Виж целия пост
# 27 796
Хайде стига вече с това деление на ваксинирани, неваксинирани, леки и тежки симптоми! Kira12, ако твой близък е в състоянието на Anders би била малко по-спокойно ако е в болница и под лекарско наблюдение, нали?! Стига сме подценявали протичането на вируса... Един ден си добре, на другия може да не си, а ако си имал късмета да те приемат, добре дошло за теб. Стига вече с тази злоба, бе хора... До там ли стигнахме?!

Не няма да съм по- спокойна, защото не ми се мисли как може да реагира ако някой от стаята се влоши рязко
Виж целия пост
# 27 797
По принцип е редно да приемат в болница и при продължаваща висока температура и други симптоми, които за съжаление се пренебрегват в България. Затова смъртността тук е висока, защото няма достъп до болнично лечение. Така, че да се радваме, че все още има места в някои болници и че за момента хората получават адекватно лечение.
Виж целия пост
# 27 798
Ама то реално всичко може да се случи навсякъде, по всяко време, дори ако не лежиш в болница заради Ковид. Аз лично НЕнавиждам болничния престой и честно казано се молех силно да не се налага да влизам в болница, докато се лекувах. Просто там аз страшно много се депресирам... Но някои хора се чувстват по-спокойни, ако някой ги наблюдава и следи състоянието им. Да не говорим, че Anders дори не случи на адекватно лечение по телефона... Човекът хиляди пъти се обръщаше към нас с молба за съвет и помощ, защото личната му беше в отпуск, а какво получаваше и от тук? Постоянни критики. Сега? Отново критики... Еми не е честно, трябва да бъдем хора и да се подкрепяме.
Виж целия пост
# 27 799
Аз исках да попитам около вас ваксинираните заболяват ли често? Някой може ли да сподели наблюдения. Мерси Simple Smile
В какъв смисъл заболяват ли често, от Ковид ли?
Да Grinning

Претеглям си рисковете за едно нещо. Около мен няма много ваксинирани с динамичен социален живот и нямам наблюдения. Simple Smile
Виж целия пост
# 27 800
Мисля че в болниците имат добра представа от кръвната картина при ковид и преценяват кога тя може да е индикатор за тежко протичане, ниски левкоцити, високо црп и разни други маркери, плюс висока температура след 7 ден по които познават вероятността от цитокинова буря и други потенциални усложенения, макар човекът да е във видимо добро състояние в момента на приема и така могат да окажат навременна помощ. Хубаво е че болниците все още могат да помагат навреме.
Виж целия пост
# 27 801
Ама то реално всичко може да се случи навсякъде, по всяко време, дори ако не лежиш в болница заради Ковид. Аз лично НЕнавиждам болничния престой и честно казано се молех силно да не се налага да влизам в болница, докато се лекувах. Просто там аз страшно много се депресирам... Но някои хора се чувстват по-спокойни, ако някой ги наблюдава и следи състоянието им. Да не говорим, че Anders дори не случи на адекватно лечение по телефона... Човекът хиляди пъти се обръщаше към нас с молба за съвет и помощ, защото личната му беше в отпуск, а какво получаваше и от тук? Постоянни критики. Сега? Отново критики... Еми не е честно, трябва да бъдем хора и да се подкрепяме.

Ти си много добър и емпатичен човек.  На момчето съм сигурна, че всички желаем здраве и пълно възстановяване. За мен болничната обстановка е много травмираща , особено в отделения с висока смъртност. Трудно ми е да проумея, че някой би се чувствал спокоен в тази среда . Тук по протокол като почине някой не го изнасят от стаята два часа . Представи си какво им е на лежащо болните когато трябва да останат с починалия, понеже не могат да напуснат стаята. 
Много е травмиращо, за неща които не са за такова лечение , не си го причинявайте.
Виж целия пост
# 27 802

Точно така, правилно си разбрала, болниците не са хотели, а място за нуждаещи се от болнично  лечение хора. Когато други хора злоупотребяват и ги ползват за хотел понеже се уплашили, за тези с нужда от болнично лечение места няма. Аз бях за прием, но си седях вкъщи щото нали места няма



А ти как разбра, че има хора, ползващи болниците за хотел, защото са уплашени? Доказателства нещо?
Виж целия пост
# 27 803
Не ви ли е неудобно поне малко да продължавате със спама в тема, която е за взаимопомощ?
И да разисквате постоянно от дни историята на едно момче, което е наистина болно и е попаднало в болница по лекарска преценка? Направо не мога да повярвам какво чета, през мартенската вълна имаше пациенти, списващи от болница, всеки пост ни беше полезен с оглед на това с какво ги лекуват, какав протокол спазват....сега като хиени едни и същи потребители нападат един млад човек само защото е уплашен! Да му е минало на някой през ум, че това може да е вашето дете? Някога, някъде? Черни сценарии, трупове стоят с часове в стаята, болници като хотели....аман!!! Жалка история.

Андерс, бързо възстановяване, и пиши в темата и по темата, ако това те кара да се чувстваш по-добре.
Виж целия пост
# 27 804
Не ви ли е неудобно поне малко да продължавате със спама в тема, която е за взаимопомощ?
И да разисквате постоянно от дни историята на едно момче, което е наистина болно и е попаднало в болница по лекарска преценка? Направо не мога да повярвам какво чета, през мартенската вълна имаше пациенти, списващи от болница, всеки пост ни беше полезен с оглед на това с какво ги лекуват, какав протокол спазват....сега като хиени едни и същи потребители нападат един млад човек само защото е уплашен! Да му е минало на някой през ум, че това може да е вашето дете? Някога, някъде? Черни сценарии, трупове стоят с часове в стаята, болници като хотели....аман!!! Жалка история.

Андерс, бързо възстановяване, и пиши в темата и по темата, ако това те кара да се чувстваш по-добре.

Плюс 1000. И при това, след като Андерс сами написа, че има лабилна психика, се изсипаха толкова много нападки от всичкознаещи и всичковиждащи.
Виж целия пост
# 27 805
Ама моля ви се сега. Той сам писа в темата. Сподели какво му е, нормално е и другите да изкажат какво им е на тях и как се чувстват. На всички ни е ясно, че момчето има проблем ( не ковид). За мен е по редно нещата да се казват направо, да се дундурка и глези няма да му е от никаква полза. Живота е труден, факт.
Аз също изкарах пост ковид депресия ( страшно беше), но намерих сили и се справи.
Виж целия пост
# 27 806
Ама моля ви се сега. Той сам писа в темата. Сподели какво му е, нормално е и другите да изкажат какво им е на тях и как се чувстват. На всички ни е ясно, че момчето има проблем ( не ковид). За мен е по редно нещата да се казват направо, да се дундурка и глези няма да му е от никаква полза. Живота е труден, факт.
Аз също изкарах пост ковид депресия ( страшно беше), но намерих сили и се справи.
Нормално е другите да пишат как се чувстват те самите, не страници наред да начукват канчето на останалите, които сами най-добре знаят как се чувстват, и от това, което се изписа надали ще се почувстват по-добре. Темата е за сблъсък с ковид, за проблема "не ковид" има други теми,  в които може да си кажете нещата "направо". Това тук определено е грозно, защото той надали е влязъл с цел точно непознати всезнайковци да "го дундуркат и глезят". Публичният линч няма да му е от полза, и не само на него. На всеки в това състояние.
Приключвам със спама. И силно се надявам в близко време липсата на емпатия да бъде прибавена като официален симптом на ковид и постковид.
Виж целия пост
# 27 807
Ама моля ви се сега. Той сам писа в темата. Сподели какво му е, нормално е и другите да изкажат какво им е на тях и как се чувстват. На всички ни е ясно, че момчето има проблем ( не ковид). За мен е по редно нещата да се казват направо, да се дундурка и глези няма да му е от никаква полза. Живота е труден, факт.
Аз също изкарах пост ковид депресия ( страшно беше), но намерих сили и се справи.
Адмирации, че си се справила.
Но аз не видях някой тук да дундурка и да глези!

Животът е труден, да.
Само че забравяш, че прагът за издържане/възприемане на трудността за всеки е различна!
Виж целия пост
# 27 808
Разбирам озлоблението и оскотяването, когато се налага буквално да ве бориш за живота си и този на близките си и има "квота" за лекувани. Но това е проблем на държавата, не на болните... Много сте натоварващи, вместо да си помагате.
И защо във всички мнения прозира подтекст, че едни заслужават, а други- не. И кой го определя. Защото за вас родителите ви са родители, но за някого или болницата пък да са хора, изживяли живота си, а да трябва младите да се лекуват. Гадно звучи, нали?
Виж целия пост
# 27 809
Сериозно ли ?! Всичко друго очаквах , но не и да спорите за лекарско мнение , дали някой е за болница или не . Как преценихте , че това момче няма индикации да влезе в болница , само по написаното тук ли ? Знам , че във форума има всякакви специалисти в своята област , чест и почитания за тях , но не знаех , че има и толкова добри диатностици , че да дават диагноза само по описание . Хора осъзнайте се , разбирам , че всички в момента ги гони някаква параноя , че има недоволни , но след като лекар е преценил , че този човек трябва да ползва болничва помощ , значи има причина . Баща ми седя 2 седмици с температура в къщи по препоръка на лекарите по телефона , но като отиде в болница се оказа , че е за спешен прием . Свекърва ми се беше подтотвила да влиза в болница с чантите и хипохондрията си , но я върнаха обратно .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия