Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 384 793
  • 50 335
# 27 900
Ъпдейт 2 : Пуснаха го да се прибере. Казаха, че за сега изследванията са му добри, на прост език - няма промени в белите дробове. Температурата там беше 36,9, в момента е 38,6. Явно било "нормално". Дадоха му рецепта с Левокса, Фламексин, Тавипек, Биозин, Пробиотик и Еманера (за киселини). Казаха при температура да си пие Парацетамола и толкова. Ако има влошаване, да го караме за прием. Толкова от Пирогов. Няма кой да го гледа, взех го при нас. Има къде да го настаним, в отделна стая с баня и тоалетна. Нямаме друг избор. Моят приятел е добре. Пие си неговите лекарства. Чувства се добре, няма температура. Направо не ми се вярва какво преживявам. Знам, че много хора са в такава ситуация в момента, някои за съжаление и в по-лоша. Но просто започвам да поддавам вече психически. Благодаря на всички за помощта и съветите.
А ти как си? Физически имам предвид? Психически е ясно, но не си позволявай да се сринеш, защото това е по-лошо от другото, а съчетание на двете....дезинфекцирай доколкото е възможно, носи маска, проветрявай, ако има къде ти да се изолираш въпреки антителата ще е добре. Но наблюдавай свекъра, защото бързо се влошават, при нужда ще звъниш за линейка без да се притесняваш. Сатурацията му мериха ли?
Виж целия пост
# 27 901
Здравейте.
Сестра ми и НП, три седмици след първите симптоми и карантината вкъщи, вече са добре и бих казала здрави.
Лекуваха се в домашни условия с едно спешно ходене  до Окръжна болница за преглед.
Не ги приеха, а ги  върнаха обратно с разни лекарства, но без АБ.
Пиха Ивермектин, предписан от лекар.
Той го започна на 6 ден, тя на 2 ден от първите симптоми.
Т сваляха с Аналгин, както ме посъветваха тук. Благодаря!
Двамата са 30 годишни, неваксинирани.

Пожелавам бързо оздравяване на всички!
Виж целия пост
# 27 902
Физически съм добре. Нищо ми няма. Ходя с маска, дезинфекцирам, пера непрекъснато. Спим в отделни стаи. През деня също сме отделени. Проветрявам. Общото ми състояние е добро.
Сатурацията му я мериха два пъти, първия път - 98, втория 99. На хартия си е направо добре. В момента му гледам болничния лист - 36,8 температура. Преди малко - 38,6... За няма и два часа. Едвам се движи, трудно му е. Там не беше чак така. Направо съм полудяла. Хвърча с една купчина лекарства, при единия, сега и при другия. Следя, давам под час. Не искам да се жалвам, да мрънкам. Вярвам, че всичко ще се оправи. Поне знам, че съм направила, каквото съм могла.
П. П. Извинявам се на всички за натоварващите постове,просто ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 27 903
Алис кураж всичко ще отмине.Но намирай и 5мин за себе си това също е важно.
Виж целия пост
# 27 904
Алис нищо не натоварваш. Споделяш реални факти.Герой си.
Дай Боже скоро се оправи възрастният човек. На него коластра даваш ли? Доколкото разбирам не го приемат в болница.
Виж целия пост
# 27 905
Физически съм добре. Нищо ми няма. Ходя с маска, дезинфекцирам, пера непрекъснато. Спим в отделни стаи. През деня също сме отделени. Проветрявам. Общото ми състояние е добро.
Сатурацията му я мериха два пъти, първия път - 98, втория 99. На хартия си е направо добре. В момента му гледам болничния лист - 36,8 температура. Преди малко - 38,6... За няма и два часа. Едвам се движи, трудно му е. Там не беше чак така. Направо съм полудяла. Хвърча с една купчина лекарства, при единия, сега и при другия. Следя, давам под час. Не искам да се жалвам, да мрънкам. Вярвам, че всичко ще се оправи. Поне знам, че съм направила, каквото съм могла.
П. П. Извинявам се на всички за натоварващите постове,просто ми дойде в повече.
А, не! Такива да ги нямаме тук.
Темата е за взаимопомощ, затова сме тук, всички сме минали по този път, ако можем с нещо да помогнем - насреща сме. Мрънкай си, споделяй, питай, кой с каквото може, сигурна съм, че ще ти е от полза.
Това, което казваш за състоянието му в момента, поне според мен е от температурата. Там не е бил чак така, защото не е имал температура. Сега казваш, че има. Предполагам, че е от нея. Аз имах 37,5 най-много, но се чувствах като парцал, едва ходех, всичко ме болеше, от никаквата температура. Но аз никога не съм имала през живота си, може и заради това да е. Като падна под 37, и бях кукуряк. Той е и възрастен, така че го наблюдавай. Естествено, че всичко ще се оправи, ти направи точно каквото трябва. Много течности, чай ако може да пие по два литра, ще е добре.
Виж целия пост
# 27 906
Здравейте. Отново идвам за съвет в темата. Днес си пуснах кръвни изследвания за антитела в Рамус - резултатите са следните - АU/ ml - 131.90 ; BAU/ml - 18.73 . За съжаление АU е спаднало доста на 05.05. беше 344.20. Въпросът ми е обаче какъв е този друг показател BAU/ml тъй като в предното изследване пак в Рамус няма такъв. Благодаря предварително за информацията. Да добавя само, че боледувах март месец - първи симптом на 17.03, положителен тест на 19.03, ако някой се интересува колко време след боледуването са тези резултати. Май ще трябва да реша по- скоро отколкото очаквах дали да се ваксинирам или не.
Второто били същите антитела, но в други мерни единици.
Аз си пусках същия тест 4 месеца след боледуване и резултата беше 680.В началото на май се ваксинирах  и антителата ми 3 м. и половина след това са 4050.
Виж целия пост
# 27 907
Дано дано вече отминава. Дано всичко спре и повече да няма тежки случаи.
Това е кошмар.
Виж целия пост
# 27 908
Alice, спокойно. Отпадналостта е съвсем нормално да я има.
Баща ми е малко по-възрастен, изкара Ковид със сатурация 92–93, изключително отпаднал, даже му се губят някои моменти. Уж нямаше Т, но не съм сигурна, че ми казваше всичко. И той не искаше, и не го приемаха в болница (беше точно пикът миналата година). Живее сам, само ходех да му нося покупки и лекарства.
Ти вземи мерки и за себе си, почивай и ти. Бързо и безпроблемно възстановяване на всички.
Виж целия пост
# 27 909
Alice, ще се справиш, не бой се! Чай и супа, друго едва ли ще им се хапва. Поне аз бях така.
Има ли кой да ви пазарува?
Виж целия пост
# 27 910
alice9322 браво момиче. Всичко ще мине скоро и ще остане само спомен. Ти си страшно грижовна, мила и добра. Гледай мъжете, после те ще имат да връщат.
Аз да ви кажа днес съм с една 37,2 и отпадналост. Чудя се сега кое е по- вероятно две черти на ковид теста или на теста за бременност.
Ще изчакам и до утре, за да видя.
Леко боледуване на всички и се пазете
Виж целия пост
# 27 911
Здравейте. Отново идвам за съвет в темата. Днес си пуснах кръвни изследвания за антитела в Рамус - резултатите са следните - АU/ ml - 131.90 ; BAU/ml - 18.73 . За съжаление АU е спаднало доста на 05.05. беше 344.20. Въпросът ми е обаче какъв е този друг показател BAU/ml тъй като в предното изследване пак в Рамус няма такъв. Благодаря предварително за информацията. Да добавя само, че боледувах март месец - първи симптом на 17.03, положителен тест на 19.03, ако някой се интересува колко време след боледуването са тези резултати. Май ще трябва да реша по- скоро отколкото очаквах дали да се ваксинирам или не.
Второто били същите антитела, но в други мерни единици.
Аз си пусках същия тест 4 месеца след боледуване и резултата беше 680.В началото на май се ваксинирах  и антителата ми 3 м. и половина след това са 4050.
Благодаря. Вие все пак сте имали повечко антитела на четвъртия месец за разлика от мен. Ще помисля и аз какво да правя, че нямам много време, тъй като най- вероятно случаите на заразени септември ще започнат много повече да се увеличават и едва ли ще е много подходящо за ваксинация. А вие която ваксина избрахте ако искате разбира се да споделите.
Виж целия пост
# 27 912
Благодаря на всички ви. Наистина много ми помагате и ми вдъхвате кураж. ❤️ Прекрасни хора! 💐
Пазаруват ни моите родители, наши приятели, готвят ни, носят сумати храна, оставят пред вратата. Хладилникът ни не е бил толкова пълен никога 😁.
Виж целия пост
# 27 913
alice9322 браво момиче. Всичко ще мине скоро и ще остане само спомен. Ти си страшно грижовна, мила и добра. Гледай мъжете, после те ще имат да връщат.
Аз да ви кажа днес съм с една 37,2 и отпадналост. Чудя се сега кое е по- вероятно две черти на ковид теста или на теста за бременност.
Ще изчакам и до утре, за да видя.
Леко боледуване на всички и се пазете
2ят с двете ръце Simple Smile
Виж целия пост
# 27 914

+11111111 🤞❤️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия