Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 394 531
  • 50 335
# 3 780
Да питам потвърдените болни с леките симптоми, как Ви лекуват? Моята докторка ми даде ИЗОПРИНОЗИН, смятала че не съм толкова зле за антибиотик. Тест не съм правила, но всички симптоми си ги имам. Действията на РЗИ направо ме отчаяха от ситуацията, щом не си контактен и нямаш висока температура със задух, значи или е леката форма на Ковид или нещо друго, изолирай се 14 дни. Изолираш се, но ако искаш, а иначе никой не те следи. Дори за име не ме питаха.
Виж целия пост
# 3 781
Изолацията си е наша отговорност. Носенето на маската също.
Виж целия пост
# 3 782
Ами аз ще ви кажа при мен как е. Като разбрах, че съм контактна и детето ми вдигна Т на предната вечер и мен от два дни ме дразнеше гърлото, (През това време не се срещаме с никой, ние бяхме от тези в макс изолация) отидохме да ни направят тестове в Поликлиника България. 330лв общо за тримата. На следващия ден излязоха положителни. Звъннахме на личния лекар и понеже бяхме с минимални леки симптоми, дори не ни изписа антибиотик. След някакво време получих задух, оказа се от паник атаките. При короната задухът е съвсем различен , личният ми направи разлика по телефона, всъщност той ми беше и психолог и ми помогна;) Към момента пия 14 хапчета на ден, едното от които антибиотик, задухът се изпари след разговора с личния.В аптеката ги дадоха, но след описание на схема за прием  на всичко това. И да, в бг мама има хипохондрици, които пият всичко, което пише или поне пробват, затова не е ок да се споделя тук! За мен най- добрият вариант е да имате читав личен и да му се доверите. Wink Вече е ден 10 при мен от първите симптоми и усещам подобрение.
Виж целия пост
# 3 783
Хора, доброволната изолация с непотвърден ковид, не е челен сблъсък с коронавируса, мисля. Вируси колкото щеш, разни и разнообразни.
Виж целия пост
# 3 784
Ние имаме някакъв вирус, който започва със запушен нос и после здрава хрема. Заразихме се от малката и други познати се оплакват, че децата им са така. Тестове не сме правили, но на работа не ни пускат даже с хрема. Нямаме други симптоми. Какво се прави в този случай. Мен почне ли ме хрема отива месец.
Виж целия пост
# 3 785
Не знам какво се прави. И ние бяхме така, леко гърло и хрема. Аз дори загубих обоняние за половин ден и тичах за тест. Отрицателен. Хремата и кашлица още ги влача втора седмица. Не мога нон стоп да давам по 100 лв на човек. Ето, ММ и детето са контактни първа и втора линия. Ми...
Виж целия пост
# 3 786
бъръльо-бъръльо, ти не беше ли писала, че си с КВ?

И ние чакаме резултати от теста на ММ, за да го прегледа пулмолог. Разбирам ги лекарите, но вече стана невъзможно да се лекува човек от друго. Направо е невъзможно за всеки преглед да даваме100+ лв. за тест.
Виж целия пост
# 3 787
Диорела, не, отрицателен ми беше тестът.
Вече за трети път се самокарантинираме иначе, не знам, може и да съм написала нещо неясно и да съм ви объркала. Извинявам се, ако е така.
Виж целия пост
# 3 788
Действията на РЗИ направо ме отчаяха от ситуацията, щом не си контактен и нямаш висока температура със задух, значи или е леката форма на Ковид или нещо друго, изолирай се 14 дни. Изолираш се, но ако искаш, а иначе никой не те следи. Дори за име не ме питаха.
Е ти нямаш положителен тест, за какво име искаш да те питат и на какво основание?
Виж целия пост
# 3 789
От една страна правилно те е посъввтвала
От друга заради тази практика сега не искат дори да доближат болни за преглед в болниците. Сигнали за това много от различни места. Без тест няма преглед. Ако щеш.
Виж целия пост
# 3 790
Даде ми 2 седмици болничен, изолирала съм се на втори етаж, нямам никакъв допир до никой. Всичко това е на моята съвест. Ами аз може да реша утре да изляза и да изпотръшкам всичко живо, кой ще ме спре? Питам се къде е държавата и така ли България се справя с Ковид.
То е същото и ако имаш + тест и карантина - пак е до твоята съвест дали ще си стоиш на 2рия етаж или ще се шляеш по магазините...

Защо в Благоевград РЗИ дават направления за ПСР тестове, а в София РЗИ не изследвали и не давали направления, както мернах по-горе? Т.е. всичко е платено, освен ако не попаднеш някак си в болница да те тестват там?
Виж целия пост
# 3 791
Относно загубата на убоняние..
     Съвсем нормално е да има такава при хрема. Какво убоняние очаквате да имате, когато носът ви е запушен?
     Пушачите също са с намалено убоняние, че и компрометирани вкусови усещания. Много бивши пушачи споделят как изведнъж са започнали да усещат по силно миризмите, храната е станала с по богат и силен вкус и т. н. Все неща на които никой пушач преди Ковид не е обръщал внимание.
      Убоняние се губи и при други вируси.
Липсата на вкус при Ковид е характерна с това че не се усещат основни вкусове като сладко, горчиво, кисело, солено.
      Хапвате един бонбон или просто лъжица захар и ако не усещате че е сладка, тогава е загуба на вкус. Или малко кафе за горчив вкус.
     Другото е липса на апетит, когато нищо не ти е вкусно.
      И не забравяйте че не всичко е Ковид. Има си ги и другите вируси.
      Бързо и леко оздравяване на всички боледуващи, със или без Ковид. Hug
Виж целия пост
# 3 792
Да, аз съм с астма и куп алергии. Носа ми понякога е запушен с месеци и все се чудя как бих различила тези симптоми. Но мисля,че е като раждането Wink Като дойде, няма как да го сбъркаш
Виж целия пост
# 3 793
Цитат
Защо в Благоевград РЗИ дават направления за ПСР тестове, а в София РЗИ не изследвали и не давали направления, както мернах по-горе? Т.е. всичко е платено, освен ако не попаднеш някак си в болница да те тестват там?

Айде де и ние това се питаме. Вчера лично ми го обясниха това по телефона. Дори не казват, че има някакъв ред, например ЛЛ да поиска такова направление. Директно отричат, че издават. Аз им цитирах, че в НРД пише, че те издават направление за PCR, бланка 4а, пак отричат и окото им не мигва.
 Май някой трябва да поиска писмен мотивиран отказ и да им обжалва отказа на софийското РЗИ. Това няма да му реши проблема с изследването, но  все пак ще ги научи да не лъжат хората, че не могат да дават направления.

От друга заради тази практика сега не искат дори да доближат болни за преглед в болниците. Сигнали за това много от различни места. Без тест няма преглед. Ако щеш.

Да и ние сме в тази ситуация. Вчера ММ обикаля на куп места за тест, за да го прегледа пулмолог. Вече стана по-скъпо от платен професорски преглед.
Виж целия пост
# 3 794
Аз съм бивш пушач. Такава загуба на обоняние, както сегашната при Ковид. Да не усещам ИЗОБЩО тежък вечерен парфюм, абсолютно никога не съм имала. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия