Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 394 065
  • 50 335
# 46 785
За съжаление не е баш така. Много ги повтаря и потретва, че и по- тежко го карат. А за Омикрон вече се знае, че успешно заобикаля имунитета бил той естествен, или от ваксини.

В общи линии всички трябва да приемем реалността, че с ваксина, без ваксина, карали-некарали, ще ни потретва, почетвъртва…
Виж целия пост
# 46 786
Който има естествен имунитет, няма нищо да кара.
Оф, Notaris, отдавана се видя, че естествен или ваксинален, имунитетът не пречи не следващо заразяване. Новите варианти успешно го заобикалят. Ето, аз го карам втори път с пълна програма, макар и по-леко. Ще видим дали ще има опашка и каква. Точно в това е проблемът. Всяко боледуване статистически води до нежелани ДОКАЗАНИ промени в организма на поне 10%-15% от хората, включително има изследвания за трайни поражения върху имунната система. И така, като си го караме всяка година като грип, ще се снижи многократно възрастта за сърдечни проблеми, артеросклероза,диабет, автоимунни, податливост на други инфекции и т.н. Да, нямат да бъдат засегнати всички индивиди еднакво, но просто това ще е допълнителен фактор за трайно скапване на здравето на неособено късна възраст.  Аз варианти за справяне, освен отшелнически живот на село, не виждам, но това не значи, че розови очила помагат.
Виж целия пост
# 46 787
Вирусът постоянно търпи трансформации. Единственото, на което можем да се надяваме, е да се трансформира в някакъв лек респираторен вирус и да стане ендемичен. Все пак целта на вируса не е да убива гостоприемника, за да може да се размножава успешно.
Виж целия пост
# 46 788
Аз съм конкретния пример за преболедувала, след това ваксинирана и отново преболедувала. Толкова за естествения имунитет и ваксините. Правете си изводите.
Виж целия пост
# 46 789
Няма как изкуствения имунитет да е по-силен от естествения. Това е истината. Повечето болни са ваксинирани.
Виж целия пост
# 46 790
Естелче, откъде тази статистика? За мен просто имунитетът намалява във времето, независимо ваксинален или естествено придобит.
Виж целия пост
# 46 791
Истината е, че всичко е много индивидуално. Има хора, които са го карали преди 1-2 г и са имали контакти със заразени и не се заразяват. Други се заразяват повторно в рамките на 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 46 792
Може би Нотарис има предвид тези хора с естествен имунитет, за които се пишеше и говореше, че просто не развиват болестта, неваксинирани , но не се заразяват.
Виж целия пост
# 46 793
Точно това имах предвид, но чукча писател и бърза да критикува.
Има много хора, които НЕ се заразяват, както и много хора, които го карат леко и незабележимо. Това не бива да го забравяме.

Известно ми е, че има отишли си безвреме от ковид, представете си, даже имам приятели и познати в добро здраве и млада възраст, които не се пребориха, ала това значи ли, че всички от това ще умрем.
Виж целия пост
# 46 794
Кой е казал, че всички от това ще умрем? Не знам някой да го е твърдял.
Виж целия пост
# 46 795
Кой е казал, че всички от това ще умрем? Не знам някой да го е твърдял.

Еее, чували, това-онова, плашиха доста.


Бър, докторите го казват, аз със себе си го доказвам.
Виж целия пост
# 46 796
Плашат се хора, които вярват в конспирации. Другите се предпазват.
Какво доказваш, Естела?
С три ваксини сме, не сме боледували след тях.
Виж целия пост
# 46 797
Нямам никакво намерение да разчитам на естествения ми омикронски имунитет. Продължавам да си спазвам мерки и ползвам маски.
Виж целия пост
# 46 798
Плашат се хора, които вярват в конспирации. Другите се предпазват.
Какво доказваш, Естела?
С три ваксини сме, не сме боледували след тях.
Аз “боледувах” след три дози. Доказана съм с тест. Без да ми мръднат кръвните, с чиста снимка и с минимални симптоми. Ако ще го карам така, то мога да кажа, че ваксините ми добре са сработили.

Сега съм решила да боледувам, без да слагам 4та доза. Ще си ходя без маска и ще го дочакам ВА5, защото съм 100% сигурна, че няма да ни се размине. И с трите дози и с натуралния имунитет от ВА2. С маска, без маска…имам тийн и не виждам как да му забраня да живее.
Излезе ли добър бустер изобщо няма да го мисля и го слагам, но за сега не виждам смисъл в 4та доза.
Видях и омикрон какво прави с преболедували, неваксинирани. Еми не е красиво, а уж е лек.
Виж целия пост
# 46 799
Аз не знам кой Омикрон карах, но предвид, че го лепнах в еврооейска държава с наставаща вълна, вероятно е петицата. С три ваксини, да кажем, че го прекарах леко с 2 парацетамола, витамини и Бромхексин, тъй като имам досадни храчки и покашкяне от тях. Острата фаза беше кофти, но по- кофти беше след това с огромния стрес, който преживях, умората, кризите с кръвното и пулса. Към днешна дата се чувствам съвсем нирмално, както преди разболяването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия