Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 688
  • 50 335
# 17 985
Моят мъж също е положителен. Ще чакаме РЗИ да се обади, но и мен ме интересува при необходимост как се процедира за рентген? Близо до нас има коридор за ковид болни, но на кой трябва да се обадим, ако се наложи?
Аз ходих на сутринта след положителния тест, от РЗИ ми се обадиха едва на третия ден. Не носят предписания до адрес, като ти свърши карантината отиваш да си ги вземеш. От полицията ме провериха пак на третия ден, но само по телефона, без да са на адреса.
Виж целия пост
# 17 986
Моля преболедувалите, които знаят или предполагат кога са се заразили, да споделят колко дни след контакта са се проявили първи симптоми?

аз си смятах наскоро, та помня - на 28 ноември правих антигенен тест на мъжа ми, който беше положителен /след положителен ПСР на 22 ноември/, и най-вероятно тогава съм имала най-близък контакт с вируса, на 5 декември са ми били най-силни слабите симптоми /37,5-37,6 Т, загуба на апетит и лека отпадналост/, значи на 8-ми ден
Виж целия пост
# 17 987
Моля преболедувалите, които знаят или предполагат кога са се заразили, да споделят колко дни след контакта са се проявили първи симптоми?

Събота в едно помещение и четвъртък симптоми.
Виж целия пост
# 17 988
Около / до 5 тия ден след контакта ( това в работата на мм 5, 6 човека, от неговата бригада.Само той и колегата му нищо,чакахме, ама или сме го изкарали или не се заразиха ,ама.не вярвам.Говоря за много близък контакт,чинии, тоалетна една,говорене с часове един в друг.То, шефа му го пипна за 15 Мин само, че  и с маска.Та не знам вече.Но поетапно си го предаваха другите и горе долу 4,5 ден от 1 ви контакт, защото и семействата си заразиха, деца и тн.
Виж целия пост
# 17 989
Моля преболедувалите, които знаят или предполагат кога са се заразили, да споделят колко дни след контакта са се проявили първи симптоми?

Събота в едно помещение и четвъртък симптоми.

И аз така.
Петък/събота, понеже не съм 100% сигурна къде съм се заразила, в четвъртък симптоми.
Неделя - без обоняние.
Виж целия пост
# 17 990
Моят мъж също е положителен. Ще чакаме РЗИ да се обади, но и мен ме интересува при необходимост как се процедира за рентген? Близо до нас има коридор за ковид болни, но на кой трябва да се обадим, ако се наложи?
Аз ходих на сутринта след положителния тест, от РЗИ ми се обадиха едва на третия ден. Не носят предписания до адрес, като ти свърши карантината отиваш да си ги вземеш. От полицията ме провериха пак на третия ден, но само по телефона, без да са на адреса.
И как разбират по телефона дали си на адреса или не си?
Виж целия пост
# 17 991
Защото всеки си мисли ,че на него не може да се случи.И едва ли не тоя вирус е измислен .До момента в който не ти дойде на главата.
Ние изкарахме цялото семейство ноември.Дъщеря ми тогава не се зарази макар ,че спеше в едно легло с мъжа и децата ,ползваха всичко общо.Без да се отделят.Сега е болна.Кара го леко за 3 дни загуби обоняние.Днес и се възвърна.Не е вдигала температура.Така ,че не търсете причина и не упреквайте никой.
Виж целия пост
# 17 992
Моля преболедувалите, които знаят или предполагат кога са се заразили, да споделят колко дни след контакта са се проявили първи симптоми?

Събота между 22:00 и 00:00 се заразих. Първи симптом беше стомашно неразположение в нощта понеделник срещу вторник. Тоест малко повече от 48 часа след заразяването се разболях.

Сигурен съм точно къде кога и как е станало поради положителни проби на други хора, неизлизане преди това и т.н. Нямам абсолютно никакво съмнение за детайлите.
Виж целия пост
# 17 993
Каква е вината на Калинка?
Че се е срещнала с хора?
Вие точно, обвиняващите, не се ли срещате?
Вината е на болните хора, не нейна.
И аз бях болна, но като разбрах, се изолирах и носа си не показах 14 дни.
Никого не съм заразила.
Виж целия пост
# 17 994
Не може човек да очаква отговорност у други хора. Очеизвадно е че сме на това дередже, защото такава липсва! И не съм съгласна, че всеки си мисли, че на него не може да му се случи. Но като цяло е ясно, че няма застраховани.
Виж целия пост
# 17 995
Каква е вината на Калинка?
Че се е срещнала с хора?
Вие точно, обвиняващите, не се ли срещате?
Вината е на болните хора, не нейна.
И аз бях болна, но като разбрах, се изолирах и носа си не показах 14 дни.
Никого не съм заразила.
Да не си само ти? Аз напрвих абсолютно същото. Никой не мръдна от вкъщи повече от 16-17 дни. Никой. Не сме заразили никой слава на Бога.
Виж целия пост
# 17 996
Лошото при този вирус разбираш когато получиш някакви симптоми обикновено чак след 4-5 дни след като си заразен.До тогава без да искаш заразяваш.Отделно както се твърди ,че и ваксините предпазват от леко протичане но не предпазват от това да заразиш някой .Започвам да се замислям дали след този бум на ваксинирани не е причина за покачване на заразените.
Виж целия пост
# 17 997
Лошото при този вирус разбираш когато получиш някакви симптоми обикновено чак след 4-5 дни след като си заразен.До тогава без да искаш заразяваш.Отделно както се твърди ,че и ваксините предпазват от леко протичане но не предпазват от това да заразиш някой .Започвам да се замислям дали след този бум на ваксинирани не е причина за покачване на заразените.

Така е.
Но аз ходя с маска навсякъде  и не съм заразила никого.
Виж целия пост
# 17 998
https://nova.bg/polls/view/178?fbclid=IwAR26Fr8pwPZ-hKAJnOGPe3eq … kDrXGFBZRrxlJjWtU
Анкета за или против някои мерки.
Виж целия пост
# 17 999
Мъжът ми се зарази от човек, който не знаеше, че е болен. Бяха играли заедно тенис двойка и то на открито. Човекът прояви симптоми три дни след срещата им. Мъжът ми нямаше симптоми, но отиде да се тества, когато разбра, че партньорът му на тенис е заразен. И излезе положителен. Като се прибра в къщи си измери температурата 37.2. А не я усещаше. Можеше и да не разбере, че е болен, докато след няколко дни не изгуби вкус и обоняние. Съответно вече сме били заразени и аз, и детето, и родителите ми, защото бяхме с тях на Бъдни вечер. А тогава аз давах все още отрицателни тестове, а си се усещах болна. Чак на 31.12 ме карантинираха след положителен антигенен тест. Така че няма как да обвиняваме хората, защото болните заразят още преди да имат симптоми. Аз се разсърдих на мъжа ми, защото не ме послуша и отиде да играе тенис, а го бях помолила да си седи в къщи. Но в никакъв случай не бих обвинила човека, който го зарази, защото дефакто той не е знаел, че е болен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия