Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 382 124
  • 50 335
# 30 645
Здравейте
В понеделник имах контакт с ковид позитивен . От днес сутринта имам странно чувство в гърлото си . Незнам дали не си внушавам.  Нямам други симптоми.
Възможно ли е да е ковид ?
В понеделник ще си правя антигенен тест .
Виж целия пост
# 30 646
Съвсем възможно.
Виж целия пост
# 30 647
Антигенния тест надежден ли е ? Или по- добре да направя пср ?
Виж целия пост
# 30 648
Къде е Лейка наистина?


Вчера докато чакам - в училище съседния клас е с две болни учителки - лошото е, че сутрешната го е изкарала преди 7-8 месеца, а следобедната е ваксинирана през март-април. Ваксинираната я познавам и знам, че се пази изключително много, не излиза от вкъщи, освен за работа, не ходи и до магазин, заради здравословни проблеми. Преди три-четири дни са върнали две деца с лека температура, вчера още едно. Чистачката започна да чисти стаите - първо започна от тяхната стая - заразената. Поизми и мина в следващата. Навсякъде тичат деца с маски, като почнат да говорят и ги махат. Имало и в други класове болни деца, но не се знае от какво, не ги изследват.

Съседка паднала пред входа, докато чака линейка. Починала е. Няма направено изследване, няма да влезе в статистиката.
Виж целия пост
# 30 649
Съседка паднала пред входа, докато чака линейка. Починала е. Няма направено изследване, няма да влезе в статистиката.

Няма тест, но съседите знаят, че е Ковид.
Виж целия пост
# 30 650
Антигенния тест надежден ли е ? Или по- добре да направя пср ?
Надежден е. Особено ако се прави от специалист.
Мои роднини при домашно направен също правилно имаха два позитивни.
Виж целия пост
# 30 651
Съседка паднала пред входа, докато чака линейка. Починала е. Няма направено изследване, няма да влезе в статистиката.

Няма тест, но съседите знаят, че е Ковид.
Моите съседи знаеха, че майка ми е с ковид още преди майка ми да направи тест дори. 😅
Виж целия пост
# 30 652
Няма начин съседи да предвиждат Ковид, хайде сега.
Виж целия пост
# 30 653
Е как пък съседите ще знаят? Освен ако не видят някого кск идва с продукти и веднага си тръгва. Или ако има по-близък от съседите, който знае и в разпространил. Аз не мисля, че моите съседи разбраха. Ма кой знае..
За тази жена по новините ли са казали?
Виж целия пост
# 30 654
Deva, знам за такава, която се разработва, но все още не е пусната в употреба. Както и лекарство, убиващо вируса, но все още подлежащо на изследвания.
Лекарство за ХИВ има. Такова, че минимизира вируса в организма до степен той да не може да въздейства негативно на имунната система, и до степен болните да не са заразни за сексуалните си партньори. Даже има и лекарство, което те предпазва от заразяване, ако се пие до 3 дена след предполагаем контакт с ХИВ - позитивен. Има ги и в България, даже мисля, че са безплатни.
Виж целия пост
# 30 655
Няма начин съседи да предвиждат Ковид, хайде сега.
Разбрали са, че аз съм с Ковид и веднага са " разболяли" майка ми и баща ми. Ето така го предвиждат. Понякога имам чувството, че хората хич не вникват в написаното, ами реагират първосигнално.
Виж целия пост
# 30 656
Последните 10 страници ги пропуснах, за което се извинявам.
От сряда сутринта съм с хрема бистра, ММ от четвъртък сутринта с болки в гърлото. Взехме си антигенни тестове от аптеката и в четвъртък на обяд ги направихме. Шах - моят положителен, неговият отрицателен. Аз ваксинирана, той не. Обадих се веднага на ЛЛ да каже как се започва лечение за корона вирус, взех си там каквото трябва. Усъмних се, че ММ не си е взел добре пробата, че не искаше навътре много да бърка, неприятно било. То и на мен ми беше, ама бръкнах додето беше оказано на "бъркалката" с тампона. На другия ден вечерта той пак си купи тест, вече видях, че го прави както трябва, но пак отрицателен. Каза ми, че моят бил фалшиво положителен, аз не вярвам. Вкъщи сме си от тогава, аз си пия лекарствата от ЛЛ, той също като моите. Към момента аз вече нямам хрема, кашлица изобщо не съм имала, ама той кашля грозно, отвътре, особено през нощта, носът му е запушен, и твърди, че не било Ковид, ами нещо друго. Антигенен би ли показал фалшиво положителен резултат? Странно ми е, че той е с по-изявени симптоми, аз с хрема само бях като правих, а аз положителна, той - не.
Виж целия пост
# 30 657
Последните 10 страници ги пропуснах, за което се извинявам.
От сряда сутринта съм с хрема бистра, ММ от четвъртък сутринта с болки в гърлото. Взехме си антигенни тестове от аптеката и в четвъртък на обяд ги направихме. Шах - моят положителен, неговият отрицателен. Аз ваксинирана, той не. Обадих се веднага на ЛЛ да каже как се започва лечение за корона вирус, взех си там каквото трябва. Усъмних се, че ММ не си е взел добре пробата, че не искаше навътре много да бърка, неприятно било. То и на мен ми беше, ама бръкнах додето беше оказано на "бъркалката" с тампона. На другия ден вечерта той пак си купи тест, вече видях, че го прави както трябва, но пак отрицателен. Каза ми, че моят бил фалшиво положителен, аз не вярвам. Вкъщи сме си от тогава, аз си пия лекарствата от ЛЛ, той също като моите. Към момента аз вече нямам хрема, кашлица изобщо не съм имала, ама той кашля грозно, отвътре, особено през нощта, носът му е запушен, и твърди, че не било Ковид, ами нещо друго. Антигенен би ли показал фалшиво положителен резултат? Странно ми е, че той е с по-изявени симптоми, аз с хрема само бях като правих, а аз положителна, той - не.
По-скоро неговите са фалшиви. Да си бръкне в гърлото, а не в носа.
Виж целия пост
# 30 658
Странна работа. Симптомите на мъжа ти са като при сина ми, яко запушен нос и кашлица. И той с два отрицателни антигенни. Остава да направите и по един ПСР.
Виж целия пост
# 30 659
Тези тестове са за носа. Не знаех, че стават и за гърлото. Да пробваме ли в гърло пак с тези?

Странна работа. Симптомите на мъжа ти са като при сина ми, яко запушен нос и кашлица. И той с два отрицателни антигенни. Остава да направите и по един ПСР.

Аз по-скоро не бих излизала 20 дни, отколкото да си направя ПСР. Този антигенен, дето си направих сама беше толкова неприятен, разревах се. Ще пратя него на ПСР.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия