Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 54 717
  • 741
# 435
За Дедиката да се включа - в началото и аз забелязах стегнатата ръкохватка, която местеше цялата машина, но след 15-20 кафета започна да си влиза плавно в гнездото.
И цедката си излиза лесно.
За Гаджия с ръкохватка - на една година, дали съм направила 50 пъти кафе, тече понякога. След обезвъздушаване пак. Чудя се да се занимавам ли с Метро и да я връщам.
Виж целия пост
# 436
Да, пазарувала съм и то не веднъж. Включително лего, периферия и части за  PC. Доволна съм и препоръчвам.
Виж целия пост
# 437
В крайна сметка купих автомат филипс. Дано е добре.
Виж целия пост
# 438
Здравейте, четох старата тема, но доста се обърках, тук сте се събрали само специалисти. Търся някаква кафемашина, до към 300лв. Евентуално ще взема и кафемелачка, но четох че евтините не мелят достатъчно финно за истинско еспресо. Не държа на истинско еспресо, не съм кафе маниак. Просто искам да прави прилично кафе. Можете ли да препоръчате конкретен модел машина и мелачка?
Виж целия пост
# 439
Нещо бъркаш. Кафето смляно за еспресо, далеч не трябва да е финно.  Ако обаче наистина не си кафе маниак, 300 лева са много пари за машина.
Виж целия пост
# 440
Да, аз казах, че от всичко прочетено съвсем се обърках. 😊
Не съм маниак изобщо. В момента пия нес кафе. ММ не обича нес и е време да си вземем някаква кафемашина, но не искам да дам 150лв, например, за нещо скапано. Затова питам за предложения, ако е под 300лв още по-добре. Да е здрава, не да протече на вторият месец. Знам, че това си е до късмет, но някои марки са по-предразположени към повреди😉 Да е лесна за почистване/поддръжка и да прави прилично кафе.
Много ще съм благодарна за препоръки, сега разглеждах Делонги 31.21
Виж целия пост
# 441
Безумно добра цена (ако е реална) за оптималната еспресо машина според мен.

https://edigital.bg/espreso-mashini/delonghi-ec685m-dedica-pump- … p;utm_term=511775
Виж целия пост
# 442
За 300лв има голям избор, дори за 200.

Фино се мели с мелачка за по-сериозни машини, без крема дискове и пр.

За машини от 200-300лв, които са с крема дискове, не трябва да се мели фино, става всяко смляно от магазина.
Виж целия пост
# 443
В крайна сметка реших и го направих. Взех си миналата събота от магазинът им на Симеоновско шосе ето тази:
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-viva-chic
Трудно ми беше от Делонгито да свикна на Гаджия, най-малкото защото копчетата и посоката на пускане на кафе е различна. Както и обезвъздушаването ми беше неясно, но вече и свикваме и съм доволна.
Виж целия пост
# 444
Купувала съм такава на свеки.Материалите, решението за функционалните контроли, че и самата цедка са обида за любител на качеството, но прави добро кафе. А това е най-важното.
Виж целия пост
# 445
Здравейте,

Имахме еспресо машина, която обаче се развали и сме се насочили към кафеавтомат. Предишната кафемашина беше Philips Saeco и сега гледаме на на тази марка и основната чуденка е между такава с каничка за мляко и такава без. Някой дали е използвал въпросните два модела и дали може да даде отзиви? Основната разлика в тази каничка ли е? Сякаш клона към нея, понеже е по-мързеляшка работа. Grinning

Иначе, не съм голям кафе разбирач, но правя разлика между Нова Бразилия и по-качествено кафе. Харесали сме си Ришар и го пием от около година.

https://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/ep2220-10-p463818363/

https://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/ep2230-10-se … 63710969/#mnenija
Виж целия пост
# 446
Мисля, че в този ценови клас, а и като цяло за автоматите, машините на ДеЛонги са по-добрият вариант.

Страхотно намаление, за който се интересува:
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ecam-22-110-b
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-esam-2600
Виж целия пост
# 447
Здравейте,аз съм с Делонги и съм доволна ,в момента е на промоция : https://www.emag.bg/kafeavtomat-delonghi-magnifica-s-ecam-22-110 … 10b/pd/DG0CLBBBM/.
Нямам наблюдения за Филипса. Има една друга група тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1328743  - попитайте там мисля,че ще получите насока.

Здравейте,

Имахме еспресо машина, която обаче се развали и сме се насочили към кафеавтомат. Предишната кафемашина беше Philips Saeco и сега гледаме на на тази марка и основната чуденка е между такава с каничка за мляко и такава без. Някой дали е използвал въпросните два модела и дали може да даде отзиви? Основната разлика в тази каничка ли е? Сякаш клона към нея, понеже е по-мързеляшка работа. Grinning

Иначе, не съм голям кафе разбирач, но правя разлика между Нова Бразилия и по-качествено кафе. Харесали сме си Ришар и го пием от около година.

https://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/ep2220-10-p463818363/

https://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/ep2230-10-se … 63710969/#mnenija
Виж целия пост
# 448
Здравейте,

Какво ви е мнението за тази кафемашина: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-krups-xp442c11
Виж целия пост
# 449
Аз имах малко по стар модел. Ръкохватката е с едни зъби за затягане. На 1 год вече трябваше смяна. Ръкохватка 70 лв. Иначе страхотно кафе прави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия