Професия учител - 9

  • 36 684
  • 738
# 630
Здравейте!Имам въпрос към компетентните.След интервю ми се обадиха,че съм одобрена за позицията учител ЦДО.По телефона ми казаха при подписването са нося документ за трудов стаж.Работила съм 6год.в чужбина в ДГ.Води ли се педагогически стаж и да търся ли документ за съответното прослужено време или да не се занимавам и да започвам от нулата?
Виж целия пост
# 631
"Събирайте" си стажа навреме, независимо дали е педагогически или в друга област.
Виж целия пост
# 632
"Събирайте" си стажа навреме, независимо дали е педагогически или в друга област.
Едва ли ѝ върши работа стажът от чужбина. Ако е за доказване на опит, вече е избрана, едва ли е това. А ако е за изплащане и пенсия, не мисля че ще върши работа. Или зависи от коя точно чужбина е, не знам.
Виж целия пост
# 633
Джема, преди няколко години мой колега си беше взел може би около месец неплатен отпуск, за да си събере стаж от Германия. Все още е далеч от пенсиониране, но не се знае дали няма да му потрябва.
Виж целия пост
# 634
"Събирайте" си стажа навреме, независимо дали е педагогически или в друга област.
Едва ли ѝ върши работа стажът от чужбина. Ако е за доказване на опит, вече е избрана, едва ли е това. А ако е за изплащане и пенсия, не мисля че ще върши работа. Или зависи от коя точно чужбина е, не знам.
Е как едва ли и върши работа? При тази  мобилност в днешно време, по тази логика, ако човек живее и работи, да речем в 3 различни държави, най-накрая няма да може да се пенсионира.  Всеки стаж би трябвало да има значение.
Виж целия пост
# 635
Стажът се води на база осигуровки, които се плащат в България. Логично е стажът от чужбина да не се признава у нас. За сметка на това има хора, които получават пенсии от чужбина или са си получили осигуровките на ръка.
Виж целия пост
# 636
Може би са й го искали, за да видят дали да начисляват клас?
Виж целия пост
# 637
Може би са й го искали, за да видят дали да начисляват клас?
Точно това имах предвид. Мобилността не ги топли нашето НОИ. Не мо е да внасяш в друга държава и чакаш пенсия в България.
Виж целия пост
# 638
Не знам да ти кажа, как стоят нещата. Може би си получават пенсии от съответните държави? Но клас е друго, това е да ти начисляват някаква сума за всяка отработена година, през която си била на същата длъжност. (За натрупан опит). Макар, че вече това отпадна като задължение, някои работодатели все още го начисляват класа, включително и ние.
Виж целия пост
# 639
Здравейте! Бих искала мнението ви. Изкарах 1 учебна година в Икономическа гимназия предавах основно на 11 и 12 клас, по заместване.Учител по икономика съм. Имам следната дилема- да продължа заместването по майчинство в гимназията или има възможност , но на постоянно място като учител цдо 1-4 клас ? Не съм работила с по-малки ученици, а с големи 17-19г. Новото място си има предимства- постоянно място ,  на 200 метра от вкъщи, учебният материал 1-4 клас е по- лек пред това да се готвят 12 клас за държавни изпити по професията ?
Имам някакви уверения , че е възможно след 1г да остана в гимназията , но ще сменят директора, и не се знае какво ще се случи след 1г ?
Слушала съм,че в цдо децата са доста по-шумни, не им предаваш и е по-различно от това да са с техния учител .Не знам дали ще е по-добре, как мислите? Различните възрасти имат различни особености.
Виж целия пост
# 640
Aко имате само икономическо образование, без начална педагогика не можете да работите в 1-4 клас.
Виж целия пост
# 641
Завършила съм икономика и имам педагогическа правоспособност. Гледах наредба 15 от 2019г там пише , че може с педагогика на обучението по ..... за начален етап, цдо. Или греша ?
Виж целия пост
# 642
В начален етап може с НУП или обща педагогика. Аз имам музикална педагогика и нямам право да вземам часове в ЦДО. Освен като учител без образование.
Виж целия пост
# 643
Гледах наредба 15 от 2019г там пише , че може с педагогика на обучението по ..... за начален етап, цдо. Или греша ?
Не си дочела последната колонка, с уточнението, че може, ако е с допълнителна квалификация "Начален учител"
Виж целия пост
# 644
А тогава защо й го предлагат мястото?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия