През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 41 697
  • 687
# 390
Impresita аз комплект за изписване няма да взимам, и на мен ми допадат по- изчистени дрешки. Отделно, че повечето неща не се ползват, а като се сложи пелената на новородено, нищо не се вижда.
MariaDonceva: Ще погледна Кила Бобо, аз искам нещо неутрално като цвят. Благодаря за препоръката.
Аз съм си харесала тъмно сивата.
Виж целия пост
# 391
Няма да взимам комплект за изписване. Никакъв смисъл не виждам. Най-вероятно ще е с ромпър, на който ръкавчетата стават на ръкавички и една шапчица, някоя пелена или одеалце.

Най-накрая намерих козметичка, която работи и отивам. 😆
Виж целия пост
# 392
Момичета, с какво смятате да са облечени и завити бебчетата на изписването? Кое би било подходящо за сезона? Мислите ли да слагате тънка шапчица и ръкавички (против драскане)?
Направо съм шах, честно казано.
Като гледам сега каква жеа е сега на 20 градуса, направо ми е бедна фантазията Юли какво ще е
Виж целия пост
# 393
Здравейте, момичета. Пиша от името на една наша мама от фейсбук групата, понеже няма профил тук. Мамата е в болница за задържане от доста време с неболезнени контракции и скъсена шийка, последният път на 1.5 см, влиза в 29 г.с. Много е притеснена, защото не са открили скъсяването навреме и я държат само я наливат със системи магнезий, като днес са включили и гинипрал. Някой има ли идея дали има какво друго да се направи в такава късна седмица и дали би било подходящо поставянето на песар, например, тъй като е късно за серклаж?
Виж целия пост
# 394
Здравейте, момичета. Пиша от името на една наша мама от фейсбук групата, понеже няма профил тук. Мамата е в болница за задържане от доста време с неболезнени контракции и скъсена шийка, последният път на 1.5 см, влиза в 29 г.с. Много е притеснена, защото не са открили скъсяването навреме и я държат само я наливат със системи магнезий, като днес са включили и гинипрал. Някой има ли идея дали има какво друго да се направи в такава късна седмица и дали би било подходящо поставянето на песар, например, тъй като е късно за серклаж?
Здравей, аз в 27г.с лежах за скъсяване, за контракциите така и не знам имам ли нямам ли. На мен ми поставиха песар, но доколкото знам относно него има противоречиви мнения, зависи и в коя болница и в кой град си. Дали е подходящо- лекар следва да прецени. Но доколкото съм запозната при скъсяване се изписват и препарати като утрогестан, магнерот и т.н. Аз имам стягания в корема, не знам контракции ли са, бебето ли се мести не ми е ясно още.
Виж целия пост
# 395
Здравейте, момичета. Пиша от името на една наша мама от фейсбук групата, понеже няма профил тук. Мамата е в болница за задържане от доста време с неболезнени контракции и скъсена шийка, последният път на 1.5 см, влиза в 29 г.с. Много е притеснена, защото не са открили скъсяването навреме и я държат само я наливат със системи магнезий, като днес са включили и гинипрал. Някой има ли идея дали има какво друго да се направи в такава късна седмица и дали би било подходящо поставянето на песар, например, тъй като е късно за серклаж?
Здравей, аз в 27г.с лежах за скъсяване, за контракциите така и не знам имам ли нямам ли. На мен ми поставиха песар, но доколкото знам относно него има противоречиви мнения, зависи и в коя болница и в кой град си. Дали е подходящо- лекар следва да прецени. Но доколкото съм запозната при скъсяване се изписват и препарати като утрогестан, магнерот и т.н. Аз имам стягания в корема, не знам контракции ли са, бебето ли се мести не ми е ясно още.

Девойката е в Софиямед, в София. В добри ръце е, но много се притеснява. Досега не са й казвали да слага утрогестан вагинално, а само да го приема през устата. Магнезий й вливат, мисля, че пие дори.
Виж целия пост
# 396
Aз приготвих един комплект от памучна пелена, ромпър, шапчица, ръкавички и шапка. То реално си беше готово комплектче де. Мисля че ще е идеално. Става все по-топло, така че че каквото и да вземете няма да измръзне Grinning

Една приятелка наскоро роди (първо дете) и качва снимка от коша за новородено, отвътре с комплектче за количка и отгоре покривалото за коша (закопчано догоре). Питам я: "Така ли изкара детето?", а отговорът "Ами той е на 20 дена, а навън духа". Представям си как е било и облечено. Аз това го намирам за прекалено и само си представям продължението - детето му се появиха ситни пъпчици, сигурно козметиката не му понася Grinning , a не че съм го претоплила.


Аз пък има питане относно къпането на бебетата преди да е падно пъпчето?  На запад не ги къпят, защото смятат, че този слой предпазва кожата на бебчо. Вие как мислите? Ще къпете или само ще подмивате тук -там?
Виж целия пост
# 397
Да, и аз знам, че не ги купят преди да падне пъпчето.
Ние бяхме 3 дни в болницата, пъпчето му падна точно преди да го вземе акушерката, за да го облече за изписване. Така че може и с пъпче в торбичка да се приберете Wink
Виж целия пост
# 398
Мисля само на мивката да подмивам Simple Smile
Виж целия пост
# 399
Комплект за изписване и аз не съм взела, а ми се иска нещо новичко да облече бебата, та ще търся да си сглобя, готовите не ми допадат.. за обличането на изписването като цяло, ако не е валяло, ще е късо боди с ританки и евентуално лека пелена. А обличането за разходки юли и август.. само боди къс ръкав, и чорапки, които махах като я пипна, че е топла. За къпането преди да падне пъпчето, научиха ме в родилното как на мивката да и измивам гръбчето и косичката, докато я държа с другата ръка, защото нали цял ден лежи милото.. да се чувства комфортно през нощта.
Исках да питам Танчето, нали нейните герои са с малка разлика.. големия осъзнава ли, че ще става батко и как го приема. Моята е още много малка и нищо не разбира, само ме бие по корема.. как ще приеме бебето не знам.. дано не му раздава шамари само..
Виж целия пост
# 400
Мен ме е страх от този момент с приемането. Аз нямам брат/ сестра не знам как трябва да се държа. Сега знае, че Бебето е в корема , закача се, но е грубичък. А е на 2 и половина, не е съвсем малък. Обича други деца, но това дете ще е постоянно у дома, ще му обръщаме и на него внимание, ще има ревност, не знам... Той сега е цар и господар у дома.
Виж целия пост
# 401
Аз за изписването съм харесала едно уникално комплектче с шевица. Колкото и да гледах, не можах да харесам нищо друго за момче, всичките са ми еднакви и не се отличават с нищо. Аз обожавам цветове, смятам, че придават идентичност на всеки човек. Доста е скъпо комплектчето, но се надявам да имаме възможност да го облечем поне още веднъж, примерно на питката или на някакъв друг повод.
Виж целия пост
# 402
Моя син до питката беше стигнал размер 62
Виж целия пост
# 403
Еха понапълни се темата с разговори.
От вчерашния "поход" имам мускулна треска на всичко. Но пък добре ми се отрази психически.
Чесно да ви кажа със стягания съм от 5 месец, шийката са ми я мерили 1 на 2 ФМ беше 3.5, наскоро бях на 3 ФМ, не я мерихме, аз се развълнувах, че виждам малкия човек и не исках да я мери лекарката, после видях на листа, че не е с променена дължина. Дано да е така, чувствам се добре, няма да го мисля сега. Тази седмица трябва да ходя да взема болничен, а следващия е 45 дневния преди раждането ще трябва да е от другата седмица, 22.05.
Още не сме пазарували почти нищо, има си доста неща, но все си повтарям че има време, лежерно си я карам.
Два комплекта чаршафи стигат ли?
Ще взимате ли нещо за количката, гледам че продават пак комплекти?
Виж целия пост
# 404
Ако имаш сушилня 2 чаршафа са достатъчни.
Аз за количката нищо не съм купувала. Ползвах си пелена отдолу и одеалце/ пелена отгоре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия